Питання Відповіді

216 коментарів у розділі "Питання Відповіді"

 1. Оксана пише:     

  Доброго вечора. Я знаходжуся в декретній відпустці до 3 років,розлучена,отримую 860 грн соц. допомоги. Аліменти не отримую. Оформлена малозабезпеченість. В квітні місяці знов по плану переоформлення. Але склалася така ситуація, родич здійснив покупку автомобіля (ВАЗ 2101) на суму 14 тис. грн. і в техпаспорті записав власником мене. Автомобіль формально належить йому, я до нього ніякого відношення мати не буду.
  Скажіть будь-ласка чи можуть мені відмовити в отриманні допомоги?
  Дякую!

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Оксано!
   Згідно з п.10 Постанови Кабінету міністрів України від 24.01.2003 року № 250 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям», соціальна допомога не призначається у разі коли особи, які входять до складу малозабезпеченої сім’ї, протягом 12 місяців перед зверненням за наданням соціальної допомоги здійснили купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку тощо або оплатили послуги з навчання, будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв’язку тощо (крім житлово-комунальних послуг, у межах норм споживання та медичних послуг, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності) в сумі, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для сім’ї.
   Ви зазначили, що вартість автомобіля складає 14 тис. грн., таким чином вартість не перевищує 10-кратного розміру прожиткового мінімуму для сім’ї. Таким чином, купівля автомобіля вартістю 14 тис. грн. не є підставою для відмови Вам у призначені державної допомоги малозабезпеченим сім’ям.

 2. Nataliya пише:     

  Добрий день! Потрібен зразок- як,правильно, заполнить декларацию,малозабезпеченим.Заява,(одиноким мамам).Про призначення усіх видів,соціальної допомоги,компенсацій та пільг.

  • Moderator пише:     

   Добрий день пані Наталю!
   Зразки заповнення заяви та декларації для призначення усіх видів державних соціальних допомог, а також бланки Ви можете переглянути в розділі головного меню: Громадянам – Зразки заяв та декларацій.

 3. Тетяна пише:     

  Доброго дня.
  Маю два запитання стосовно нарахування ДСД малозабезпеченим сім’ям.
  1. При яких обставинах зменшується розмір ДСД малозабезпеченим сім’ям?
  2. Чи зменшується розмір ДСД, якщо декілька разів зверталися за допомогою по рішенню комісії(при кожному послідуючому зверненні, зменшується чи ні)???
  Дякую.

  • Moderator пише:     

   Доброго дня пані Тетяно!
   Надання допомоги малозабезпеченим сім`ям чітко регламентоване Порядком призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 250 « Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям».
   Згідно п. 17 Порядку зазначено: призначена соціальна допомога може бути зменшена до 50 відсотків її розміру у разі невикористання сім’єю можливостей знаходження додаткових джерел для існування.
   У разі повторного подання інформації про відсутність доходів у працездатних осіб, які включені до складу сім’ї (крім осіб, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікувально-консультаційної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку; осіб, які доглядають за інвалідами I групи або дітьми-інвалідами віком до 16 років та особами, які досягли 80-річного віку; осіб, які в установленому порядку визнані безробітними та за інформацією центрів зайнятості не порушують законодавство про зайнятість щодо сприяння своєму працевлаштуванню), а також якщо середньомісячний розмір доходів залишається меншим ніж розмір мінімальної заробітної плати, розмір соціальної допомоги поступово зменшується при кожному наступному зверненні за її призначенням відповідно на 20, 20 і 10 відсотків.
   Соціальна допомога може призначатися без зменшення її розміру на підставі рішень районних комісій. Рішення про призначення соціальної допомоги в таких випадках приймається на підставі обстеження матеріально-побутових умов сім’ї. Комісія виносить рішення шляхом голосування розглядаючи конкретний випадок, обставини, що можуть позитивно вплинути на рішення: наприклад, наявність у складі сім`ї особи або дитини з інвалідність, одинока мати, яка виховує 3-х і більше дітей, перше звернення на комісію та інше.
   Комісія має право винести рішення і про зниження розміру допомоги, наприклад, якщо сім`я повторно, втретє звертається за призначенням допомоги, не використовує при цьому можливостей знаходження додаткових джерел для існування.

 4. Альона пише:     

  Если после оформления субсидии меня уволили с работы, какое заявление необходимо написать и где мне его взять (для отправки в электронном виде)?

  • Moderator пише:     

   Доброго дня!
   Згідно з п.14 Положення затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (орендар – про осіб, які фактично проживають), їх соціального статусу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, підприємств – виробників/виконавців житлово-комунальних послуг, закінчення строку реєстрації місця перебування, купівлю товарів або оплату послуг, передбачених підпунктом 5 пункту 5 цього Положення, шляхом подання відповідних документів. У разі зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб подаються також нові заява і декларація.
   Для подовження нарахування субсидії на наступний період Вам необхідно надати до управління (вул. Олександрівська, буд. 26, каб. 4) заяву на ім’я начальника управління з проханням враховувати у подальшому для призначення субсидії звільнення з місця роботи, та зазначити дату звільнення, перебування чи не перебування у центрі зайнятості, працевлаштування на нове місце роботи або відсутність доходів. У разі безпосереднього надання заяви при собі мати документ, що посвідчує особу (паспорт).

 5. Наталія пише:     

  Я розлучена і з місячною дитиною на руках, перебуваю в дикретній відпустці, чи маю я право отримувати допомогу як мати одиначка?

  • Moderator пише:     

   Згідно п.33. Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 року № 1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми» (зі змінами), право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини, виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку (рішенні про усиновлення дитини) відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини.

 6. Наталія пише:     

  Тобто я маю право на допомогу як одинока мати?

  • Moderator пише:     

   Шановна Наталіє!
   Ви матимете статус одинокої матері за умови, якщо Ви народили дитину не в шлюбі та отримали у відділі РАГСУ витяг одинокої матері, або Ви маєте змогу визнати себе одинокою матір’ю за допомогою рішення суду. На допомогу одиноким матерям за умови отримання статусу Ви можете претендувати якщо Ваш середньомісячний дохід за попередні 6 місяців не перевищує 3118 грн. (станом на серпень 2018 року)
   У разі якщо у свідоцтві про народження записаний батько дитини, Ви не маєте статусу одинокої матері, Ви особа, що самостійно виховує дитину. Ви маєте право звернутися до суду щодо призначення аліментів.

 7. Анна пише:     

  Здравствуйте! В этом управлении я могу оформить статус внутрішньо-переміщенної особи, и что для этого нужно?

  • Moderator пише:     

   Доброго дня! Ви можете отримати статус внутрішньо переміщеної в нашому управлінні, якщо мешкаєте в Олександрівському районі м. Запоріжжя. Довідка внутрішньо переміщеної особи видається за фактичним місцем проживання/перебування. При собі необхідно мати паспорт та ідентифікаційний номер, у разі переміщення з дитиною надається свідоцтво про народження (паспорт) та ідентифікаційний номер дитини. Звертатись за адресою:м. Запоріжжя, вул. Олександрівська, 26, каб. 21. Телефон для довідок: 764 40 67.

 8. Анна пише:     

  Здравствуйте! Я устроилась на работу с 01.10.2018 (до этого не работала), мне сказали, что я должна подойти в январе для оформлении субсидии (это понятно). Вопрос: будут ли после пересчитаны ноябрь и декабрь?

  • Moderator пише:     

   Шановна Анно!
   Згідно інформації, яка міститься у Вашому запитанні Ви взагалі не працювали, не перебували на обліку в Центрі зайнятості, не отримували допомогу при народженні та інше. Для призначення субсидії з 01.11.2018 року враховуються доходи за період з 01.04.2018 про 30.09.2018 року, у разі їх відсутності права на отримання житлової субсидії дійсно не має, виняток: наявність довідки ЛКК щодо тривалої хвороби. Тобто за листопад 2018 року не субсидію перераховано не буде.
   Якщо Ви офіційно працевлаштувалися з 01.10.2018 року та отримуєте заробітну плату не менше мінімального розміру та сплачуєте єдиний соціальний внесок в повному обсязі, вже з грудня 2018 року Ви маєте право звернутися за призначенням субсидії. Оскільки Вами буде сплачено внесок за повні 2 місяці перед зверненням (жовтень, листопад 2018), Вам буде враховано в дохід 3 прожиткові мінімуми 1762 грн. * 3 = 5286 грн.

 9. Олеся пише:     

  Добрый вечер!
  Дочь получает пособие на ребенка до 3х лет фиксированная сумма. Еще ей зачисляются две суммы, каждый месяц они разные от 0 до 1т грн. Скажите к кому обратится чтоб узнать от чего зависят эти начисления , что входит в расчет? В телефонном режиме дочери отвечают, что вы начислением не занимаетесь, а кто и по каким параметрам?
  Спасибо.

  • Moderator пише:     

   Доброго Дня!
   Вами зазначено, що Ваша донька отримує державну допомогу при народженні дитини у розмірах: 10 320,00 грн. за перший місяць народження дитини та по 860,00 грн. щомісячно до трьох років. Цей вид допомоги має фіксований розмір, без змін.
   На жаль, Ви не зазначили види іншої допомоги, яку отримує Ваша донька. Якщо, це допомога на дітей одиноким матерям та державна допомога малозабезпечним сім’ям, то їх розмір може змінюватися в залежності від отриманих доходів за попередні шість місяців. Також на розмір вже призначеної на шість місяців допомоги впливає збільшення розміру прожиткового мінімуму.
   Навіть за умови відсутності інших доходів у заявника крім державної допомоги для розрахунку допомоги на дітей одиноким матерям враховуються призначені допомоги при народженні дитини та допомога малозабезпеченим сім ям.
   Для детальніших консультацій можете звертатись за тел. 764-44-92.

 10. Юля пише:     

  Скажіть будьласка якщо я подала документи в 27листопода на дородові і родові чи я полцчу іх в грудні

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Юліє!
   Якщо Ви надали повний пакет документів 27.11.2018 року для призначення допомоги по вагітності та пологам та допомогу при народженні дитини, рішення про призначення приймається протягом 10 днів. Виплата допомоги у цьому разі буде здійснена у другому періоді грудня 2018 року.
   Якщо Ви надали неповний пакет документів, наприклад, необхідно отримати Вашу особову справу, у зв’язку зі зміною місця проживання, призначення відбудеться лише після отримання справи або документів.

 11. Павло пише:     

  У п.10 Постанови КМУ№250/2003р. зазначено, що допомога не призначається особам, що не працювали хоча б 3 місяці перед зверненням. Проте зазначено, що це не стосується безробітних. Чи означає це, що первинне звернення безробітним за такою допомогою не потребує у нього зазначених 3 місяців стажу, а вистачить 2-ох, 1-ого місяця чи 10-ти днів стажу. І звернутися можна через 20 днів після отримання статусу безробітного?

  • Moderator пише:     

   Доброго дня!
   У своєму запитанні Ви посилаєтесь на п. 10 постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 250 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям» щодо наявності статусу для права на призначення зазначеного виду державної допомоги.
   Дійсно для права оформлення допомоги малозабезпеченим сім’ям дійсно достатньо перебувати на обліку в Центрі зайнятості та мати статус безробітного, статус 3-х місяців стосується лише працевлаштування.
   Варто пам’ятати, для позитивного рішення про призначення зазначеної допомоги не можна порушувати законодавство про зайнятість щодо сприяння своєму працевлаштуванню. У разі наявності інформації у довідці від Центрів зайнятості про порушення, у призначенні допомоги буде відмовлено.
   Також важливо перебувати на обліку в Центрі зайнятості весь період отримання допомоги малозабезпеченим сім’ям, інакше після отримання інформації про припинення перебування на обліку, допомогу буде призупинено з наступного місяця.
   Якщо на наступний період призначення допомоги Ви декларуєте відсутність доходів під час перебування на обліку в Центрі зайнятості розмір допомоги може поступово зменшується на 20 і 10 відсотків відповідно (до 50%), у зв’язку з невикористанням сім’єю можливостей знаходження додаткових джерел для існування. Просимо вибачення за затримку відповіді у зв’язку з технічними роботами на сайті.
   З повагою,
   заступник начальника управління Л.Ю. Примушко
   764 44 92

 12. Надія пише:     

  Добрий день.Я одинока матір перебуваю в декретній відпустці отримаю виплати одинокої матері,при народженні 860грн,и дсд малозабезпеченим сімьям.В минулому році 2018 отримала трудову книжку з минулої роботи і компенсацію за відпустку за 2016 рік.Вчора зателефонував працівник соціального захисту і сказав що виплати призупинено на 6 місяців і я повинна повернути кошти які мені виплачували тому що я отримала одну тисячу гривень з минулої роботи але я заробила їх за період 2016року.Яку сумму я повинна повернути і за який термін?

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Надіє!
   Для надання обгрунтованої відповіді на Ваше питання необхідно отримати Ваші персональні дані. Оскільки дана сторінка є відкритою для публічного доступу, пропонуємо Вам звернутися до управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Олександрівському району за адресою: м. Запоріжжя, вул. Олександрівська, б. 26 каб. 4, або за тел. 764-11-63, 764-44-92.

 13. Неля пише:     

  Добрий день. В мене питання:Я Мама 3-х дiтей двоэ дiток вiд першого чоловiка I я з ним розведена, а третья дитина вiд другого чоловiка но я з ним не розписана, но вiн визнав батькiвство, и мени вiдказали в социальной… А я сижу у декретнiй вiдпустцi сказали що треба и другого давати на алименти. Якi довiдки потрiбнi щоб здати на соц. Допомога Коли я розведена и не розписана???

  • Moderator пише:     

   Шановна Нелю!
   Вам неможливо призначити допомогу одинокої матері, так як у Ваших дітей є батьки, державну соціальну допомогу, як малозабезпеченій сім’ї також неможливо призначити, так як потрібно подати на другого чоловіка на аліменти.

 14. Валентина пише:     

  Здравствуйте,какие нужны документы на оформление декретного отпуска?

  • Moderator пише:     

   Шановна Валентино!

   Для призначення допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами Вам потрібно звернутися до Олександрівському УСЗН, каб.№4 з наступним пакетом документів:
   1.Заява;
   2.Довідка(форма 147/о) лікувального закладу встановленого зразка;
   3.Копія трудової книжки(для непрацюючих);
   4.Довідка з центру зайнятості);
   5.Копія паспорту;
   6.Копія коду;
   7.№ рахунку в будь-якому відділенні банку у Олександрівському районі.

   З повагою,
   начальник відділу прийому громадян Н.І.Чистякова
   7641163

 15. Олена пише:     

  Доброго дня, я безробітня в декреті. 11травня отримую справку в жіночій консультації та знімаюсь з центра занятості. Для отримання однооазової допомоги для безробітніх які стояли на обліку в центрі зайнятості в який термін і які документи я повинна принести?в який кабінет?дякую

  • Moderator пише:     

   Шановна Олено!

   Для призначення допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами Вам потрібно звернутися до Олександрівському УСЗН, каб.№4 протягом пів року з наступним пакетом документів:
   1.Заява;
   2.Довідка(форма 147/о) лікувального закладу встановленого зразка;
   3.Копія трудової книжки(для непрацюючих);
   4.Довідка з центру зайнятості);
   5.Копія паспорту;
   6.Копія коду;
   7.№ рахунку в будь-якому відділенні банку у Олександрівському районі.

   З повагою,
   начальник відділу прийому громадян Н.І.Чистякова
   7641163

 16. Таня пише:     

  Чи впливає заробітна плата члена комісії та секретаря комісії на виплату допомоги на мати одиноку

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Тетяно!

   Призначення державної допомоги на дітей одиноким матерям проводиться з врахуванням доходів згідно Методики обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги (далі – Методика).
   Згідно з п. 8 Методики, до сукупного доходу сімей (одержувачів) не включається оплата праці членів виборчої комісії, а також осіб, які залучаються до роботи в комісії, у тому числі в день голосування, дні встановлення підсумків голосування та результатів виборів.
   Тому, заробітна плата члена комісії та секретаря комісії не вплине на виплату зазначеної допомоги.

 17. Olga пише:     

  Нам відмовили у малозабеспеченій допомозі. Пришла черга 6 місяців переоформленя чоловік до переоформленя навчався і закінчив навчання є довідка про степендію за 5 місяців і одразу пішов працюват, алев управління праці сказали, що потрібно 3 місяці відпрацювати, а потім вже звертатися. У нас за попередні є 6 місяців є дохід стетендія за 5 місяців і 1 місяць що чоловік влаштувався на роботу. Але чому відмовили незрозуміло.

  • Moderator пише:     

   Шановна, Ольго!
   Для надання повної та ґрунтовної консультації щодо запитуваного Вами питання необхідно уточнити період між закінчення навчання Вашого чоловіка та датою його працевлаштування.
   Згідно з п. 10 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 250: соціальна допомога не призначається у разі, коли працездатні члени малозабезпеченої сім’ї не працюють, не служать, не вчаться за денною формою навчання у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги (крім осіб, які в установленому порядку визнані безробітними та за інформацією центрів зайнятості не порушують законодавство про зайнятість щодо сприяння своєму працевлаштуванню; осіб, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку; осіб, які
   доглядають за особами з інвалідністю I групи або дітьми з інвалідністю віком до 18 років, за особами з інвалідністю II групи внаслідок психічного розладу, а також за особами, які досягли 80-річного віку; фізичних осіб, які надають соціальні послуги).

   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 18. Олена пише:     

  До кого звертатися, та що саме потрібно, щоб встати на облік та отримати довідку ВПО? Чи потрібно писати заяву та де можна знайти зразок написання?

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Олена.
   На Ваше електронне звернення управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Олександрівському району повідомляє наступне.
   Для взяття на облік та отримання довідки ВПО необхідно звернутись до управління за адресою: вул.Олександрівська 26, каб.21, при собі мати оригінал паспорта та оригінал ідентифікаційного коду.
   Заяву на отримання довідки ВПО писати не потрібно.
   За більш детальною інформацією звертайтесь за телефоном 764 40 67.

 19. Валентина пише:     

  Матері видана довідка про малозабезпечення УПСЗН м.Бахмут, а дитину буде водити у дитячий садок м. Лиман.Чі дійсна ця довідка на території другого району?

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Валентина.
   На Ваше електронне звернення управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Олександрівському району повідомляє наступне.
   Відповідно до п.2.3 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 250 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям», державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям призначається і виплачується у грошовій формі малозабезпеченим сім’ям, які постійно проживають на території України, мають середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї. Призначення і виплата соціальної допомоги здійснюються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання уповноваженого представника малозабезпеченої сім’ї.
   Таким чином, довідка про перебування на обліку як малозабезпечена сім’я видана В УПСЗН м. Бахмут дійсна на всій території України.

 20. Дмитро пише:     

  Добрий день. Підкажіть до кого звертатися щоб оформити пільги для учасника бойових дій, і які потрібні документи.

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Дмитро!
   Щоб отримати пільги для учасників бойових дій, потрібно звернутись до районного Управління соціального захисту населення за зареєстрованим або фактичним місцем проживання. Та надати до відділу персоніфікованого обліку наведений нижче перелік документів та їх копії для включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги .

   Перелік необхідних документів:
   Копія паспорту (стр. 1 та 2, сторінка с місцем зареєстрованого проживання);
   Копія ідентифікаційного обліку;
   Копія пільгового посвідчення;
   Довідка про зняття з обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб за місцем зареєстрованого проживання від УСЗН (відділ персоніфікованого обліку) у зв’язку з оформленням пільг на ЖКП за місцем фактичного проживання.
   Для учасників бойових дій в АТО необхідно також надати наступні документи:

   Довідка про участь в АТО встановленого зразка.
   Заява про відкриття поточного рахунку в банку для зарахування соціальних виплат.
   При наявності:
   Копія пенсійного посвідчення;
   Копія посвідчення «Ветеран праці»;
   Копія довідки про наявність інвалідності МСЕК;
   Копію довідки про взяття на облік особи, переміщеної з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення з зазначенням адреси фактичного місця проживання.
   Також документи на членів сім’ї, які також будуть користуватися пільгами разом з Вами: – паспорт/свідоцтво про народження, ідентифікаційний номер, пенсійне посвідчення, свідоцтво про шлюб.

   Отримати більш детальну консультацію з цього питання можливо в каб. 19-20 Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Олександрівському району або за телефоном 764-11-08

 21. Світлана пише:     

  Доброго дня. Які документи потрібно надати для оформлення виплати на дитину-інваліда який не досяг 18 років?

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Світлано!
   Згідно діючого законодавства для призначення державної соціальної допомоги дітям з інвалідністю вам необхідно надати:
   1. заяву про призначення усіх видів соціальної допомоги;
   2. паспорт або в разі його відсутності інший документ, що може засвідчувати особу, яка подає заяву;
   3. довідка про реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті);
   4. оригінал та копія свідоцтва про народження дитини з інвалідністю;
   5. довідка з місця навчання із зазначенням перебування (не перебування) на повному державному утриманні (у разі навчання дитини);
   6. копія рішення суду про усиновлення дитини (у разі усиновлення);
   7. довідка про місце проживання дитини з інвалідністю;
   8. довідка про місце проживання законного представника, піклувальника, який подав заяву, чи копія паспорта з відомостями про місце проживання;
   9. медичний висновок про дитину з інвалідністю віком до 18 років (у разі видачі його Вам на руки).

   Для призначення надбавки на догляд за дітьми з інвалідністю (призначається одному з непрацюючих батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які фактично здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, виняток одиноким матерям незалежно від факту роботи):
   1. довідку про спільне проживання з дитиною з інвалідністю підгрупи А, видану уповноваженим органом за місцем проживання;
   2. копія трудової книжки, довідка з центру зайнятості про те, що особа не перебуває на обліку як безробітна, довідка про доходи за останній звітний період (рік), а в разі відсутності трудової книжки – лише зазначені довідки

 22. Галина пише:     

  Доброго дня! Донька має старшу дитину , на яку отримує документи від першого чоловіка (розлучені). і народила дитину без чоловіка (має довідку РАГС). Підкажіть які документи треба подати на статус одинокої матері? Чи можна і які треба подати документи на допомогу малозабезпеченим сім’ям. Проживає з двоюрідною бабцею, у неї прописана з дітьми. Чи враховуватиметься пенція далекої родички.

  • Moderator пише:     

   Шановна Галино!

   Надаємо Вам перелік документів для призначення допомоги на дітей одиноким матерям:
   1.Заява та декларація;
   2.Копія свідоцтва про народження дитини;
   3.Витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян;
   4.Довідка про присвоєння ідентифікаційного коду;
   5.Довідка з місця реєстрації матері з дитиною;
   6.Копія паспорту;
   7.№ рахунку в будь-якому відділенні банку у Олександрівському районі.
   Документи на допомогу малозабезпеченим сім’ям Ваша донька також може подати. Пенсія далекої родички враховуватися не буде.

   З повагою,
   начальник відділу прийому громадян Н.І.Чистякова
   7641163

 23. Анна пише:     

  Добрий день. я перебуваю у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Коли в жовтні буде виплата соціальної допомоги? Які дати виплати щомісяця?

  • Moderator пише:     

   Добрий день, Анно.
   Повідомляємо виплати соціальних допомог за перший період жовтня профінансовоно у повному обсязі 09.10.2019 року.
   Виплата державної соціальної допомоги проводиться щомісяця за поточний місяць, орієнтовно до 15 числа – перший період і з 25 числа до кінця місяця – другий період.

 24. Світлана пише:     

  Доброго дня. Питання таке: я одинока мати, отримую соціальну допомогу. У квітні 2019 місяці приймала участь у виборах президента України як член комісії, мені за цю роботу офіційно виплатили зарплатню (ОДНОРАЗОВО).
  Чи вплине ця виплата на сумму соц. допомоги? Як що так до в якому законодавчому акті це прописано? Якщо ні то в якому законодавчому акті це прописано?

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Світлано!
   Згідно з п.п. 8.9 Методики обчислення сукупного доходу сім ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерством економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України, Державного комітету статистики України, Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму України від 15.11.2001 № 486/202/524/455/3370 (зі змінами), до сукупного доходу сімей (одержувачів) не включається оплата праці членів виборчої комісії, а також осіб, які залучаються до роботи в комісії, у тому числі в день голосування, дні встановлення підсумків голосування та результатів виборів.

   З повагою,
   заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 25. Анна пише:     

  Я одинока мати отримую соціальну допомогу одна дитина до трьох років ,я подала документи в жовтні всі які потрібні . Чи можу я отримати кошти за два місяці?

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Анно!
   За умови надання документів щодо призначення допомоги на дітей одиноким матерям або державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям (на жаль, Ви не зазначили вид допомоги) у жовтні 2019 року Вам буде виплачено допомогу (у разі її призначення) або наприкінці жовтня 2019 року за один місяць, або у листопаді 2019 року за два місяці.

   З повагою,
   заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 26. вікторія пише:     

  Доброго дня я мама трьох дітей чи маю право на отримання соціальної допомоги малозабезпеченим якщо чоловік має довідку з лікарні що він не може працювати ,ч

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Вікторіє!
   Згідно з п. 10 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 250 (зі змінами) (далі – Порядок), соціальна допомога не призначається у разі, коли працездатні члени малозабезпеченої сім’ї не працюють….. протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги (крім осіб, які в установленому порядку визнані безробітними та за інформацією центрів зайнятості не порушують законодавство про зайнятість щодо сприяння своєму працевлаштуванню; осіб, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку; осіб, які доглядають за особами з інвалідністю I групи або дітьми з інвалідністю віком до 18 років, за особами з інвалідністю II групи внаслідок психічного розладу, а також за особами, які досягли 80-річного віку; фізичних осіб, які надають соціальні послуги).
   Згідно діючого законодавства не передбачено врахування довідки з медичного закладу щодо інформації про заборону праці для призначення допомоги на загальних підставах.
   Якщо Ви маєте на увазі медичний висновок, що підтверджує наявність інвалідності у Вашого чоловіка, цим документом може бути передбачено заборону праці, змінюється статус – непрацездатна особа та допомогу може бути призначено на загальних підставах.
   Додатково повідомляємо, що у разі відсутності інвалідності у Вашого чоловіка Ви маєте право звернутися із заявою щодо призначення допомоги через рішення комісії.
   Згідно абзацу 6 п. 10 Порядку, за наявності обставин, передбачених в абзацах другому-шостому цього пункту, державна соціальна допомога може бути призначена органом соціального захисту населення на підставі рішень районних комісій у разі, коли у малозабезпеченій багатодітній сім’ї виховуються троє або більше дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, але не
   довше ніж до досягнення ними 23 років); неможливість отримання будь-яких джерел для існування пов’язана з тривалою хворобою одного та/або кількох членів сім’ї. Рішення про призначення державної соціальної допомоги у таких випадках приймається на підставі обстеження матеріально-побутових умов сім’ї, яка звернулася за призначенням такої допомоги.

   З повагою, заступник начальника
   управління Л.Ю. Примушко

 27. вікторія пише:     

  Буду вдячна за відповідь

  • Moderator пише:     

   Відповідь надано.

 28. Виктория пише:     

  Добрый день! Подскажите, где можно ознакомиться с образцом оформления договора “про здийснення догляду за дитиною до 3х” рокив. Уже трижды пыталась подать заявление, каждый раз какие-то новые исправления и у каждого работника свои новые требования!!!

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Вікторіє!
   Механізм та порядок відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня” регламентовано Постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2019 № 68.
   Згідно з п. 6 Порядку, договір укладається у письмовій формі між отримувачем послуги “муніципальна няня” та муніципальною нянею.
   У договорі має бути визначено, зокрема, назву послуги, її обсяг із зазначенням конкретних заходів, умови та строк її надання, вартість, періодичність оплати, відповідальність сторін.
   На офіційному сайті Міністерства соціальної політики розміщено інформацію, що укладений договір не вимагає нотаріального завірення.
   Згідно до ст. 628 Цивільного кодексу України, зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов’язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
   Згідно до ст. 631, строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права і виконати свої обов’язки відповідно до договору. Договір набирає чинності з моменту його укладення. Закінчення строку договору не звільняє сторони від відповідальності за його порушення, яке мало місце під час дії договору.
   Отже, до укладання договору необхідно підійти відповідально, оскільки його умови є обов’язковими до виконання сторін та передбачають догляд за малолітньою дитиною.
   Єдиного типового договору не передбачено Порядком.
   Додатково повідомляємо, що надати договір до органів соціального захисту з повним пакетом документів необхідно протягом 30 календарних днів з дня його укладання. Ця вимога є обов’язковою! Тобто договір укладений 1 жовтня 2019 року необхідно було надати до 31.10.2019.

   З повагою,
   заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 29. Галина пише:     

  чи впливає на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям факт володіння сім’єю (дружина, чоловік, діти) частинами житлового будинку(квартирами), якщо загальна сума часток перевищує загальну норму на сім’ю.

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Галино!

   Згідно з п. 10 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 250 (зі змінами), соціальна допомога не призначається у разі, коли у власності чи володінні малозабезпеченої сім’ї є друга квартира (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує
   21 кв. метр на одного члена сім’ї та додатково 10,5 кв. метра на
   сім’ю, чи більше одного автомобіля, транспортного засобу
   (механізму).
   Якщо сім’я володіє частками одного житлового будинку, що має одну поштову адресу та загальна площа якого перевищує норму, право на оформлення державної допомоги не втрачається.

   З повагою,
   заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 30. Катерина пише:     

  Доброго дня. Що необхідно для перевірки кількості фактичного проживання осіб у квартирі? Зареєстровано 4 особи (я
  , чоловік, наш син та свекор), а фактично проживає: я, син, чоловік та дідусь чоловіка, який має пільгу за місцем своєї реєстрації. Ні свекор ні дідусь не хочуть надавати ніяких документів, аби ми змогли звернутись за наданням субсидії, так як заробітна плата чоловіка та “дитячі” гроші йдуть на сплату комунальних рахунків.

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Катерино!

   Механізм призначення житлової субсидії чітко регламентовано Положенням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (зі змінами), (далі-Положення).
   Згідно зазначеного положення є можливість призначення субсидії:
   – на всіх зареєстрованих осіб (на загальних підставах);
   – на кількість осіб, що фактично мешкають (за відсутністю реєстрації за адресою даного домогосподарства та наявності договору найми-оренди або перебування на обліку за цією адресою внутрішньо-переміщеної особи) – через рішення комісії на підставі акту обстеження соціальними інспекторами;
   – на кількість осіб, що зареєстровані та фактично мешкають без врахування осіб, які також зареєстровані, проте фактично не мешкають.
   Наприклад, у Вашій квартирі зареєстровано 4 особи, з яких проживає фактично 3 особи та 1 особа, що не зареєстрована. Субсидію може бути призначено на Вас трьох зареєстрованих та виключити свекра, який не мешкає. (Право на призначення надає комісія при управлінні на підставі акту обстеження складеного нашими соціальними інспекторами). Додатково не виключено право заявника (за бажанням) надавати додаткові документи (без конкретики саме які), які підтверджують факт не проживання свекра. АЛЕ!! Акт соціального інспектора дозволяє прийняти рішення комісії про неврахування доходів свекра, але не надає право не зазначати його дані в декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.
   Доходи свекра не будуть враховані, як і доходи його дружини (у разі її наявності), проте інформацію про них необхідно внести до бланку.

   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 31. Алена пише:     

  сдраствуйте у меня двое деток 6 и3 лет ,старший инвалид дества ,и на него же я мать одиночка ,в законом браке муж АТО.уволен по статье доход за полгода у мужа 1500 единаразовая соц помощь,оформили малообеспеченую через полгода подаем обратно говорят что по доходам может не выйти и за еквивалента льгот на АТО.Какой доход учитываетя ?если все доходы только из собеса ?2150 пенсия ребенка 860 на рождение 1200 мать оденочка 1200 малоимущая????

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Альона (Олена)!
   Згідно Методики обчислення сукупного доходу сім’ї всіх видів соціальної допомоги для призначення Вашій родині допомоги малозабезпеченим сім’ям з листопада поточного року будуть враховані доходи сім’ї за період з 01.05.2019 по 31.10.2019 (попередні шість місяців).
   Якщо в зазначеному періоді ще є виплата допомоги при народженні, оскільки Ви зазначили, що молодшій дитини вже 3 роки, вона буде враховуватися. Також буде враховано розмір допомоги на дитину одинокій матері та допомога на дитину, що має інвалідність. Якщо Ваш чоловік за цей період отримував грошове забезпечення військовослужбовців і перебував на строковій службі розмір забезпечення не береться до розрахунку. На жаль Ви не зазначили характер соціальної допомоги чоловіка, у разі якщо це є допомога громадських та благодійних організацій Вона також не враховується. Грошовий еквівалент пільг також враховується, оскільки згідно Методики не враховується лише житлова субсидія.
   Оскільки Ви не зазначили дату звільнення чоловіка, Вам слід пам’ятати, що на загальних підставах допомога може призначатися сім’ї, у разі коли всі працездатні особи мають статус. У Вас це догляд за дитиною з інвалідністю. Питання щодо статусу чоловіка, якщо протягом трьох місяців перед зверненням Він офіційно не працював, не отримував грошове забезпечення військовослужбовців, не навчався на денній формі навчання; наразі не перебуває на обліку в Центрі зайнятості, як застрахована особа; не здійснює офіційний догляд за хворою людиною, що його потребує – призначення допомоги Вашій родині може бути, як виняток, на підставі рішення комісії (оскільки в Вашій родині є дитина з інвалідністю).
   На теперішній час, розмір допомоги малозабезпеченим сім’ям це різниця між сукупним доходом Вашої родини та прожитковим мінімумом сім’ї (затверджується Законом України «Про Державний бюджет України»), тому допомога може бути призначена лише у разі, якщо сукупний дохід Вашої сім’ї за попередні шість місяців не буде перевищувати прожитковий мінімум.

   Прожиткові мінімуми для призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям на 2019 рік, в грн.
   01.01.2019 01.07.2019 01.12.2019
   Працездатна особа 403,41 421,47 441,42
   Дитина до 6-років 1520,31 1588,57 1663,37
   Дитина від 6 до 18 років з інвалідністю 2067,54 2160,36 2262,36
   Всього на Вашу сім’ю 4591,87 4808,57

   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 32. Тамара пише:     

  Добрий день!Я маю двох дітей,сама здійснюю догляд за бабусею старше 80ти річного віку,получаю за це компенсацію.З чоловіком не проживаю. Отримую від нього аліменти,но ми розведені,так як я не подавала на розвід.Чи може мені бути призначена допомога малозабезпеченим сім’ям?
  І які потрібно документи

  • Moderator пише:     

   Шановна Тамаро!

   Надаємо Вам перелік документів для призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям:
   1.Заява за встановленою формою;
   2.Декларація про доходи та майновий стан за встановленою формою(заповнюється на підставі довідок про доходи всіх членів сім’ї за попередні 6 місяців перед зверненням)
   3.Копія свідоцтва про народження дітей;
   4.Довідки про наявність та розміри земельних ділянок(паю);
   5.Довідка про присвоєння ідентифікаційного коду всіх членів сім’ї;
   6.Паспорт уповноваженого представника сім’ї;
   7.№ рахунку в будь-якому відділенні банку у Олександрівському районі.
   Доходи Вашого чоловіка також потрібні, так як Ви з ним знаходитись у шлюбі.

   З повагою,
   начальник відділу прийому громадян Н.І.Чистякова
   7641163

 33. Тамара пише:     

  Додаю,так як опечатка .
  Ми НЕ розведені,він ще законно мій чоловік,але спільного господарства ми не ведемо.

 34. Виктория пише:     

  Добрый вечер. Пытаюсь попасть в персональный кабинет. Ввожу полученный в упсзн логин. При регистрации пишет, что уже такой пользователь зарегистрирован. Если пытаешься войти, пишет, что имя неверно или пароль. Если хочешь сменить пароль, пишет, что для этого пользователя запрещена смена пароля. В упсзн сказали, что программист подтвердит полученный логин. Не понимаю на каком этапе это должно произойти. Что делаю не так? Спасибо.

  • Moderator пише:     

   Доброго дня.
   Прошу вказати логін, який Вам надали в уравлінні, щоб перевірити інформацію про зареєстрованого користувача.
   Можливо Ви зареєструвались з іншим логіном. Якщо Ви реєструвались з логіном “logvinov”, спробуйте виконати вхід у персональний кабінет.
   Реєстрація цього користувача підтверджена.

 35. Наталія пише:     

  Скажіть будь-ласка чи можу я оформити малозабезпеченість якщо раніше я пропрацювала 1рік в одному місці до вересня місяця але в жовтні ще не оформилася на нове місце роботи а оформилася тільки в листопаді тобто получається що в мене жовтень я була ще безробітні.

  • Moderator пише:     

   Шановна Наталіє!

   Надаємо Вам перелік документів для призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям:
   1.Заява за встановленою формою;
   2.Декларація про доходи та майновий стан за встановленою формою(заповнюється на підставі довідок про доходи всіх членів сім’ї за попередні 6 місяців перед зверненням)
   3.Копія свідоцтва про народження дітей;
   4.Довідки про наявність та розміри земельних ділянок(паю);
   5.Довідка про присвоєння ідентифікаційного коду всіх членів сім’ї;
   6.Паспорт уповноваженого представника сім’ї;
   7.№ рахунку в будь-якому відділенні банку у Олександрівському районі.
   Згідно п.10 Постанови №250 від 24.02.2003(зі змінами) “Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям” у призначенні допомоги може бути відмовлено у разі, коли:
   працездатні члени малозабезпеченої сім’ї не працюють, не навчаються на денній формі навчання протягом 3 повних місяців, що передують місяцю звернення за призначенням допомоги. Таким чином Ви можете звернутися до управління не раніше лютого 2020 року.

   З повагою,
   начальник відділу прийому громадян Н.І.Чистякова
   7641163

 36. Іванна пише:     

  Доброго дня. Підскажіть, якщо я отримую дитячі та на одиноку, подала на малозабезпечені коли дитині було 4 місяці, чи отримаю я кошти за ці 4 місяці?

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Івнна.
   На жаль для відповіді на ваше питання потрібно більш детальна інформація за вашими справами.

 37. Юлія пише:     

  Доброго дня, підкажіть будь ласка, як правильно заповнити декларацію про доходи матері одиначки, якщо я знаходжуся у декретній відпустці і отримую дохід тільки у вигляді державної допомоги на дитину. Чи враховуються у доходах за 6 останніх календарних місяців декреті виплати? Дякую.

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Юліє!
   Для призначення державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям Вам необхідно зазначити всі види доходів за попередні шість місяців перед зверненням, в тому числі допомогу при народження дитини, та заробітну плату з організації (у Вашому випадку лікарняний лист).
   Оплата відпустки по вагітності та пологам враховується під час розрахунку допомоги на дітей одиноким матерям.

   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 38. Каріна пише:     

  Скажіть, будь-ласка, я оформлюю документи на допомогу одиноким матерям и мало забеспечиним. На цей час я офіційно працюю,а трудова книжка знаходиться в головному офісі фірми в іншій області. А мені можуть прислати копію трудової в електронному форматі завірений зав. кадрами. Я можу подати копію такого документа або в електронному вигляді?

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Каріно!

   Згідно законодавства для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям заявник надає довідку про доходи за встановленою формою за період – шість місяців перед зверненням.
   У разі надання довідки про доходи не має потреби надавати копію трудової книги.
   Довідка про доходи може бути донесена протягом 30 календарних днів з дати надання документів для призначення допомоги.
   Додаток: довідка про доходи.

   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 39. Уляна пише:     

  Доброго вечора скажіть будьласка якщо мій чоловік подав на соціальний догляд але не додали одну довітку що він неотриує ніякої допомоги чи можна її додати пізніше

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Уляно!

   На жаль, Ви не зазначили саме який вид державної допомоги оформлює чоловік. У разі оформлення компенсації фізичній особі, яка надає соціальні послуги, донесення документів можливе протягом 3-х місяців з дня надання документів. Допомога буде призначена з дня надання документів. Інші види допомоги передбачають донесення протягом 30-календарних днів.

   З повагою,
   заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 40. марія пише:     

  Якщо я у шлюбі але з чоловіком не проживаю і у нас є маленька дитина чи можу я подати на соціальну допомогу

  • Moderator пише:     

   Доброго дня! Якщо Ви маєте на увазі державну допомогу малозабезпеченій сім ї, то згідно законодавства враховується статус та доходи офіційного чоловіка в незалежності від факту спільного проживання. Тому якщо Ваш чоловік працює офіційно / навчається на денній формі навчання /перебуває на обліку в Центрі зайнятості / є фізичною особою підприємцем та сплачує внески у нього є статус і право у Вас звернутися для визначення розміру допомоги. Додатково статус повинен бути у Вас, нариклад перебування у відпустці по догляду за дитиноют до трьох років. У разі звернення за допомогою у січні 2020 року будуть враховані доходи за період з 01.07.2019 по 31.12.2019. З повагою заступник начальника управління Л.Ю. Примушко.

 41. Катя пише:     

  Доброго дня.Скажіть будь-ласка.Таяк я є мати одиночка,і на даний момент я військовослужбовець,я не маю права ніякого на допомогу,як мати одиночка,через то що у мене велика зарплата,?

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Катерино!
   На теперішній час законодавством передбачено розрахунок допомоги на дітей одиноким матерям – як різниця між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.
   З 01.01.2020 року прожитковий мінімум на дитину віком до 6 років – 1779,00 грн.; на дитину віком від 6 до 18 років – 2218,00 грн.
   Ваш середньомісячний дохід ділиться на всіх членів сім’ї. Якщо результат ділення є більшим ніж прожитковий мінімум, розмір допомоги на дітей одиноким матерям становить 0,00 грн.
   Наразі, законодавством не передбачено твердий розмір зазначеного виду допомоги, який не залежить від доходу сім’ї.
   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 42. Оксана пише:     

  Доброго дня,якщо я розлучена і аліменти чоловік не виплачує,а сама з грудня перебуваю на обліку в центрі зайнятості,до того ще й на 4 місяці вагітності.Чи можу я оформити малозабезпеченість ?

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Оксано!
   Ви маєте право звернутися за допомогою малозабезпеченим сім’ям вже у січні місяці, оскільки згідно наданої Вами інформації з грудня 2019 року перебуваєте на обліку як застрахована особа в Центрі зайнятості (отже, у Вас є статус).
   Право на одержання допомоги малозабезпеченим сім’ям також визначає кілька факторів:
   – відсутність здійснення (протягом 12 місців перед зверненням) купівлі земельної ділянки, квартири, транспортного засобу тощо.. на суму, що перевищує 10 кратну величину прожиткоовго мінімуму на сім’ю. (при зверненні у січні 2020 року враховується покупка здійснена з 01.01.2019 по 31.12.2019);
   – у володінні сімї не повинно бути другого транспортного засобу або другої квартири/ будинку, за умови, що загальна площа житла перевищує
   21 кв. метр на одного члена сім’ї та додатково 10,5 кв. метра на
   сім’ю.
   Також, важливо памятати, що навіть з додержанням всіх вимог щодо права на зазначену допомогу, її розмір розраховується з доходів сім’ї за попередні шість місяців перед зверненням. Наприклад, продаж авто протягом 6 місяців буде враховано, як отриманий дохід.
   Для більш детального розрахунку розміру допомоги Ви маєте право надати документи до управління в зручний для Вас час з послугою попереднього запису (через сайт нашого управління, вкладка громадянам).
   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 43. Анонімний пише:     

  Які документи потрібні для того щоб получить одноразову допомогу

  • Moderator пише:     

   Доброго дня.
   Ви маєте на увазі матеріальну допомогу?

 44. Татьяна пише:     

  Добрый день, моя семья до марта оформлена как малообеспеченная, в декабре я ушла с центра занятости, в январе восстановили мне статус безработной, получим ли мы пособие малообеспеченной семьи за январь?

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Тетяно!
   Оскільки, Ви знялися в грудні 2019 року з обліку як безробітна особа, то з січня 2020 року Вам буде припинено надання допомоги малозабезпечним сім’ям.
   Згідно Вашої інформації Ви в січні 2020 року повторно стали на облік в центр зайнятості (не з 1 числа), допомога призначається на весь календарний місяць з 1 числа (статус повинен бути на початок місяця). Отже, за допомогою Ви маєте звернутися лише у лютому 2020 року.

   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 45. Аліна пише:     

  Доброго дня, у моєї дитини стоїть діагноз непереносимість лактози результат (С/С), я зараз знаходжусь в декретній відпусці, чи можу я оформити якусь допомогу на дитину.

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Аліно!
   До повноважень управління входить призначення та виплата багатьох видів державної соціальної допомоги. Всі їх можна розділити на два види – твердий розмір (варіюється в залежності від прожиткового мінімуму), на який людина має право з певних обставин – народження дитини, набуття інвалідності та інше, другий допомоги – призначається з врахуванням доходів сім’ї (допомога на дитину одинокій матері, допомога малозабезпеченим сім’ям тощо).
   Для призначення допомоги на дитину, яка має інвалідність – серед пакету документів необхідний медичний висновок про дитину з інвалідністю віком до 18 років, розмір допомоги на дитину до 6 років з 01.01.2020 становить 1638,00 грн. (щомісяця).
   Для призначення допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність – основним документом є довідка про захворювання дитини, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу у порядку та за формою, встановленими МОЗ. Розмір допомоги 1638,00 грн. (щомісяця).
   На жаль, Ви не зазначили чи маєте статус одинокої матері (визначається органами РАЦС під час оформлення свідоцтва про народження дитини або за рішення суду) для надання детальної консультації щодо призначення допомоги на дітей одиноким матерям. Варто зазначити, що зазначена допомога призначається як різниця між прожитковим мінімумом на дитину відповідного віку (у Вашому випадку – 1779,00 грн.) та середньомісячним сукупним доходом сім’ї. Наприклад, склад сім’ї дві особи – мама та дитина до трьох років, єдиний дохід сім’ї на місяць – 860,00 грн. / 2 особи = 430,00 грн.
   1779,00 – 430,00 = 1349,00 грн. (розмір допомоги на дитину щомісяця), документи необхідно оновлювати кожні 6 місяців.
   Допомога малозабезпеченим сім’ям розраховується в врахуванням всіх членів сім’ї (в тому числі офіційного чоловіка), визначається право на оформлення.
   Якщо Вас зацікавив певний вид соціальної допомоги, зазначте будь-ласка, склад Вашої сім’ї та доходи за попередні шість місяців для надання більш ґрунтовної консультації.
   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 46. Анастасія пише:     

  Доброго дня ! Я мати одиночка , маю дитину до 18 років, а також я отримую допомогу по опіці. Скажіть будь-ласка чи враховується допомога по опіці в допомогу одинокої матері. Оскільки в склад сім”ї на допомогу одинокої мами включаються підопічні діти. У методиці розрахунку доходів конкретно я не знайшла чи включається ця допомога.

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Анастасіє!
   Згідно ст. 2 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» для призначення допомоги на дітей одиноким матерям включається підопічна дитина, проте до сукупного доходу сім’ї не враховується допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування.
   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 47. Анастасія пише:     

  Доброго дня! Я одинока мама ,а також є опікуном над онукою. Скажіть будь-ласка чи враховується в дохід одинокої мами допомога по опіці.

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Анастасіє!
   Згідно ст. 2 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» для призначення допомоги на дітей одиноким матерям включається підопічна дитина, проте до сукупного доходу сім’ї не враховується допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування.
   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 48. Наталия пише:     

  Добрый день, подскажите пожалуйста, когда ждать начисления дородового пособия на ребенка, если документы поданы 13.01.2020г.?
  Спасибо.

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Наталіє!

   07.02.2020 на Ваш рахунок відкритий у банківській установі перераховано допомогу по вагітності та пологам. Додатково повідомляємо, що виплата державної соціальної допомоги проводиться двічі на місяць – 1 та 2 період.
   Для перерахунку коштів на 2 період місяця (з 19 по 25 число поточного місяця) заявка на кошти повинна бути надана до 08 числа поточного місяця.
   1 період передбачає виплату коштів з 5 по 12 число місяця з подачею заявки до 25 числа попереднього місяця.
   Оскільки документи Вами подано 13 числа, то Ви потрапили на виплату 1 періоду лютого 2020 року.
   У подальшому виплата одноразова частина допомоги при народження дитини також буде залежати від дати надання документів, а вже з наступного місяця завжди будете отримувати кошти у першому періоді поточного місяця (програмним комплексом автоматично буде внесено виплату до досягнення дитиною 3-річного віку).
   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 49. Юлия пише:     

  Добрый день! Согласно письма №08-01/185 от 14.01.2020 субсидианта обязали выплатить “надмірно нараховані кошти” (переплаченную сумму субсидии в размере 14242,52грн. Но на данный момент по организации ГТС у нас висит замороженная переплата более 5 тысяч. Подскажите, пожалуйста, форму заявления для перерасчёта суммы долга

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Юліє!
   У разі виникнення переплати надміру перерахованих коштів на теперішній час заявник повертає їх на рахунок Міністерства, відкритий в Державній казначейській службі (за період отримання субсидії у безготівковій грошовій формі) та на рахунок структурного підрозділу з питань соціального захисту (за період отримання субсидії готівкою, починаючи з 01.10.2019).
   Наразі відсутня можливість взаєморозрахунку між управлінням соціального захисту населення та Концерном «Міські теплові мережі».
   У разі виявлення надміру переплачених коштів у такому розмірі, що заявник не може з поважних причин повернути одноразово, Він має право звернутися до управління із заявою на часткове повернення боргу протягом певного періоду. Заява у довільній формі на ім’я начальника УСЗН ЗМР по Олександрівському району Хижняка Е.В.
   Оскільки питання порушене Вами у зверненні не поодиноке, а законодавством не передбачено механізм повернення організацією – надавачем житлово-комунальних послуг залишків коштів на особовому рахунку заявника управлінням здійснено запит до Департаменту соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації.
   З усіх питань щодо повернення надміру переплачених коштів можете звернутися за телефоном 093 170 77 70 (сектор соціальних інспекторів )та 764 16 35.

   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 50. людмила пише:     

  скажите пожалуйста могу ли я оформить малои мущую помощь если у меня был депозит. депозит закончился в октябре прошлого года

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Людмило!
   Згідно Методики обчислення сукупного доходу сім’ї всіх видів соціальної допомоги для призначення Вашій родині допомоги малозабезпеченим сім’ям з лютого поточного року будуть враховані доходи сім’ї за період з 01.08.2019 по 31.01.2020 (попередні шість місяців).
   Наявність депозитного рахунку не позбавляє домогосподарство права щодо звернення за призначенням допомоги малозабезпеченим сім’ям. Сам депозит не буде враховано, як дохід особи зі складу сім’ї, проте відсотки згідно умов договору будуть враховані до сукупного доходу.
   Відсотки буде враховано лише з серпня 2019 по жовтень 2019 (місяць завершення дії договору).
   За умови, що середньомісячний сукупний дохід Вашої сім’ї (з врахуванням відсотків) не буде перевищувати прожитковий мінімум для сім’ї, Ви матимете право на призначення державної допомоги малозабезпеченим сім’ям.
   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 51. Анна пише:     

  Здравствуйте! Скажите пожалуйста какие нужны документы на получение выплат по беременности ? Заранее спасибо !

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Ганно!
   Для призначення допомоги по вагітності та пологах Вам необхідно надати до управління оригінал паспорту, оригінал реєстраційного номеру облікової картки платника податків ( ідентифікаційний номер), довідку з жіночої консультації для призначення допомоги та номер рахунку відкритий у банківській установі. Якщо Ви навчаєтесь на денній формі навчання- довідка про відсутність стипендії, якщо перебуваєте на обліку в Центрі зайнятості- довідку згідно якої статті Ви зареєстровані як застрахована особа ( від ЦЗ).
   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 52. Анонімний пише:     

  скажите пожалуста какой розмер прожиточного минимума

  • Moderator пише:     

   Державні соціальні нормативи на 2020 рік

   Прожитковий мінімум в розрахунку на місяць:
   01.01.20 01.07.20 01.12.20
   на одну особу 2027,00 2118,00 2189,00
   для дітей віком до 6 років 1779,00 1859,00 1921,00
   для дітей віком від 6 до 18 років 2218,00 2318,00 2395,00
   для працездатних осіб 2102,00 2197,00 2270,00
   для осіб, які втратили працездатність 1638,00 1712,00 1769,00
   Мінімальна заробітна плата 4723,00 4723,00 4723,00

 53. людмила пише:     

  скажите пожалуста какой розмер прожиточного минимума

  • Moderator пише:     

   Державні соціальні нормативи на 2020 рік

   Прожитковий мінімум в розрахунку на місяць:
   01.01.20 01.07.20 01.12.20
   на одну особу 2027,00 2118,00 2189,00
   для дітей віком до 6 років 1779,00 1859,00 1921,00
   для дітей віком від 6 до 18 років 2218,00 2318,00 2395,00
   для працездатних осіб 2102,00 2197,00 2270,00
   для осіб, які втратили працездатність 1638,00 1712,00 1769,00
   Мінімальна заробітна плата 4723,00 4723,00 4723,00

 54. людмила пише:     

  какой розмер прожиточного минимума

  • Moderator пише:     

   Державні соціальні нормативи на 2020 рік

   Прожитковий мінімум в розрахунку на місяць:
   01.01.20 01.07.20 01.12.20
   на одну особу 2027,00 2118,00 2189,00
   для дітей віком до 6 років 1779,00 1859,00 1921,00
   для дітей віком від 6 до 18 років 2218,00 2318,00 2395,00
   для працездатних осіб 2102,00 2197,00 2270,00
   для осіб, які втратили працездатність 1638,00 1712,00 1769,00
   Мінімальна заробітна плата 4723,00 4723,00 4723,00

 55. Світлана пише:     

  Доброго дня,мене звати Світлана,я знаходжуся в конкретній відпустці,дитині моїй півроку,я переоформлялась на соціальну допомогу мені відмовили.Я мати одиночка проживаю в вийнятому за власний рахунок будинок ,землі немаю ніде не стою обліку та виплат ніяких неотримую.Я хочу знати чому мені відмовили у виплаті ,і скільки я повинна получати як мати одиначка.

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Світлано!
   Згідно п. 34 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1751 (зі змінами), допомога на дітей одиноким матерям, надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.
   Середньомісячний сукупний дохід сім’ї визначається згідно з Методикою обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги на підставі довідки про доходи і декларації про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги.
   Законом України на 2020 рік встановлено наступні прожиткові мінімуми.
   Допомога на дітей одиноким матерям
   01.01.20 01.07.20 01.12.20
   дітям віком до 6 р. 1779,00 1859,00 1921,00
   дітям віком від 6 до 18 р. 2218,00 2318,00 2395,00
   дітям віком від 18 до 23 р. 2102,00 2197,00 2270,00
   Отже, не існує твердого розміру допомоги одиноким матерям, який не залежить від доходу сім’ї. Під час обчислення розміру зазначеного виду допомоги враховуються доходи за попередні шість місяців перед зверненням, зокрема: заробітна плата (лікарняний лист), допомога по вагітності та пологам, допомога при народженні (860,00 грн. щомісячно), допомога малозабезпечним сім’ям і т.д.
   Наприклад, сім’я із двох осіб: мати та дитина до трьох років, отримували допомогу при народженні дитини у розмірі 860,00 грн. та допомогу малозабезпечним сім’ям у розмірі 1000,00 грн.
   Розрахунок: 860,00 + 1000,00 грн. = 1860,00 грн. / 2 (члена сім’ї) =
   930,00 грн. Прожитковий мінімум 1779,00 грн. – 930,00 грн. = 849,00 грн. (розмір допомоги на дітей одиноким матерям). Тобто, якщо у сім’ї відсутній дохід за попередні шість місяців, заявник отримує максимальний розмір – 1779,00 грн., чим вище дохід за попередні шість місяців, тим нижче розмір допомоги на наступний період.
   Для детального розрахунку призначеної Вам допомоги надайте будь -ласка персональні дані: Ваше прізвище, ім’я, по батькові.
   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 56. Елена пише:     

  здравствуйте, я взяла с налоговой справку о доходах за 2019 год, в 4 квартале указано что управлением соц. защиты начислено и выплачено мне 4862,00 грн., хотя я получила в 4 квартале только 1720,00 грн: в октябре 860грн. и ноябре 860грн.
  Можно узнать что это еще за 3142,00 грн. которые я не получала (я Погрібна Олена Володимирівна, проживаю по ул. Александровской,31)

  • Moderator пише:     

   Шановна, Олено Володимирівно!
   Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Олександрівському району (далі – управління) повідомляє наступне.
   Відділом грошових виплат і компенсацій управління до Державної фіскальної служби за 4 квартал 2019 року надано звіт 1 ДФ, згідно якого за Вашим реєстраційним номером облікової картки платника податків виплачено наступні доходи:
   1 Допомога при народженні дитини
   Нарахування за жовтень 2019 860,00 грн.
   Нарахування за листопад 2019 860,00 грн.
   Всього 1720,00 грн.
   2 Житлова субсидія виплачена в грошовій готівкові формі
   Жовтень 2019 1194,00 грн. Виплачено у листопаді 2019 року
   Листопад 2019 1947,84 грн. Виплачено у грудні 2019 року
   Всього 3141,84 грн. (округлюємо до 1 грн.)

   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 57. Олена пише:     

  Доброго дня!в зв’язку з карантином прийом громадян припинено,підскажіть як передати чек за муніципальну няню?якщо через електронну пошту,то напишіть адресу
  Дякую

  • Moderator пише:     

   Доброго дня! Наразі скрин або скан копію квитанції щодо оплати послуг муніципальної няні Ви маєте можливість надіслати на електронну адресу управління: upszn2301@ukr.net. Обов’язково зберігайте оригінали квитанцій у паперовому вигляді, після закінчення карнантину донесете одразу за декілька місяців. Після отримання скан або скрин копій квітанції управлінням буде здійснено призначення компенсації та передано до подальшої виплати. Бережіть себе та близьких, 36,6 всім оточуючим.

 58. Moderator пише:     

  Доброго дня, пані Надіє!
  У період карантину ми приймаємо документи на подовження допомогу внутрішньо переміщеним особам за попередньою домовленістю за телефоном: 050 101 30 90. Прийом документів відбувається на свіжому повітрі, обов язкова наявність захисної маски, рукавичок та ручки.
  При собі мати всі необхідні документи.
  Наразі на підписі у Президента перебуває Закон України від 30.03.2020, яким можливо будуть внесені певні зміни механізму оформлення державних соціальних допомог.

 59. Андрій пише:     

  Мені переоформляти допомогу малозабезпеченим сім’ям в квітні,в зв’язку з карантином,мені повідомили,що вона переоформляється автоматично,коли я отримаю кошти за квітень місяць

  • Moderator пише:     

   Доброго дня! Дійсно, допомога малозабезпеченим сім’ям підлягає автоматичному подовженню. Сьогодні управління отримало програмний комплекс для призначення допомоги на квітень. Кошти надійдуть на Ваш рахунок наприкінці поточного місяця.

 60. Світлана пише:     

  чи буде автоматично призначена допомога особі яка доглядає/проживае разом з особою з інвалідністю 2 групи внаслідок психічного розладу, у квітні місяці повинно було бути переоформлення; коли я отримаю кошти, та коли треба принести документи?

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Світлано! Наразі, Урядом прийнято рішення автоматичного подовження деяких видів державної соціальної допомоги, в тому числі і допомоги особам, які проживають з особою з інвалідністю 1,2 групи внаслідок психічного захворювання. Допомогу подовжено на квітень та травень 2020 року. Виплата за квітень 2020 року буде перераховано у другому періоді поточного місяця. Після завершення карантину Вам необхідно буде надати пакет документів.

 61. О ля пише:     

  Добрий день.Скажіть будь ласка як мені оформити допомогу малозабезпеченій сім’ї,якщо я одинока мама,маю п’ятеро дітей,старшій 11,а меншому повних 3.Я отримую зараз на них 5600.Дякую

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Пані Ольго!
   Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім ям не має твердого (чіткого розміру), вона призначається з урахуванням доходів сім ї. Тобто, існує прожитковий мінімум на сім ю, від нього віднімають середньомісячний сукупний дохід та отримують розмір допомоги.
   Вирахувати прожитковий мінімум на сім ю можна склавши прожиткові мінімуми на кожного члена сім ї окремо.
   Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям
   Рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум): * 01.01.20 01.07.20 01.12.20
   для працездатних осіб 525,50 549,25 567,50
   для непрацездатних осіб та інвалідів 1638,00 1712,00 1769,00
   віком від 18 до 23 років 1965,37 3141,71 3246,10
   для дитини-інваліда, дитини один.матері та дитини, в якої батьки інваліди *** віком до 6 років 1814,58 2900,04 2996,76
   віком від 6 до 18 років 2262,36 3616,08 3736,20
   віком від 18 до 23 років 2144,04 3427,32 3541,20

   Для Вас прожитковий мінімум 525,50 грн. + 1814,58 грн. на кожну дитину віком до 6 років, + 2262,36 грн. на кожну дитину віком старше 6 років.
   Наприклад, 1 дорослий, двоє дітей до 6 років, 3 дітей старше 6 років = 10 941,74 грн. (прожитковий мінімум на зазначену сім ю).
   2. Умова для призначення допомоги малозабезпеченим сім ям – це наявність статусу у працездатного члена сім ї (у Вас):
   – офіційна заробітна плата (повних три місяці перед зверненням); або
   – Наявність пенсії чи допомоги по догляду за дитиною з інвалідністю, або наявність інвалідності у працездатного члена сім ї; або
   – Перебування на обліку в Центрі зайнятості;
   – Догляд за дитиною до трьох років (Вашій дитині вже 3 роки, це Вам не підходить);
   – Надання соціальних послуг (наприклад, Ви офіційно доглядаєте за бабусею, яка не здатна до самообслуговування).
   Якщо, у Вас немає статусу допомога не призначається на загальних підставах, адже Ви не вживаєте заходів для покращення матеріального становища своєї сім ї.
   Оскільки, Ви є багатодітною родиною, законодавство передбачає призначення допомоги ЯК ВИНЯТОК на підставі рішення комісії.
   Рішення комісії передбачає складання акту обстеження Вашого домогосподарства нашими соціальними інспекторами. На період карантину заборонено складання актів. Тому, після завершення карантину Ви матимете змогу надати документи для первинного призначення допомоги малозабезпеченим сім ям і зможемо прийняти рішення через комісію.
   Додатково повідомляємо, якщо, у Вас була призначена допомога малозабезпеченим сім ям по лютий 2020 року включно, Вона автоматично подовжена по травень 2020 включно.

   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 62. Маша пише:     

  Добрый день! Скажите пожалуйста сейчас получаю помощ малозабезпечених .Через пол года нужно переоформлять а доход официальный у меня и у мужа только за 4 месяца будет.Смогу ли я переоформить и получать эту помощ?Если там нужно принисти справку за пол года о доходах.

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Маріє!
   Для звернення за подовженням допомоги малозабезпеченим сім’ям на наступний період Ви можете надати довідку про доходи, в якій буде зазначено заробітну плату за ті місяці, в яких Ви офіційно працювали.
   Для підтвердження відсутності доходу в інші місяці 6 – місячного періоду достатньо надати копію трудової книги, завіреної відділом кадрів.
   У разі наявності доходу не менше 3 місяців перед місяцем звернення Ви не втрачаєте право на призначення допомоги. (Наприклад, звернення у червні 2020 року – у Вас відсутній дохід у грудні 2019 та січні 2020 року, далі з лютого по травень є заробітна плата).
   Але якщо Ви офіційно відпрацювали 4 місяці (з грудня 2019 по березень 2020 року), а два перед зверненням не працювали (звільнені), в цьому випадку у Вас немає статусу, потрібна детальна консультація для визначення права на призначення зазначеного виду допомоги.
   Додатково зазначаємо, що наразі допомогу автоматично подовжено по травень 2020 року включно в умовах карантину.

   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 63. Маша пише:     

  По выше указанному вопросу если не официальный доход будет на 2 месяца .Перевод денег по карте помощ родителей.? Такой способ может подойти?

 64. Мар'яна пише:     

  Доброго вечора я мати одинока маю 3 дітей 8 6 3 роки які документи потрібні на допомогу під час карантину чи нарахують мені автоматично чи треба якісь документи дякую

 65. Мар'яна пише:     

  Доброго вечора я мати одиночка в мене 3 дітей 8 років 6 років 3 роки в мене допомога 554гр на всіх дітей під час карантину які потрібно мати документи чи вони автоматично проходять дякую.???

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Мар’яно!
   Допомога на дітей одиноким матерям автоматично подовжена по 31.05.2020 включно.
   16-17 квітня поточного року на рахунки заявників виплачено допомогу за квітень. У травні, до 12 числа буде перераховано допомогу за травень.
   З приводу червня, очікуємо рішення Уряду, все буде залежати від терміну дії карантину.
   Після завершення карантину обов’язково необхідно надати повний пакет документів.
   Залишайтесь вдома, будьте здорові.
   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 66. Сергей пише:     

  Доброе утро, моя Бабушка подарила мне квартиру (договор дарения), она прописана и проживает в квартире без изменения статуса. Я в этой квартире не проживаю и не прописан. Вопрос: субсидия для неё сохраняется или нужно переоформлять заявление на получение субсидии для неё. С уважением Сергей.

 67. Людмила пише:     

  Добрий день!!!Я Прокопчук Людмила Левонівна мама 4 діток.Проживаю у сільській місцевості.с.Острів.З 1 квітні мені тре було поновить на одиноку і малозабезпечених.Поїхати у м.Дубно.Ровенська обл далеко 23 км.додзвонитись у совбез ніяк,ніхто не відповідає.Чи буде мені автоматичне нарахування.Якщо ніяких звернень небуло.Буду вдячна якщо відповісте.Дякую!!

 68. Катерина пише:     

  Доброго дня. Дитині комісія ВКК встановила інвалідність. Які документи необхідно надати до УПСЗН для подальшого оформлення допомоги? В який саме кабінет звертатись та за яким графіком? Також цікавить такий момент, я (мати) зараз стою на біржі, чи потрібно мені щось надавати до центру зайнятості (чи взагалі йти з біржі)? Дякую за допомогу.

 69. Олена пише:     

  Я одинока мати допомоги ,як одинока та малозабезпечена не мала,не виходило по доходах),з 28 жовтня стою на біржі праці.Чи маю право оформити одиноку,та малозабезпечену та одноразову допомогу 1000 грн.covid19.
  Дякую

 70. Вікторія пише:     

  Доброго дня, мене зовут Вікторія, хочу оформити малозабезпеченість, в нас багатодітна сім’я, чоловік на час карантину у відпустці, троє діток рік і три міс, 5 р і 7 р, отримаємо пільги на коммуналку, чи враховується ця пільгами доходи? І як вирахувати чи виходить малозабезпеченість?

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Вікторіє!
   Ви можете звернутися за призначенням допомоги малозабезпеченим сім`ям.
   Пільга на оплату житлово-комунальних послуг враховується як дохід.
   Бланки заяви та декларації для призначення всіх видів державної допомоги можна роздрукувати з нашого сайту, додатково необхідно додати довідки про доходи всіх членів сім`ї за попередні шість місяців за період з 01.12.2019 по 31.05.2020 (за формою, що додається).
   Інформація про склад зареєстрованих осіб зазначається в декларації (довідки про місце реєстрації брати не треба).
   Не забудьте зазначити у декларації відомості про житло – володіння у власності якого житла з його площею або часткою. Це важливо для визначення права призначення цього виду допомоги.
   Обов`язково зазначте наявність транспортних засобів, якими володіють члени Вашої родини.
   Якщо Ви офіційно працювали до відпустки по досягненню дитиною трирічного віку і не звільнилися – необхідна довідка також з місця Вашої роботи (або з нулями або з сумами, які Вам виплатили в ці шість місяців).
   Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім ям призначається з урахуванням доходів сім ї. Тобто, існує прожитковий мінімум на сім ю, від нього віднімають середньомісячний сукупний дохід та отримують розмір допомоги.
   Вирахувати прожитковий мінімум на сім ю можна склавши прожиткові мінімуми на кожного члена сім ї окремо.
   Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям
   Рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум): * 01.01.20 01.07.20 01.12.20
   для працездатних осіб 525,50 549,25 567,50
   для непрацездатних осіб та осіб з інвалідністю 1638,00 1712,00 1769,00
   віком від 18 до 23 років 1965,37 3141,71 3246,10
   для дитини з інвалідністю, дитини один.матері та дитини, в якої батьки мають інвалідність віком до 6 років 1814,58 2900,04 2996,76
   віком від 6 до 18 років 2262,36 3616,08 3736,20
   віком від 18 до 23 років 2144,04 3427,32 3541,20

   Для Вас та чоловіка прожитковий мінімум 525,50 грн.* 2 (особи) + 1814,58 грн. * ( на 2 дитини віком від 6 років) + 2262,36 грн. на старшу дитину = 6942,52 грн. (прожитковий мінімум Вашої родини).
   Якщо, середньомісячний дохід Вашої родини нижче прожиткового мінімуму можете надавати до нас пакет документів.
   Заповнені бланки та довідки про доходи можете покласти до нашої скриньки (біля входу до управління з двору, там де пандус).

   З повагою, заступник начальника управління Примушко Л.Ю.

 71. Нина Петровна пише:     

  Добрый день. Я являюсь вдовой участника боевых действий который умер в прошлом году. Инвалидом он не был. Положена ли мне выплата к 9 мая на умершего мужа.

  • Moderator пише:     

   Доброго дня. Повідомте будь ласка ваше Призвіще, ім’я і по-батькові ми перевіремо вас у списках.

 72. Олена пише:     

  Добрий день, я мама одиночка, дитині 8 місяців, отримую допомогу на дитину 860 грн а також маю депозит з якого кожен місяць отримую 422 грн, чи можу я подавати документи на допомогу, як мама одиночка і на субсидію. Дякую.

 73. Татяна пише:     

  Oleksandrlapa365@gmail.com

 74. Татяна пише:     

  Добрий вечір скажіть буть ласка скільки должна отримувати одинока мати в дикретній відпустки із маленькою дитиною селі чи всеодно де проживаєш +по 1100грн що місяця отримуючи ну за шо дальше жить роботи немає що в тонкому разі робить якщо дитина часто гворіє

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Тетяно!

   Якщо до складу Вашої родини входить дитина до трьох років – Вам обов язково повинні виплачувати допомогу при народженні дитини (місяць народження разово – 10 320,00 грн. і до досягнення дитиною трьох років по 860,00 грн. щомісячно).
   Також, Ви маєте право на допомогу на дитину одинокої матері та допомогу малозабезпеченим сім ям. Ці два види допомоги не мають твердого розміру (як допомога при народження) і розраховуються на кожні 6 місяців в різних розмірах (залежно від розміру доходу отриманого Вами за попередні 6 місяців).
   Наприклад, якщо Ви не працювали до народження дитини на перші шість місяців Вам буде призначено по 860,00 грн. на місяць, допомогу одиноким матерям (за мінусом лише допомоги по вагітності та пологам), допомогу малозабезпечнним сім ям. На наступні шість місців – розмір допомоги буде меншим, тому що в допомогу одиноким матерям на наступний період буде враховано допомогу при народженні дитини (за попередні 6 місяців перед зверненням) та допомогу малозабезпеченим сім ям.
   Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям
   Рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум): * 01.01.20 01.07.20 01.12.20
   для працездатних осіб 525,50 549,25 567,50
   для дитини-інваліда, дитини один.матері та дитини, в якої батьки інваліди *** віком до 6 років 1814,58 2900,04 2996,76

   Ця таблиця містить прожиткові мінімуми для розрахунку допомоги малозабезпечним сі мям, але це максимальний розмір від якого віднімають середньомісячний сукупний дохід за попередні 6 місяців.
   Різниці в розрахунку допомоги для мешканців села або міста не має, законодавство для всіх єдине.
   Допомога на дітей одиноким матерям
   01.01.20 01.07.20 01.12.20
   дітям віком до 6 років max 1779,00 1859,00 1921,00
   дітям віком від 6 до 18 років max 2218,00 2318,00 2395,00
   дітям віком від 18 до 23 років max 2102,00 2197,00 2270,00
   Такий же принцип розрахунку допомоги на дітей одиноким матерям

   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 75. Юля пише:     

  Здравствуйте, скажите мне надо переоформляют малозабезпечинисть в етом месяце, а в янвре ми купили дом за 60 тис, могут ли мне отказать

  • Moderator пише:     

   Доброго дня.
   Згідно Постонови КМ №250 від 24.02.2003 п.10 “Соціальна допомога не призначається у разі, коли:
   особи, які входять до складу малозабезпеченої сім’ї, протягом
   12 місяців перед зверненням за наданням соціальної допомоги
   здійснили купівлю земельної ділянки, квартири (будинку),
   автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних
   матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку тощо або оплатили
   послуги з навчання, будівництва, ремонту квартири (будинку) або
   автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому
   числі мобільного) зв’язку тощо (крім житлово-комунальних послуг, у
   межах норм споживання та медичних послуг, пов’язаних із
   забезпеченням життєдіяльності) в сумі, яка на час звернення
   перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для сім’ї;”
   Тому переоформити допомоги ви зможете через 12 місяців після купівлі.

 76. Оксана пише:     

  Доброго дня) отримувала допомогу на дитину до 3 років і допомогу як малозабезпечених. Чи ці кошти врахують в декрет??? Не працююча

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Оксано!
   Якщо Ви отримували допомогу при народженні дитини (виплачується до виповнення дитиною 3 років), і при цьому не працювали, управлінням здійснювалася за Вас оплата єдиного соціального внеску як з мінімальної заробітної плати. Ці три роки будуть зараховані органами пенсійного фонду до Вашого стажу.
   З допомоги малозабезпеченим сім ям внесок не сплачується, це Ваш дохід.
   Допомога при народженні дитини та допомога малозабезпеченим сім`ям починаючи з цього року відображені управлінням соціального захисту як Ваш дохід в Державній фіскальній службі (податкова).
   Для оформлення субсидії або інших державних допомог ці два різновиди допомоги також будуть враховані за умови їх отримання в необхідні періоди.
   Якщо, під словом «декрет» Ви розумієте інше питання, будь-ласка надайте уточнюючу інформацію (якщо Ви не отримали повну відповідь).

   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 77. Нина пише:     

  Здравствуйте.
  В апреле я с мужем уволились с работы по согласованию сторон, с мая стали на учет в центре занятости.
  Интересуют следующие вопросы:
  1) Для получения помощи безработным с детьми (ребенку 6 лет) необходимо обратиться в Управление труда и соц.защиты населения с заявлением или помощь будет начислена автоматические? Для этого необязательно быть малообеспеченной семьей?
  2) Можем ли мы подать заявление на помощь как малообеспеченная семья, работали на минимальную ставку (прочитала, что в период карантина не будет учитываться заработная плата)?
  С уважение и заранее благодарна за ответ, Нина.

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Ніно!

   Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім ям призначається з урахуванням доходів сім ї. Тобто, існує прожитковий мінімум на сім ю, від нього віднімають середньомісячний сукупний дохід та отримують розмір допомоги.
   Вирахувати прожитковий мінімум на сім ю можна склавши прожиткові мінімуми на кожного члена сім ї окремо.
   Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям
   Рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум): * 01.01.20 01.07.20 01.12.20
   для працездатних осіб 525,50 549,25 567,50
   для непрацездатних осіб та інвалідів 1638,00 1712,00 1769,00
   віком від 18 до 23 років 1965,37 3141,71 3246,10
   для дитини-інваліда, дитини один.матері та дитини, в якої батьки інваліди *** віком до 6 років 1814,58 2900,04 2996,76
   віком від 6 до 18 років 2262,36 3616,08 3736,20
   віком від 18 до 23 років 2144,04 3427,32 3541,20
   Для Вас та чоловіка прожитковий мінімум 525,50 грн.* 2 + 2262,36 грн. на дитину віком від 6 років.
   Отже, 2 дорослих та дитина від 6 років = 3313,36 грн. (прожитковий мінімум на Вашу сім ю).
   Якщо взяти до розрахунку дві Ваших допомоги по безробіттю вірогідніше Вони будуть перевищувати прожитковий мінімум для Вашої сім ї, і тоді допомога малозабезпеченим сім ям не буде призначено.
   Якщо дохід сім ї нижче прожиткового мінімуму, Ви можете скачати з нашого сайту або сайту Міністерства соціальної політики бланки заяви та декларації для призначення всіх видів державної соціальної допомоги (УВАГА!!! Не субсидії), заповнити їх та надіслати нам на поштову адресу.
   Додатково надаються довідки про доходи.
   Згідно п. 14 постанови КМУ № 250, на період карантину, встановленого щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2″, для призначення соціальної допомоги для осіб, які у періоді, за який враховуються доходи, отримували допомогу по безробіттю, до середньомісячного сукупного доходу враховується:

   для осіб, зазначених у частині першій статті 22 Закону
   України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на
   випадок безробіття” – дохід у розмірі призначеної допомоги по безробіттю без урахування сум отриманої заробітної плати у попередніх місяцях;

   для осіб, зазначених у частині другій статті 22 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” – дохід у розмірі призначеної допомоги по безробіттю, а за місяці, в яких відсутні доходи, – дохід у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються
   доходи.

   Після закінчення карантину для осіб, які у періоді, за який враховуються доходи, отримували допомогу по безробіттю, до середньомісячного сукупного доходу враховується:

   за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, – дохід у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи;

   за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, більшому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, – фактично отримані доходи;

   за кожний місяць, у якому відсутні доходи, – дохід у сумі трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи.

   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 78. Череватенко Нина Дмитриевна пише:     

  Я, Череватенко Нина Дмитриевна, не получила очередную субсидию 12.05.2020 без всяких оснований. Прошу исправить это недоразумение.

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Ніна Дмитрівна!

   Субсидія за березень 2020 року у розмірі 1323,41 грн. перерахована на Ваш рахунок відкритий в АТ «ПРИВАТБАНК» своєчасно – 31.03.2020 року.

   Субсидія за квітень 2020 року у розмірі 704,32 грн. перерахована на Ваш рахунок 30.04.2020 року.

   13.05.2020 за телефоном з Вами з’ясовано, що Ви просто не подивилися рахунок на своїй картці, хочемо заспокоїти Вас – кошти вже на ній.

   Додатково повідомляємо, що субсидія з травня 2020 року буде подовжена автоматично, без Вашого звернення.

   Проте, нагадуємо, що існують причини, коли необхідно повідомити управління поштою:

   1. Змінився склад сім ї домогосподарства – хтось знявся з реєстрації (виписався), або зареєструвався, хтось із складу домогосподарства одружився або розірвав шлюб, народилася дитина та інше.

   2. Будь-хто зі складу домогосподарства або член сім ї здійснив купівлю, або набув право власності (в тому числі спадок) на майно, оціночна вартість якого перевищує 50 тис. грн.

   3. Будь-хто зі складу домогосподарства або член сім ї здійснив купівлю транспортного засобу з дати реєстрації якого не минуло 5 років.

   4. Змінився перелік житлово-комунальних послуг.

   Якщо жодних змін в період отримання субсидії в опалювальний сезон не відбулося повідомляти управління не має необхідності.

   Залишайтесь вдома, бережіть себе!

   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 79. Юля пише:     

  Доброго вечора. Скажіть будь ласка як дізнатися чи призначили мені допомогу як одинокій матері по доходах , якшо я переоформила документи ще в січні а сьогодні уже травень, допомоги немає і повідомлення про відмову теж нема???

  • Moderator пише:     

   Пані Юліє!
   Дізнатися розмір призначеної державної допомоги та термін її призначення можна двома способами:
   1. Через цей сервіс (сайт) зазначивши повністю Ваше Прізвище, ім. я, по батькові та адресу.
   2. Через наш Вайбер : 067 815 80 75 (так само зазначте дані і отримаєте відповідь).

   Залишайтесь вдома, будьте здорові.

   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 80. Олена пише:     

  Добрий день, я мама одиночка, дитині 8 місяців, отримую допомогу на дитину 860 грн а також маю депозит з якого кожен місяць отримую 422 грн, чи можу я подавати документи на допомогу, як мама одиночка і на субсидію. Звертаюся другий раз, так як відповідь дрсі не отримала. Дякую.

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Олено!
   Ви можете надати документи для призначення допомоги на дітей одиноким матерям та субсидії.
   У разі звернення за допомогою на дітей одиноким матерям у травні 2020 року доходи будуть враховуватися за попередні шість місяців (з 01.11.2019 по 30.04.2020).
   Вам необхідно заповнити бланки заяви та декларації для призначення всіх видів державної допомоги (в наявності на нашому сайті) та надіслати на нашу адресу (69063, м. Запоріжжя, вул. Олександрівська, буд. 26, каб. 4) або покласти до нашої скриньки (біля дверей з двору).
   Додатково законодавством передбачено довідки про доходи – з місця роботи та банку (сам депозит не буде враховуватися, тільки відсотки) та довідки з місця реєстрації на Вас та дитину (наразі постановою передбачено особисте надання довідок).
   Для оформлення субсидії Ви можете надіслати заповнені бланки через електронний сервіс Міністерства соціальної політики (у разі наявності кваліфікованого цифрового підпису) або поштою на нашу адресу у паперовому варіанті. Якщо Ви не отримували субсидію в цей опалювальний сезон – субсидію буде призначено в безготівковій формі (кошти Ощадбанком будуть перераховані на організації – надавачі послуг та ОСББ, і Ощадбанк надішле Вам смс – повідомлення). Крім бланків для призначення субсидії інших документів надавати не має необхідності, всю інформацію управління отримує самостійно через електронні файли. Доходи для субсидії будуть враховуватися за період з 01.07.2019 по 31.12.2019. (Якщо у зазначений період у Вас вже були відсотки по депозиту – краще взяти роздруківку з банку для правильності нарахування субсидії).
   Бланки і зави і декларації управління може надіслати за Вашим проханням на Ваш Вайбер.

   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 81. Світлана пише:     

  подскажите, до какого числа нужно принести документы для переоформления по уходу за инвалидом?

  • Moderator пише:     

   Передати документи можна через наш Вайбер : 050 101 30 90, зазначивши Ваше Прізвище, ім. я, по батькові та у зв’язку з чим ви надаєте документи.

   Залишайтесь вдома, будьте здорові.

  • Moderator пише:     

   Передати документи можна через наш Вайбер : 050 101 30 90, зазначивши Ваше Прізвище, ім. я, по батькові та у зв’язку з чим ви надаєте документи.

   Залишайтесь вдома, будьте здорові.

 82. Юлия пише:     

  Добрый день чому мені за два місяці дали тильки 1660 гр за квітень и за травень чому так

  • Moderator пише:     

   Пані Юліє!
   Дізнатися про розмір та виплату призначеної державної допомоги можна:
   1. Через цей сервіс (сайт) зазначивши повністю Ваше Прізвище, ім. я, по батькові та адресу.
   2. Через наш Вайбер : 050 101 30 90 (так само зазначте дані і отримаєте відповідь).

   Залишайтесь вдома, будьте здорові.

 83. Юлия пише:     

  Мати одиноку

 84. Олена пише:     

  Добрый день. Скажіть будь ласка чи можу я оформити малозабезпеченість не отримуючи аліменти

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Олено!
   Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім ям призначається з урахуванням доходів сім ї. Тобто, існує прожитковий мінімум на сім ю, від нього віднімають середньомісячний сукупний дохід та отримують розмір допомоги.
   Вирахувати прожитковий мінімум на сім ю можна склавши прожиткові мінімуми на кожного члена сім ї окремо.
   Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям
   Рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум): * 01.01.20 01.07.20 01.12.20
   для працездатних осіб 525,50 549,25 567,50
   для непрацездатних осіб та інвалідів 1638,00 1712,00 1769,00
   віком від 18 до 23 років 1965,37 3141,71 3246,10
   для дитини-інваліда, дитини один.матері та дитини, в якої батьки інваліди *** віком до 6 років 1814,58 2900,04 2996,76
   віком від 6 до 18 років 2262,36 3616,08 3736,20
   віком від 18 до 23 років 2144,04 3427,32 3541,20

   Якщо, середньомісячний дохід Вашої родини нижче прожиткового мінімуму можете надавати до нас пакет документів.
   Відсутність аліментів не впливає на право призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям.
   Якщо Ви не зверталися до суду щодо аліментів на утримання дитини – в декларації, в другому розділі необхідно прописати: з позовом до суду на дитину (прізвище, ім`я дитини ) не зверталася, аліменти в добровільному та примусовому порядку батько дитини не сплачує. Якщо зверталися до суду – необхідна довідка з Виконавчої служби про неотримання аліментів за попередні шість місяців перед зверненням.
   Наразі, Ви можете надати пакет документів через скриньку управління (біля входу з двору).
   Бланки заяви та декларації для призначення всіх видів державної допомоги можна роздрукувати з нашого сайту, додатково необхідно додати довідки про доходи всіх членів сім`ї за попередні шість місяців за період з 01.12.2019 по 31.05.2020 (за формою, що додається).
   Інформація про склад зареєстрованих осіб зазначається в декларації (довідки про місце реєстрації брати не треба).
   Не забудьте зазначити у декларації відомості про житло – володіння у власності якого житла з його площею або часткою. Це важливо для визначення права призначення цього виду допомоги.
   Обов`язково зазначте наявність транспортних засобів, якими володіють члени сім`ї.

   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 85. Анна пише:     

  Добрый день! Могу ли я предоставить документы для начисления декретных выплат в электронном виде? Или если нет такой возможности то с какого числа вы возобновите свою работу?

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Анно!
   На жаль на сьогодні законодавством не передбачено надання пакету документів для призначення допомоги по вагітності та пологам через електронні сервіси навіть за наявності електронного цифрового підпису.
   Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради у травні 2020 року надіслало листа до Міністерства соціальної політики з проханням перегляду законодавства щодо збільшення переліку видів державної допомоги, які можна надіслати через електронні системи.
   Наразі, Ви можете надати пакет документів через скриньку управління (біля входу з двору).
   Бланк заяви для призначення всіх видів державної допомоги можна роздрукувати з нашого сайту, додатково необхідно додати довідку з жіночої консультації або пологового будинку (видається на 30 тижні вагітності) та заяву про перерахування коштів на Ваш рахунок відкритий в банківській установі (якщо Ви ще нічого у нас не отримуєте).
   Якщо Ви перебуваєте на обліку в Центрі зайнятості – візьміть довідку згідно якої статі Ви перебуваєте на обліку.
   Якщо Ви фізична особа-підприємець необхідна довідка з пенсійного фонду про те, що Ви не укладали договір добровільного страхування.
   Якщо Ви навчаєтесь у ВУЗі на денній формі навчання – довідка, що Ви не отримуєте стипендію.

   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 86. Олена пише:     

  Добрий день, чи можу я в червні 2020 подавати документи на субсидію, якщо в червні 2019 року я придбала квартиру.

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Олена!
   Для призначення субсидії з 01.06.2020 враховується придбання або набуття в спадок квартири за період з 01.06.2019 по 31.05.2020.
   Тому, якщо Ви бажаєте оформити житлову субсидію на загальних підставах звернутися необхідно у липні 2020 року.
   З червня 2020 призначення субсидії можливе лише за умови позитивного рішення комісії. Щоб звернутися на комісію необхідно в бланку заяви на призначення житлової субсидії підкреслити : прошу розглянути мою заяву на комісії і в декларації зазначити придбання квартири, вартість, дата придбання.
   Надати заповнені бланки можна:
   – через сайт Міністерства соціальної політики (за умови наявності у Вас електроного цифрового підпису);
   – на нашу пошту: 69063, м. Запоріжжя, вул. Олександрівська, буд. 26. каб. 4;
   – покласти до скриньки (біля входу з двору, де пандус).
   Бланки мають бути заповнені повністю (ні, не здійснювала і т.д.).

   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 87. Світлана пише:     

  Доброго дня, підкажіть які треба принести/надіслати документи на переоформлення по догляду за інвалідом з психічним захворюванням. Інвалід отримує пенсію, той хто доглядає (родич) не працює. Дякую.

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Світлано!
   Для переоформлення допоги по догляду за інвалідом внаслідок психічного захворювання необхідно надати:
   1. Заповнені бланки заяви та декларації для призначення всіх виді державної допомоги;
   2. Довідки про доходи кожного члена сім’ї за попередні шість місяців перед зверненням – якщо звернутися необхідно було у березні 2020 року довідку беремо за період з 01.09.2019 по 28.02.2020; якщо у квітні за період з 01.10.2019 по 31.03.2020, якщо у травні за період з 01.11.2019 по 30.04.2020, якщо у червні 2020 року за період з 01.12.2019 по 31.05.2020.
   Якщо у особи, яка доглядає за цей період відсутні доходи – прописати в 2 розділі декларації – відсутні доходи (+ копія трудової книги 1 сторінка і повний запис останнього звільнення).
   Якщо Ви не маєте змогу отримати довідку про розмір пенсії – заява на імя нашого керівника – з проханням запитати управлінню довідку від пенсійного фонду.
   3. Висновок лікарської комісії медичного закладу щодо необхідності постійного стороннього догляду за особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу;
   4. Довідки про наявність і розміри земельних ділянок, виділених для ведення особистого підсобного господарства, городництва, сінокосіння, випасання худоби, та земельної частки, виділеної унаслідок розпаювання землі;
   5. Копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією, яка видана особі з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, за якою здійснюється догляд.
   Інформація про склад сім’ї заявника зазначається в декларації (надавати довідки з місця реєстрації не треба).
   УВАГА!!! Необхідно зазначити данні всіх членів сім ї особи, яка здійснює догляд– офіційного чоловіка/дружини, неповнолітніх дітей.
   Наразі, Ви можете надати пакет документів через скриньку управління (біля входу з двору).
   Бланки заяви та декларації для призначення всіх видів державної допомоги можна роздрукувати з нашого сайту.

   З повагою заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 88. Юлія пише:     

  Підкажіть будь-ласка, подали в цьому місяці на допомогу малозабезпеченим,якщо затвердять, то коли можна очікувати першу виплату?

  • Moderator пише:     

   Доброго дня.
   Дізнатися про розмір та виплату призначеної державної допомоги можна:
   1. Через цей сервіс (сайт) зазначивши повністю Ваше Прізвище, ім. я, по батькові та адресу.
   2. Через наш Вайбер : 050 101 30 90 (так само зазначте дані і отримаєте відповідь).
   Залишайтесь вдома, будьте здорові.

 89. Панова Нина Михайловна, проживающая ул. Почтовая 57, кв. 166 пише:     

  Назначена ли мне субсидия на ЖКХ в мае 2020 г.?

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Ніна Михайлівна.
   Субсидія призначена у розмірі 0,00 грн. На неопалювальний період вам призначено автоматично і розмір 0,00 грн.
   Дякуємо!

 90. Светлана пише:     

  Я мать 4 детей в декрете получаю только на 4 ребенка как одинокая мать с мужем в разводе на алименти не подавала с мужем 3 детей не живу

  • Moderator пише:     

   Пані, Світлано.
   Уточніть, будь ласка, ваше питання.
   Також задати питання можете через наш Вайбер : 050 101 30 90
   Дякуємо!

 91. Світланка пише:     

  Привіт, цікавить така інформація. Працювала в освітній установі , троє малолітніх дітей, одружена. З 29 грудня в відпустці за дитиною до досягнення нею 6 років. В січні переоформляла малозабезпечену чекала рішення до березня-відмова. Далі карантин, зараз на подачу документів не записують, запитала можливо електронкою якось, відповіли “Як хочете”. Чи можу я подати документи дистанційно? Якщо так то як? Електронний підпис маю. Дякую)

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Світлано!
   На жаль на сьогодні законодавством не передбачено надання пакету документів для призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям через електронні сервіси навіть за наявності електронного цифрового підпису.
   Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради у травні 2020 року надіслало листа до Міністерства соціальної політики з проханням перегляду законодавства щодо збільшення переліку видів державної допомоги, які можна надіслати через електронні системи.
   Наразі, Ви можете надати пакет документів через скриньку управління (біля входу з двору).
   Бланки заяви та декларації для призначення всіх видів державної допомоги можна роздрукувати з нашого сайту, додатково необхідно додати довідки про доходи всіх членів сім`ї за попередні шість місяців за період з 01.12.2019 по 31.05.2020 (за формою затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 27 серпня 2004 р. N 192).
   Інформація про склад зареєстрованих осіб зазначається в декларації (довідки про місце реєстрації брати не треба).
   Не забудьте зазначити у декларації відомості про житло – володіння у власності якого житла з його площею або часткою. Це важливо для визначення права призначення цього виду допомоги.
   Обов`язково зазначте наявність транспортних засобів, якими володіють члени Вашої родини.
   Звертаємо Вашу увагу, якщо Ви користуєтесь пільгою на оплату житлово-комунальних послуг – розмір пільги враховується як дохід особи.
   Якщо Ви перебуваєте у відпустці по догляду за дитиною до 6 років обов’язково довідка ЛКК (якщо термін минулої довідки, яку Ви надавали у січні не закінчився – брати нову не треба).
   З місця роботи також треба взяти довідку про доходи (з нулями або сумами, які Вам виплачували ці шість місяців).
   Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім ям призначається з урахуванням доходів сім ї. Тобто, існує прожитковий мінімум на сім ю, від нього віднімають середньомісячний сукупний дохід та отримують розмір допомоги.
   Вирахувати прожитковий мінімум на сім ю можна склавши прожиткові мінімуми на кожного члена сім ї окремо.
   Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям
   Рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум): * 01.01.20 01.07.20 01.12.20
   для працездатних осіб 525,50 549,25 567,50
   для непрацездатних осіб та інвалідів 1638,00 1712,00 1769,00
   віком від 18 до 23 років 1965,37 3141,71 3246,10
   для дитини-інваліда, дитини один.матері та дитини, в якої батьки інваліди *** віком до 6 років 1814,58 2900,04 2996,76
   віком від 6 до 18 років 2262,36 3616,08 3736,20
   віком від 18 до 23 років 2144,04 3427,32 3541,20

   Якщо, середньомісячний дохід Вашої родини нижче прожиткового мінімуму можете надавати до нас пакет документів.
   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 92. Людмила пише:     

  Добрий вечір! Я,мама трьох дітей. Старшої якої вже14років(отримую на неї аліменти в розмірі 1230грн)Друга дитина(отримую одиноку1700грн.)третя дитина 4 рочків(в шлюбі). Я в цьму році (травня місяця)закінчила навчання. Отримувала стипендію в розмірі 485грн. Чоловік стоїть по догляду 83-річної бабусі. Я отримувала виплату як малозабезпеча родина. Скажіть будь ласка,чи маю й на далі отримувати допомогу,так як мій дохід (стипендія)припинилась? Буду вдячна вашій відповіді. Дякую!

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Людмило!
   Згідно чинного законодавства Ваша родина має право на призначення допомоги малозабезпеченим сім`ям через рішення комісії як багатодітна родина, як виключення.
   На загальних підставах допомога не може бути призначена оскільки офіційний дохід всіх працездатних осіб перед звернення має бути повних три місяці, а у Вас відсутній статус.
   Бланки заяви та декларації для призначення всіх видів державної допомоги можна роздрукувати з нашого сайту, додатково необхідно додати довідки про доходи всіх членів сім`ї за попередні шість місяців за період з 01.12.2019 по 31.05.2020 (за формою затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 27 серпня 2004 р. N 192).
   Інформація про склад зареєстрованих осіб зазначається в декларації (довідки про місце реєстрації брати не треба).
   З Виконавчої служби необхідно взяти довідку про неотримання аліментів за попередні шість місяців перед зверненням. З місця навчання візьміть довідку про стипендію. Важливо: якщо Ви навчалися за контрактом треба зазначити. Також необхідна копія диплома.
   Не забудьте зазначити у декларації відомості про житло – володіння у власності якого житла з його площею або часткою. Це важливо для визначення права призначення цього виду допомоги.
   Обов`язково зазначте наявність транспортних засобів, якими володіють члени Вашої родини.
   Звертаємо Вашу увагу, якщо Ви користуєтесь пільгою на оплату житлово-комунальних послуг – розмір пільги враховується як дохід особи.
   Якщо Ви офіційно працювали до відпустки по досягненню дитиною трирічного віку і не звільнилися – необхідна довідка також з місця Вашої роботи (або з нулями або з сумами, які Вам виплатили в ці шість місяців).
   В заяві на третій сторінці є розділ про необхідність призначення допомоги через рішення комісії – обов’язково підкресліть та завірте своїм підписом.
   Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім ям призначається з урахуванням доходів сім ї. Тобто, існує прожитковий мінімум на сім ю, від нього віднімають середньомісячний сукупний дохід та отримують розмір допомоги.
   Вирахувати прожитковий мінімум на сім ю можна склавши прожиткові мінімуми на кожного члена сім ї окремо.
   Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям
   Рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум): * 01.01.20 01.07.20 01.12.20
   для працездатних осіб 525,50 549,25 567,50
   для непрацездатних осіб та інвалідів 1638,00 1712,00 1769,00
   віком від 18 до 23 років 1965,37 3141,71 3246,10
   для дитини-інваліда, дитини один.матері та дитини, в якої батьки інваліди *** віком до 6 років 1814,58 2900,04 2996,76
   віком від 6 до 18 років 2262,36 3616,08 3736,20
   віком від 18 до 23 років 2144,04 3427,32 3541,20

   Для Вас та чоловіка прожитковий мінімум 525,50 грн.* 2 (особи) + 1814,58 грн. на дитину віком від 6 років + 2262,36 грн. на старшу дитину. На жаль Ви не зазначили вік середньої дитини, тому прожитковий на родину розрахуйте виходячи з таблиці.
   Якщо, середньомісячний дохід Вашої родини нижче прожиткового мінімуму можете надавати до нас пакет документів.
   Заповнені бланки, копія диплома, копія трудових книг (якщо вони на руках) та довідки про доходи можете покласти до нашої скриньки (біля входу до управління з двору, там де пандус).

   З повагою, заступник начальника управління Примушко Л.Ю.

 93. Оксана Б пише:     

  Добрий вечір.Я мама трьох діток 10років 3,5рочки і 1,4 . Старша 10 років від першого шлюбу від аліментів відмовилася.Отримую допомогу на дитину в сумі 860 і 1700 як багатодітна.Чоловік тільки місяць як працює офіційно.Чи можу я звертатися про допомогу як малозабезпечена сімя?

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Оксано!
   Згідно чинного законодавства Ваша родина має право на призначення допомоги малозабезпеченим сім`ям через рішення комісії як багатодітна родина, як виключення.
   На загальних підставах допомога не може бути призначена оскільки офіційний дохід всіх працездатних осіб перед звернення має бути повних три місяці, а у Вашого чоловіка лише один.
   Бланки заяви та декларації для призначення всіх видів державної допомоги можна роздрукувати з нашого сайту, додатково необхідно додати довідки про доходи всіх членів сім`ї за попередні шість місяців за період з 01.12.2019 по 31.05.2020 (за формою затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 27 серпня 2004 р. N 192).
   Інформація про склад зареєстрованих осіб зазначається в декларації (довідки про місце реєстрації брати не треба).
   Якщо Ви не зверталися до суду щодо аліментів на утримання старшої доньки – в декларації, в другому розділі необхідно прописати: з позовом до суду на дитину (прізвище, ім`я дитини ) не зверталася, аліменти в добровільному та примусовому порядку батько дитини не сплачує. Якщо зверталися до суду – необхідна довідка з Виконавчої служби про неотримання аліментів за попередні шість місяців перед зверненням.
   Не забудьте зазначити у декларації відомості про житло – володіння у власності якого житла з його площею або часткою. Це важливо для визначення права призначення цього виду допомоги.
   Обов`язково зазначте наявність транспортних засобів, якими володіють члени Вашої родини.
   Звертаємо Вашу увагу, якщо Ви користуєтесь пільгою на оплату житлово-комунальних послуг – розмір пільги враховується як дохід особи.
   Якщо Ви офіційно працювали до відпустки по досягненню дитиною трирічного віку і не звільнилися – необхідна довідка також з місця Вашої роботи (або з нулями або з сумами, які Вам виплатили в ці шість місяців).
   В заяві на третій сторінці є розділ про необхідність призначення допомоги через рішення комісії – обов’язково підкресліть та завірте своїм підписом.
   Заповнені бланки та довідки про доходи можете покласти до нашої скриньки (біля входу до управління з двору, там де пандус).
   З повагою, заступник начальника управління Примушко Л.Ю.

 94. Галина пише:     

  Как продлить помощь на ребенка ивалида, если в карантин не прошли МСЕК

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Галина.
   Допомога була подовжена автоматично до 01.07.2020 року. Для уточнення по вашій справі зазначте повністю Ваше Прізвище, ім. я, по батькові та адресу
   на цей сервіс (сайт) або за вайбером 050 101 30 90.
   Дякуємо!

 95. Анастасія пише:     

  Доброго дня. Я розлучена, маю двох дітей віком 13 і 14 років. отримую аліменти, працюю , але в період карантину по даний час знаходжусь у відпустці за власний рахунок. Є відповідні накази. Скажіть будь-ласка чи маю право я подавати на допомогу .як малозабезпечена сім”я. Документи хочу подати у липні місяці. У зв”язку з карантином підприємець заробітної плати з 11 березня не нараховував.

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Анастасіє!
   Ви можете звернутися за призначенням допомоги малозабезпеченим сім`ям, оскільки Ви офіційно працевлаштовані, до довідки про доходи надайте копії наказів про відпустку без збереження заробітної плати завірені відділом кадрів.
   Бланки заяви та декларації для призначення всіх видів державної допомоги можна роздрукувати з нашого сайту, додатково необхідно додати довідки про доходи за попередні шість місяців за період з 01.01.2020 по 30.06.2020. Обов`язково необхідно надати довідку про розмір отриманих аліментів за цей же період.
   Інформація про склад зареєстрованих осіб зазначається в декларації (довідки про місце реєстрації брати не треба).
   Не забудьте зазначити у декларації відомості про житло – володіння у власності якого житла з його площею або часткою. Це важливо для визначення права призначення цього виду допомоги.
   Обов`язково зазначте наявність транспортних засобів, якими володіють члени Вашої родини.
   Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім ям призначається з урахуванням доходів сім ї. Тобто, існує прожитковий мінімум на сім ю, від нього віднімають середньомісячний сукупний дохід та отримують розмір допомоги. Заробітна плата враховується разом зі всіма податками та внесками.
   Вирахувати прожитковий мінімум на сім ю можна склавши прожиткові мінімуми на кожного члена сім ї окремо.
   Рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум): * 01.07.20
   для працездатних осіб 549,25
   для непрацездатних осіб та осіб з інвалідністю 1712,00
   Для дітей віком від 18 до 23 років 3141,71
   віком від 6 до 18 років 3314,74
   віком від 18 до 23 років 3141,71

   Для Вашої родини прожитковий мінімум 549,25 грн.* + 3314,74 грн. * ( на 2 дитини) = 7178,73 грн. (прожитковий мінімум Вашої родини).
   Якщо, середньомісячний дохід Вашої родини нижче прожиткового мінімуму можете надавати до нас пакет документів.
   Заповнені бланки та довідки про доходи можете покласти до нашої скриньки (біля входу до управління з двору, там де пандус) або надіслати на нашу адресу: 69063, м. Запоріжжя, вул. Олександрівська, буд. 26, каб. 4.
   Законодавством не визначено вплив відсутності заробітної плати (понад 15 днів) в умовах офіційного працевлаштування на право отримання допомоги малозабезпеченим сім`ям. Введення карантину є форс-мажорною обставиною.

   З повагою, заступник начальника управління Примушко Л.Ю.

 96. Любов пише:     

  Якщо я в лютому неоформила допомогу малозабезпеченій сім’ї і одинокої матері попричині того що 25 лютого вже не приймали а в березні довго видавали справи до карантину не встигла.чи можливо що мені їх перерахували автоматично,якщо так то коли кошти надійдуть на рахунок,а якщо ні то коли я може їх переоформити сама.

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Любов!
   Нагадуємо: офіційно карантин в Україні введено з 12 березня 2020 року.
   З 17.03.2020 прийом громадян в органах соціального захисту населення міста Запоріжжя переведено з особистого відвідування на дистанційний.
   Автоматично подовжено ряд державних допомог для громадян, яким необхідно було звернутися в березні 2020 року.
   Виплату допомоги з Ваших слів припинено з 01.02.2020, прийом документів здійснювався до 17 березня, тому в цьому випадку державна допомога не підлягає автоматичному подовженню.
   Ви можете надати пакет документів через пошту на нашу адресу: 69063, м. Запоріжжя, вул. Олександрівська, буд. 26, каб. 4 або покласти в скриньку управління (з двору, там де пандус).
   Бланки заяви та декларації розміщені на сайті нашого управління.
   Якщо Ви не маєте змоги їх роздрукувати, спеціалісти надають їх в паперовому варіанті біля скриньки (попередньо домовитися за телефоном: 050 101 30 90).

   З повагою заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 97. Оксана пише:     

  Доброго дня, скажіть будь ласка ми з чоловіком ні не де робим, в нас маленька дитина і в місяць ми отримуємо 860 грн, чи можемо ми оформити, як мало забезпечена сімья

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Оксано!
   Згідно описаною Вами ситуації для призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям у Вашого чоловіка повинен бути статус.
   Статус для працездатної особи, яка не навчається на денній формі, не доглядає за дитиною до трьох років, не надає хворій людині соціальні послуги – це наявність заробітної плати протягом 3 повних місяців перед зверненням або перебування на обліку в центрі зайнятості на перше число місяця звернення.
   У Вас є статус – Ви доглядаєте за дитиною до 3-х років.
   Лише на Вас та дитину призначити допомогу не має законного права, оскільки Ви є сім`я і статус чоловіка також враховується.
   Тому, як можливий варіант – Вашому чоловіку стати на облік в центр зайнятості та отримати статус безробітного зараз у червні, в липні взяти довідку про доходи за 06.2020 та надати пакет документів до управління.
   Бланки заяви та декларації для призначення всіх видів державної допомоги можна роздрукувати з нашого сайту, додатково необхідно додати довідки про доходи за попередні шість місяців за період з 01.01.2020 по 30.06.2020.
   Інформація про склад зареєстрованих осіб зазначається в декларації (довідки про місце реєстрації брати не треба).
   Якщо, Ви офіційно працювали перед відпусткою та не звільнені – необхідно взяти з місяця роботи довідку про доходи (з нулями або нарахуваннями). Якщо, Ви не працювали – необхідно надати копію трудової книги (у разі її наявності) -1 сторінка та останній запис.
   Не забудьте зазначити у декларації відомості про житло – володіння у власності якого житла з його площею або часткою. Це важливо для визначення права призначення цього виду допомоги.
   Обов`язково зазначте наявність транспортних засобів, якими володіють члени Вашої родини.
   Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім ям призначається з урахуванням доходів сім ї. Тобто, існує прожитковий мінімум на сім ю, від нього віднімають середньомісячний сукупний дохід та отримують розмір допомоги. Заробітна плата враховується разом зі всіма податками та внесками.
   Заповнені бланки та довідки про доходи можете покласти до нашої скриньки (біля входу до управління з двору, там де пандус) або надіслати на нашу адресу: 69063, м. Запоріжжя, вул. Олександрівська, буд. 26, каб. 4.

   З повагою, заступник начальника управління Примушко Л.Ю.

 98. Богдана пише:     

  Доброго дня.Я знаходжусь у декретнiй вiдпустцi,доглядаю за дитиною до 3-х рокiв.Маю двох дiтей 29.07.06 року народження та 27.11.17 року народження.По статусу я одинока матiр з двома дiтьми.У вереснi 2019 року я подала документи та отримувала з вересня по лютий,по догляду за дитиною до 3-х рокiв,одиноку матiр та малозабезпечену.Загальна вартiсть допомoг становила 8400.У квiтнi у мене виплата закiнчилась,я мала переоформляти.Але почавсь карантин й менi було нараховано автоматично.Автоматично була нарахована такаж сума.В червнi мiсяцi я здала документи для переоформлення.Та менi запропонували написати в упсзн 100%вiдмову вiд допомоги у звязку з тим,що у мене переплата 23000.Пояснiть будь-ласка чи правильно менi порахували i як таке можливо

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Богдано!

   Велике прохання на Вайбер 050 101 30 90 зазначити Ваше прізвище, ім я, по батькові для конкретної та обґрунтованої консультації.
   Можливі причини виникнення переплати: якщо у вересні Ви звернулися за призначенням допомоги малозабезпеченим сім ям та допомоги на дітей одиноким матерям – доходи враховувалися за період з 01.03.2019 по 31.08.2020.
   Якщо, за цей період крім допомоги при народженні – 860,00 грн. у Вас не було інших доходів – призначено достатньо великий розмір обох виплат.
   Допомоги Вам призначено на шість місяців з 01.09.2019 по 28.02.2020.
   У березні 2020 року необхідно було надати новий пакет документів для призначення допомоги на наступні 6 місяців (за законом повинні враховуватися доходи за період з вересня 2019 по лютий 2020 року) і розмір призначеної допомоги повинен бути набагато менший, оскільки в допомогу одиноким матерям крім допомоги при народженні тепер враховується допомога малозабезпеченим сім ям, і навпаки. Карантин офіційно в Україні розпочато 12 березня, документи дистанційно почали приймати з 17 березня. Скоріш за все, Ви не встигли подати документи у березні до 17 числа. Згідно законодавства ці два види допомоги підлягали автоматичному подовженню (без звернення) в тих же розмірах. Вам автоматично подовжено березень, квітень, травень 2020 року. Всі ці місяці виплачено допомогу без врахування збільшення Вашого доходу.
   Уряд очікував можливість переплати, оскільки у багатьох сімей кожні півроку змінюється дохід. І якщо дохід виявиться меншим – ми будемо доплачувати, а якщо більшим (як у Вашому випадку) – необхідно повернути надлишок назад до бюджету.
   Також законом передбачено перерахунок допомоги у разі надання пакету документів. Ви надали документи у червні 2020 року для розрахунку допомоги у правильних розмірах з березня 2020, і Ваш дохід змінився у порівнянні останнього півріччя.
   Для детального розрахунку та пояснення всіх сум – напишіть будь ласка на номер нашого Вайберу.

   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 99. Валентина пише:     

  Доброго дня! Якщо я хочу подати на житлові субсидії, то маю заповнити “заяву про призначення та надання житлової субсидії грошовій формі” та “декларації про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії”, правильно? І на яку адресу я можу надіслати ці заяви онлайн?

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Валентино!
   Наразі існіє два можливі способи надання заповнених бланків для призначення житлової субсидії:
   1. Якщо у Вас відсутній кваліфікований цифровий підпис (1.1. бланки можна роздрукувати через наш сайт http://upszno.zp.ua/, 1.2 заповнити всі розділи (консультація щодо заповнення за телефоном 050 101 30 90) 1.3 надіслати на нашу адресу поштою (69063, м. Запоріжжя, вул.. Олександрівська, буд. 26, каб. 4) або покласти в скриньку управління (вхід з двору, там де пандус).
   2. Якщо у Вас є кваліфікований цифровий підпис (1.1. на сайті Міністерства соціальної політики
   http://www.msp.gov.ua, зайти в розділ е-сервіси, далі – підрозділ субсидії, потім – підрозділ призначення житлової субсидії. Далі послідовно виконуючі всі підказки надіслати бланки он- лайн, 1.2 Міністерство самостійно надішле Ваше звернення до регіонального органу соціального захисту населення для збору необхідної інформації. 1.3 орган соціального захисту надішле смс повідомлення про прийняте рішення на номер Вашого телефону).

   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 100. Ольга пише:     

  Доброго дня. Чи можу я притендувати на допомогу одинокій матері, якщо в грудні була здійснена купівля житла?

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Ольго!
   Ви можете надати документи на оформлення допомоги на дітей одиноким матерям, оскільки здійснена Вами купівля житла не впливає на право саме цього виду допомоги.
   Згідно законодавства важливим є Ваші доходи за попередні шість місяців перед зверненням. Наприклад, Ви придбали у грудні 2019 року житло і продали його у лютому 2020 року, розмір отриманих коштів буде враховано Вам в дохід. Важливим фактором є зміна складу сім ї – Ви офіційно оформили шлюб з чоловіком, який не є батьком дитини і навіть не визнав дитину, доходи чоловіка будуть також враховані.
   Отже, придбання житла не є перешкодою для оформлення допомоги на дітей одиноким матерям.

   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 101. Кристина пише:     

  Добрый день! Прошу уточнитькакой пакет документов и какая процедура оформления на инвалидность ребенка.
  Заключения с мед учереждения готовы .

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Кристино (Христино)!
   Важливо розуміти на дитину з інвалідністю можна оформити два підвиди допомоги:
   1. Державна соціальна допомога
   2. Надбавка по догляду за дитиною з інвалідністю.

   Для призначення державної соціальної допомоги необхідна надати:
   – заяву (бланк можна отримати у нас або роздрукувати з нашого сайту http://upszno.zp.ua/);
   – копія паспорту та реєстраційного номеру облікової картки платника податків (ІНН) заявника, свідоцтва про народження дитини з інвалідністю;
   – довідка з місця навчання із зазначенням перебування (не перебування) на повному державному утриманні (якщо дитина навчається);
   – копія рішення суду про усиновлення дитини (якщо дитина усиновлена);
   – довідка про місце проживання (реєстрації) дитини з інвалідністю (якщо реєстрація в Олександрівському районі – довідку можна отримати в Департаменті реєстраційних послуг, за адресою: вул. Шкільна, буд. 1А;
   – довідка про місце проживання законного представника, піклувальника, який подав заяву, чи копія паспорта з відомостями про місце проживання.
   УВАГА!!! Державна соціальна допомога призначається з дня звернення за її призначенням.
   Надбавка призначається одиноким матерям на дітей до 18 років незалежно від факту роботу (ніякі документи додатково надавати немає необхідності).
   Якщо Ви не є одинокою матір ю Ви можете претендувати на надбавку лише за умови відсутності офіційного працевлаштування, навчання (крім заочної форми навчання), не проходите службу, не займаєте виборну посаду і фактично здійснюєте догляд за дитиною з інвалідністю.
   \ Для призначення надбавки на догляд за дитиною надається:
   – довідка про спільне проживання з дитиною з інвалідністю підгрупи А, видану уповноваженим органом за місцем проживання. У разі неможливості отримати таку довідку структурний підрозділ з питань соціального захисту населення здійснює обстеження на дому і складає акт обстеження з висвітленням цих фактів;
   – копія трудової книжки, довідка з центру зайнятості про те, що особа не перебуває на обліку як безробітна, довідка про доходи за останній звітний період (рік), а в разі відсутності трудової книжки – лише зазначені довідки;
   – первинний обліковий документ № 080-1/о “Довідка про потребу дитини (дитини з інвалідністю) у домашньому догляді” за формою, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 11 червня 2012 року № 430, та копію наказу (розпорядження) роботодавця про надання відпустки або витяг з них.
   У такому разі надбавка на догляд призначається на строк, на який дитина потребує домашнього догляду, але не більший від періоду, визначеного в наказі (розпорядженні) роботодавця щодо перебування такої особи у відпустці. При поновленні довідки про потребу дитини (дитини з інвалідністю) в домашньому догляді та/або наказу (розпорядження) роботодавця про відпустку у разі відсутності перерви в строках надбавка на догляд призначається на наступний строк без подання заяви, якщо довідку про потребу дитини (дитини з інвалідністю) в домашньому догляді та/або копію наказу (розпорядження) роботодавця про відпустку чи витяг з таких документів донесено протягом місяця.
   Надбавка на догляд призначається з дня звернення за її призначенням.
   Документи, можна надіслати на нашу адресу: 69063, м. Запоріжжя, вул. Олександрівська, буд. 26, каб.4 або покласти до скриньки (вхід з двору, там де пандус).

   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 102. Аліна пише:     

  Доброго дня, я студентка, живу у гуртожитку. Мені нараховувалась субсидії на відділення пошти, зараз я зробила собі картку в Ощадбанку для субсидії і хочу, щоб субсидія надходила туди. Мені сказали написати заяву для того, щоб субсидію почали перераховувати на картку. Де знайти приклад цієї заяви?

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Аліна!
   Якщо Ви в цьому місяці відкрили рахунок в Ощадбанку – весь розмір субсидії за опалювальний сезон (з жовтня 2019 по квітень 2020) буде зараховано банком або до кінця поточного місяця або до кінця липня (все залежить від фінансування). Для того, щоб в подальшому субсидія в готівковій формі приходила на рахунок банку – сам рахунок необхідно надіслати нам на пошту, або вкинути в скриньку (біля входу в управління з двору, там де пандус). Писати додатково заяву не має потреби, просто на рахунку олівцем напишіть для субсидії.
   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 103. Світлана пише:     

  Добрий вечір! Я одинока мама і в липні потрібно перездавати документи( але карантин продовжили). Чи буде мені автоматичне продовження виплати?

  • Moderator пише:     

   Шановна Світлано!
   Допомога автоматично подовжена на місяць до 01.08.2020 р.
   Ви можете надати документи для подовження допомоги на півроку. Документи, можна надіслати на нашу адресу: 69063, м. Запоріжжя, вул. Олександрівська, буд. 26, каб.4 або покласти до скриньки (вхід з двору, там де пандус).
   Довідка за телефоном 050-101-30-90.

 104. Юля пише:     

  Добрий день!Скажіть,будь-ласка,якщо я маю 5 дітей,розлучена,непрацююча,аліментів не отримую,чи можу я отримати соціальну допомогу,і чи взагалі я можу розраховувати на хоч якусь підтримку від держави.Дякую.

  • Moderator пише:     

   Пані, Юліє!
   Насамперед, якщо Ви недавно народили дитину Ви маєте право на допомогу при народженні дитини (виплачується до трьох років).
   Документи можна надати через сайт Мінсоцполітики (без відвідування управління) за умови наявності у Вас електронно-цифрового підпису. (Інструкція по заповненню на сторінці Фейсбук управління). Також, можно вкинути документи до скриньки управління. Бланк заяви нададуть спеціалісти управління, також необхідно надати документи: копія свідоцтва про народження, рахунок відкритий в банківській установі.
   Якщо молодшій дитині ще не має 6 років, Ви маєте право оформити допомогу на дітей багатодітним сім`ям. Заповнити бланк заяви, надати копію посвідчення багатодітної родини, копії посвідчень дітей з багатодітної родини, копії всіх свідоцтв народження.
   Також, можете звернутися за призначенням допомоги малозабезпеченим сім`ям.
   Бланки заяви та декларації для призначення всіх видів державної допомоги можна роздрукувати з нашого сайту, додатково необхідно додати довідки про доходи за попередні шість місяців за період з 01.01.2020 по 30.06.2020. Обов`язково необхідно надати довідку про розмір отриманих аліментів за цей же період. Розмір пільги буде враховано в дохід.
   Інформація про склад зареєстрованих осіб зазначається в декларації (довідки про місце реєстрації брати не треба).
   Якщо Ви зверталися за призначенням аліментів, необхідно взяти довідку з Виконавчої служби про неотримання аліментів за перше півріччя 2020 року.
   Не забудьте зазначити у декларації відомості про житло – володіння у власності якого житла з його площею або часткою. Це важливо для визначення права призначення цього виду допомоги.
   Обов`язково зазначте наявність транспортних засобів, якими володіють члени Вашої родини.
   Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім ям призначається з урахуванням доходів сім ї. Тобто, існує прожитковий мінімум на сім ю, від нього віднімають середньомісячний сукупний дохід та отримують розмір допомоги.
   Вирахувати прожитковий мінімум на сім ю можна склавши прожиткові мінімуми на кожного члена сім ї окремо.
   Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям
   Рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум): * 01.07.20 01.12.20
   для працездатних осіб 549,25 567,50
   для непрацездатних осіб та інвалідів 1712,00 1769,00
   для кожної дитини у складі сім’ї ** віком до 6 років 2658,37 2747,03
   віком від 6 до 18 років 3314,74 3424,85
   віком від 18 до 23 років 3141,71 3246,10
   для дитини-інваліда, дитини один.матері та дитини, в якої батьки інваліди *** віком до 6 років 2900,04 2996,76
   віком від 6 до 18 років 3616,08 3736,20
   віком від 18 до 23 років 3427,32 3541,20

   Якщо, середньомісячний дохід Вашої родини нижче прожиткового мінімуму можете надавати до нас пакет документів.
   Заповнені бланки та довідки про доходи можете покласти до нашої скриньки (біля входу до управління з двору, там де пандус).

   З повагою, заступник начальника управління Примушко Л.Ю.

 105. Діана пише:     

  Доброго дня! Я мати 2 дітей і очікую на 3 дитину. Я підприємець і маю 3 групу інвалідності. Мені в лікарні видали лист непрацездатності як працюючій. Соц. Страх відмовляється виплачувати допомогутак як я несплачую єдиного внеску. Соціальна відмовляється приймати заяву так як в листі написано що я працюю. Як мені вирішити дану ситуацію і скільки повині мені виплатити дородові. Дякую!

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Діано!

   В описаному Вами випадку допомогу виплатить Вам управління соціального захисту населення.
   Для оформлення допомоги необхідно в медичному закладі (пологовий будинок чи жіноча консультація) замінити лікарняний лист на довідку для призначення і виплати державної допомоги у зв`язку з вагітністю та пологами жінкам, які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. (Такі випадки трапляються).
   Додатково в відділенні соціального страхування взяти довідку, що лікарняний не виплачувався, оскільки не укладено договір добровільного страхування.
   Бланк заяви для призначення зазначеної допомоги можна роздрукувати з сайту управління або спеціаліст винесене за попереднім дзвінком за телефоном: 050 101 30 90.
   При собі мати Ваш паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків.
   Якщо старші діти вже дорослі і Ви не отримуєте ніякої державної допомоги необхідно надати реквізити Вашого рахунку, відкритого в банківській установі. Якщо ні, кошти будуть перераховані на той же рахунок.
   Розмір допомоги визначено законодавством.
   Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами
   01.01.20 01.07.20 01.12.20
   непрацюючим жінкам та жінкам, зареєстрованим як СПД * 525,50 549,25 567,50
   жінкам, зареєстрованим у ЦЗ** (згідно ч.1)
   1630,00
   жінкам, зареєстрованим у ЦЗ** (згідно ч.2) 610,00

   За повний місяць до липня буде нараховано 525,50 грн., з 01.07.2020 – 549,25 грн. Розмір залежить від періоду зазначеного в довідці, в середньому це 2200 -2400 грн. Виплачується за всі 126 днів одноразово.
   Термін надання документів для оформлення допомоги спливає через півроку з дня закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.
   Після народження дитини Ви матимете право на отримання допомоги при народженні дитини та допомоги на дітей багатодітним родинам.

   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 106. Олена пише:     

  Добрий день, подавала документи як одинока мама, два місяці приходять різні суми нарахувань, хоча в мене по доходах нічого не змінилося, як відбувається нарахування? Дохід мій це 860 грн та проценти від депозиту 422 грн. Дякую.

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Олено!

   З березня 2020 року допомога на дітей одиноким матерям подовжувалася автоматично в тих же розмірах, в яких виплачувалася до карантину. Після можливого надання Вами документів здійснено вірний розрахунок допомоги, оскільки розмір депозитів за минулий рік та цей міг бути різним.
   Допомога одиноким матерям розраховується як різниця між прожитковим мінімумом на дитину відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім`ї. Чим нижче дохід за попередні 6 місяців тим вище розмір призначеної допомоги, і навпаки.
   Також, з липня 2020 року підвищено прожитковий мінімум згідно Закону України «Про державний бюджет на 2020 рік», допомога автоматично розрахована у більшому розмірі.
   Нижче надаємо прожиткові мінімуми для дітей, наступне підвищення відбудеться у грудні поточного року.

   Допомога на дітей одиноким матерям
   01.01.20 01.07.20 01.12.20
   дітям віком до 6 років 1779,00 1859,00 1921,00
   дітям віком від 6 до 18 років 2218,00 2318,00 2395,00
   дітям віком від 18 до 23 років 2102,00 2197,00 2270,00

   Можливо, Ви оформили допомогу малозабезпеченим сім`ям – її розмір за попередні 6 місяців також вплине на розмір допомоги одиноким матерям.
   Для надання персонального розрахунку допомоги за попередній період та цей саме на Вас зверніться із повідомленням на Вайбер 050 101 30 90.

   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 107. Аліна пише:     

  Добрий день.Мені була призначена допомога малозабезпеченим сім’ям з 01.01.2020 по 31.06.2020.Під час карантину її продовжили автоматично,але з 21 січня я працювала не легально і мене скоротили.Сьогодні прийшли кошти на картку,чи маю я повернути гроші державі???

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Аліно!
   Липень 2020 року дійсно подовжено автоматично у зв`язку зі зміною законодавства в умовах карантину.
   Для визначення права та розміру допомоги малозабезпеченим сім`ям, та з`ясування чи є надміру переплачені кошти просимо Вас надати новий пакет документів у цьому місяці.
   Бланки заяви та декларації можна роздрукувати на сайті управління або отримати біля управління за попереднім телефонним дзвінком: 050 101 30 90.
   Управлінням буде враховані всі факти, що впливають на право отримання цього виду допомоги: наприклад, наявність дитини до 3- років, або перебування на обліку в центрі зайнятості, статус багатодітної родини, наявність довідки ЛКК щодо потреби дитини в домашньому догляді та інше.
   Дякуємо за правильну громадську позицію щодо адресності надання державної допомоги.
   Довідку про доходи за січень з місця роботи та трудову книгу необхідно взяти обов`язково.
   Інформація про склад зареєстрованих осіб зазначається в декларації.
   Не забудьте зазначити у декларації відомості про житло – володіння у власності якого житла з його площею або часткою. Це важливо для визначення права призначення цього виду допомоги.
   Обов`язково зазначте наявність транспортних засобів, якими володіють члени Вашої родини.
   Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім ям призначається з урахуванням доходів сім ї.
   Вирахувати прожитковий мінімум на сім ю можна склавши прожиткові мінімуми на кожного члена сім ї окремо.
   Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям
   Рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум): * 01.07.20 01.12.20
   для працездатних осіб 549,25 567,50
   для непрацездатних осіб та інвалідів 1712,00 1769,00
   для кожної дитини у складі сім’ї ** віком до 6 років 2658,37 2747,03
   віком від 6 до 18 років 3314,74 3424,85
   віком від 18 до 23 років 3141,71 3246,10
   для дитини-інваліда, дитини один.матері та дитини, в якої батьки інваліди *** віком до 6 років 2900,04 2996,76
   віком від 6 до 18 років 3616,08 3736,20
   віком від 18 до 23 років 3427,32 3541,20

   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 108. Оксана пише:     

  Зараз я отримую допомогу як малозабезпечена сімя.Батьки планують оформити дарування квартири.Чи вплине це на дохід і чи не припиниться мені після цього виплата?Після договору дарування як і купівлі продажу потрібно чекати 12 місяців на нове звернення?

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Оксано!
   Дякуємо за свідому громадську позицію щодо адресності надання допомоги від держави.

   Згідно діючого законодавства, допомога малозабезпеченим сім`ям не призначається якщо особи, які входять до складу малозабезпеченої сім’ї, протягом 12 місяців перед зверненням за наданням соціальної допомоги здійснили купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку тощо або оплатили послуги з навчання, будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв’язку тощо (крім житлово-комунальних послуг, у межах норм споживання та медичних послуг, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності) в сумі, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для сім’ї.

   Нотаріусом в договір дарування буде внесено оціночну вартість дарунку, що перевищує можливий розмір прожиткового мінімуму, проте квартиру Ви не купили, а отримали в дарунок. Ви не втрачаєте право на отримання допомоги, після оформлення всіх документів надайте до управління копію договору, що підтверджує що це саме дарунок.

   Проте, дуже важливим є чи не буде ця квартира другою у Вашій власності.

   Тому що, допомога не призначається якщо у власності чи володінні малозабезпеченої сім’ї є друга квартира (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує 21 кв. метр на одного члена сім’ї та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю, чи більше одного автомобіля, транспортного засобу
   (механізму).

   Якщо, Ви будете володіти лише цією квартирою або площа обох квартир не перевищує норму не втрачаєте право на одержання допомоги від держави.

   В іншому випадку, Ви дійсно втрачаєте право на 12 місяців на одержання цього виду соціальної виплати.

   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 109. Наталя пише:     

  Добрий вечір я отримувала 3500 в місяць на дитину з 1 липня я перездавала папери і відмічала мати одиночка і малозабезпечена і тут мені сказали що мені цього разу вийде наполовину менше, чому так ,чи можна ще щось заповнити щоб вийшла хочаб така сама сума як була бо на 1500 грн прожити просто неможливо

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Наталя!
   Якщо до складу Вашої родини входить дитина до трьох років – Вам обов язково повинні виплачувати допомогу при народженні дитини (місяць народження разово – 10 320,00 грн. і до досягнення дитиною трьох років по 860,00 грн. щомісячно).
   Також, Ви маєте право на допомогу на дитину одинокої матері та допомогу малозабезпеченим сім ям. Ці два види допомоги не мають твердого розміру (як допомога при народження) і розраховуються на кожні 6 місяців в різних розмірах (залежно від розміру доходу отриманого Вами за попередні 6 місяців).
   Наприклад, якщо Ви не працювали до народження дитини на перші шість місяців Вам буде призначено по 860,00 грн. на місяць, допомогу одиноким матерям (за мінусом лише допомоги по вагітності та пологам), допомогу малозабезпечнним сім ям.
   На наступні шість місців – розмір допомоги буде меншим, тому що в допомогу одиноким матерям на наступний період буде враховано допомогу при народженні дитини (за попередні 6 місяців перед зверненням) та допомогу малозабезпеченим сім ям.
   Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям
   Рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум): * 01.01.20 01.07.20 01.12.20
   для працездатних осіб 525,50 549,25 567,50
   для дитини-інваліда, дитини один.матері та дитини, в якої батьки інваліди віком до 6 років 1814,58 2900,04 2996,76

   Ця таблиця містить прожиткові мінімуми для розрахунку допомоги малозабезпечним сі мям, але це максимальний розмір від якого віднімають середньомісячний сукупний дохід за попередні 6 місяців.

   Допомога на дітей одиноким матерям
   01.01.20 01.07.20 01.12.20
   дітям віком до 6 років max 1779,00 1859,00 1921,00
   дітям віком від 6 до 18 років max 2218,00 2318,00 2395,00
   дітям віком від 18 до 23 років max 2102,00 2197,00 2270,00
   Такий же принцип розрахунку допомоги на дітей одиноким матерям

   Якщо, Ви маєте статус багатодітної родини, Ви маєте право на одержання допомоги на дітей до 6 років, які виховуються в багатодітній родині.
   Для надання персонального розрахунку допомоги за попередній період та цей саме на Вас зверніться із повідомленням на Вайбер 050 101 30 90.

   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 110. Людмила пише:     

  визначення права та період доходу на о/м та ДСД м/с з 01.07.2020

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Людмило!

   Дійсно з 01.07.2020 діють зміни до Закону України, який регулює виплату допомоги сім`ям з дітьми, в тому числі і допомогу одиноким матерям.
   Тепер для визначення права на отримання допомоги одиноким матерям прирівнюється до права на отримання допомоги малозабезпеченим сім`ям.
   На теперішній час очікуємо зміни до інших нормативних документів, які регулюють надання зазначеного виду допомоги, оскільки в них ще не внесено корективи.
   До кінця поточного місяця на обговорення Урядом винесено ще ряд змін, які планують прийняти.
   Наразі для права на отримання допомоги малозабезпеченим сім ям працездатна особа повинна мати статус: догляд за дитиною до трьох років, догляд за дитиною з інвалідністю, навчання на денній формі, офіційне працевлаштування не менше повних 3 місяців перед місяцем звернення, бути фізичною особою – підприємцем та сплачувати єдиний соціальний внесок, перебувати на обліку в центрі зайнятості та інше.
   Більш детальну інформацію управління може надати після врегулювання Урядом всіх нормативних актів.
   Якщо ці два види допомоги будуть прирівняні за механізмом призначення, то для призначення допомоги одиноким матерям не буде необхідності надавати довідку з місця реєстрації, оскільки інформація про склад зареєстрованих осіб зазначається в декларації (як на малозабезпечену).
   Важливо зазначити у декларації відомості про житло – володіння у власності якого житла з його площею або часткою. Це важливо для визначення права призначення цього виду допомоги.
   Також враховуватимуся транспортні засоби, якими володіють члени Вашої родини та купівля квартир, будинків протягом 12 місяців перед зверненням.
   У червні 2020 року програмним комплексом було передбачено автоматичне подовження допомоги одиноким матерям на липень 2020 року, яка вже зарахована на рахунки.
   Як тільки зміни будуть врегульовані, управління всім заявникам надішле смс повідомлення на телефон, на Вайбер та оприлюднить важливі моменти на нашій сторінці Фейсбук.

   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 111. Людмила пише:     

  Доброго вечора
  Я отримую малозабеспеченість. В серпні поновлення.
  Хотіла запитати, якщо дитині в жовтні виповнюється 3 роки то виплата малозабеспеченості буде далі чи також закінчиться в Жовтні? Так як я живу одна з двома неповнолітніми дітьми без чоловіка ( як мати одиначка не числюсь)
  Дякую за відповідь.

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Людмило!
   Наразі для права на отримання допомоги малозабезпеченим сім ям працездатна особа повинна мати статус: догляд за дитиною до трьох років, догляд за дитиною з інвалідністю, наявність довідки лікарсько-консультативної комісії про потребу дитини в домашньому догляді, навчання на денній формі, офіційне працевлаштування не менше повних 3 місяців перед місяцем звернення, бути фізичною особою – підприємцем та сплачувати єдиний соціальний внесок, перебувати на обліку в центрі зайнятості та інше.
   Якщо Ви наразі станете на облік в центр зайнятості і не будете порушувати законодавство про зайнятість щодо сприяння своєму працевлаштуванню, то в серпні матимете законне право на отримання допомоги малозабезпеченим сім`ям. За визначенням права на отримання допомоги Вам необхідно надати у серпні 2020 року новий пакет документів.
   Важливо зазначити у декларації відомості про житло – володіння у власності якого житла з його площею або часткою. Це важливо для визначення права призначення цього виду допомоги.
   Також враховуватимуся транспортні засоби, якими володіють члени Вашої родини та купівля житла протягом 12 місяців перед зверненням.
   Бланк заяви можна роздрукувати з сайту управління або їх нададуть спеціалісти управління за попереднім телефонним дзвінком за номером: 050 101 30 90.
   Документи, можна покласти до скриньки (вхід з двору, там де пандус).

   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 112. Наталія пише:     

  Доброго вечора.Скажіть будь ласка чи дійсно з 1липня допомога одинокій матері не буде виплачуватись якщо не працюєш і не стоїш в центрі зайнятості?

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Наталія!
   Дійсно з 01.07.2020 діють зміни до Закону України, який регулює виплату допомоги сім`ям з дітьми, в тому числі і допомогу одиноким матерям.
   Тепер для визначення права на отримання допомоги одиноким матерям прирівнюється до права на отримання допомоги малозабезпеченим сім`ям.
   На теперішній час очікуємо зміни до інших нормативних документів, які регулюють надання зазначеного виду допомоги, оскільки в них ще не внесено корективи.
   До кінця поточного місяця на обговорення Урядом винесено ще ряд змін, які планують прийняти.
   Наразі для права на отримання допомоги малозабезпеченим сім ям працездатна особа повинна мати статус: догляд за дитиною до трьох років, догляд за дитиною з інвалідністю, навчання на денній формі, офіційне працевлаштування не менше повних 3 місяців перед місяцем звернення, бути фізичною особою – підприємцем та сплачувати єдиний соціальний внесок, перебувати на обліку в центрі зайнятості та інше.
   Більш детальну інформацію управління може надати після врегулювання Урядом всіх нормативних актів.
   Проте, якщо Ви наразі станете на облік в центр зайнятості, то в майбутньому це надасть Вам право звернення не лише за допомогою одиноким матерям, а й допомоги малозабезпеченим сім`ям.
   Якщо ці два види допомоги будуть прирівняні за механізмом призначення, то не буде необхідності надавати довідку з місця реєстрації, оскільки інформація про склад зареєстрованих осіб зазначається в декларації.
   Важливо зазначити у декларації відомості про житло – володіння у власності якого житла з його площею або часткою. Це важливо для визначення права призначення цього виду допомоги.
   Також враховуватимуся транспортні засоби, якими володіють члени Вашої родини та купівля квартир, будинків протягом 12 місяців перед зверненням.
   У червні 2020 року програмним комплексом було передбачено автоматичне подовження допомоги одиноким матерям на липень 2020 року, яка вже зарахована на рахунки.
   Як тільки зміни будуть врегульовані, управління всім заявникам надішле смс повідомлення на телефон, на Вайбер та оприлюднить важливі моменти на нашій сторінці Фейсбук.

   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 113. Наталя пише:     

  Доброго вечора!Я проживаю з матір’ю та сином 13 років.Я та моя мати не працюємо,я отримую лише гроші як мати одиначка.В липні повинна поновити документи.Підкажіть чи правда що з липня відміняється виплата матері одиначці,якщо в сім’ї ніхто не працює,і чи має право мати одиначка яка ніде не працює право отримувати допомогу як раніше???

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Наталія!
   Дійсно з 01.07.2020 діють зміни до Закону України, який регулює виплату допомоги сім`ям з дітьми, в тому числі і допомогу одиноким матерям.
   Тепер для визначення права на отримання допомоги одиноким матерям прирівнюється до права на отримання допомоги малозабезпеченим сім`ям.
   На теперішній час очікуємо зміни до інших нормативних документів, які регулюють надання зазначеного виду допомоги, оскільки в них ще не внесено корективи.
   До кінця поточного місяця на обговорення Урядом винесено ще ряд змін, які планують прийняти.
   Наразі для права на отримання допомоги малозабезпеченим сім ям працездатна особа повинна мати статус: догляд за дитиною до трьох років, догляд за дитиною з інвалідністю, навчання на денній формі, офіційне працевлаштування не менше повних 3 місяців перед місяцем звернення, бути фізичною особою – підприємцем та сплачувати єдиний соціальний внесок, перебувати на обліку в центрі зайнятості та інше.
   Більш детальну інформацію управління може надати після врегулювання Урядом всіх нормативних актів.
   Проте, якщо Ви наразі станете на облік в центр зайнятості, то в майбутньому це надасть Вам право звернення не лише за допомогою одиноким матерям, а й допомоги малозабезпеченим сім`ям.
   Якщо ці два види допомоги будуть прирівняні за механізмом призначення, то не буде необхідності надавати довідку з місця реєстрації, оскільки інформація про склад зареєстрованих осіб зазначається в декларації.
   Важливо зазначити у декларації відомості про житло – володіння у власності якого житла з його площею або часткою. Це важливо для визначення права призначення цього виду допомоги.
   Також враховуватимуся транспортні засоби, якими володіють члени Вашої родини та купівля квартир, будинків протягом 12 місяців перед зверненням.
   У червні 2020 року програмним комплексом було передбачено автоматичне подовження допомоги одиноким матерям на липень 2020 року, яка вже зарахована на рахунки.
   Як тільки зміни будуть врегульовані, управління всім заявникам надішле смс повідомлення на телефон, на Вайбер та оприлюднить важливі моменти на нашій сторінці Фейсбук.

   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.