Питання Відповіді

114 коментарів у розділі "Питання Відповіді"

 1. Оксана пише:     

  Доброго вечора. Я знаходжуся в декретній відпустці до 3 років,розлучена,отримую 860 грн соц. допомоги. Аліменти не отримую. Оформлена малозабезпеченість. В квітні місяці знов по плану переоформлення. Але склалася така ситуація, родич здійснив покупку автомобіля (ВАЗ 2101) на суму 14 тис. грн. і в техпаспорті записав власником мене. Автомобіль формально належить йому, я до нього ніякого відношення мати не буду.
  Скажіть будь-ласка чи можуть мені відмовити в отриманні допомоги?
  Дякую!

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Оксано!
   Згідно з п.10 Постанови Кабінету міністрів України від 24.01.2003 року № 250 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям», соціальна допомога не призначається у разі коли особи, які входять до складу малозабезпеченої сім’ї, протягом 12 місяців перед зверненням за наданням соціальної допомоги здійснили купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку тощо або оплатили послуги з навчання, будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв’язку тощо (крім житлово-комунальних послуг, у межах норм споживання та медичних послуг, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності) в сумі, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для сім’ї.
   Ви зазначили, що вартість автомобіля складає 14 тис. грн., таким чином вартість не перевищує 10-кратного розміру прожиткового мінімуму для сім’ї. Таким чином, купівля автомобіля вартістю 14 тис. грн. не є підставою для відмови Вам у призначені державної допомоги малозабезпеченим сім’ям.

 2. Nataliya пише:     

  Добрий день! Потрібен зразок- як,правильно, заполнить декларацию,малозабезпеченим.Заява,(одиноким мамам).Про призначення усіх видів,соціальної допомоги,компенсацій та пільг.

  • Moderator пише:     

   Добрий день пані Наталю!
   Зразки заповнення заяви та декларації для призначення усіх видів державних соціальних допомог, а також бланки Ви можете переглянути в розділі головного меню: Громадянам – Зразки заяв та декларацій.

 3. Тетяна пише:     

  Доброго дня.
  Маю два запитання стосовно нарахування ДСД малозабезпеченим сім’ям.
  1. При яких обставинах зменшується розмір ДСД малозабезпеченим сім’ям?
  2. Чи зменшується розмір ДСД, якщо декілька разів зверталися за допомогою по рішенню комісії(при кожному послідуючому зверненні, зменшується чи ні)???
  Дякую.

  • Moderator пише:     

   Доброго дня пані Тетяно!
   Надання допомоги малозабезпеченим сім`ям чітко регламентоване Порядком призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 250 « Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям».
   Згідно п. 17 Порядку зазначено: призначена соціальна допомога може бути зменшена до 50 відсотків її розміру у разі невикористання сім’єю можливостей знаходження додаткових джерел для існування.
   У разі повторного подання інформації про відсутність доходів у працездатних осіб, які включені до складу сім’ї (крім осіб, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікувально-консультаційної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку; осіб, які доглядають за інвалідами I групи або дітьми-інвалідами віком до 16 років та особами, які досягли 80-річного віку; осіб, які в установленому порядку визнані безробітними та за інформацією центрів зайнятості не порушують законодавство про зайнятість щодо сприяння своєму працевлаштуванню), а також якщо середньомісячний розмір доходів залишається меншим ніж розмір мінімальної заробітної плати, розмір соціальної допомоги поступово зменшується при кожному наступному зверненні за її призначенням відповідно на 20, 20 і 10 відсотків.
   Соціальна допомога може призначатися без зменшення її розміру на підставі рішень районних комісій. Рішення про призначення соціальної допомоги в таких випадках приймається на підставі обстеження матеріально-побутових умов сім’ї. Комісія виносить рішення шляхом голосування розглядаючи конкретний випадок, обставини, що можуть позитивно вплинути на рішення: наприклад, наявність у складі сім`ї особи або дитини з інвалідність, одинока мати, яка виховує 3-х і більше дітей, перше звернення на комісію та інше.
   Комісія має право винести рішення і про зниження розміру допомоги, наприклад, якщо сім`я повторно, втретє звертається за призначенням допомоги, не використовує при цьому можливостей знаходження додаткових джерел для існування.

 4. Альона пише:     

  Если после оформления субсидии меня уволили с работы, какое заявление необходимо написать и где мне его взять (для отправки в электронном виде)?

  • Moderator пише:     

   Доброго дня!
   Згідно з п.14 Положення затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (орендар – про осіб, які фактично проживають), їх соціального статусу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, підприємств – виробників/виконавців житлово-комунальних послуг, закінчення строку реєстрації місця перебування, купівлю товарів або оплату послуг, передбачених підпунктом 5 пункту 5 цього Положення, шляхом подання відповідних документів. У разі зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб подаються також нові заява і декларація.
   Для подовження нарахування субсидії на наступний період Вам необхідно надати до управління (вул. Олександрівська, буд. 26, каб. 4) заяву на ім’я начальника управління з проханням враховувати у подальшому для призначення субсидії звільнення з місця роботи, та зазначити дату звільнення, перебування чи не перебування у центрі зайнятості, працевлаштування на нове місце роботи або відсутність доходів. У разі безпосереднього надання заяви при собі мати документ, що посвідчує особу (паспорт).

 5. Наталія пише:     

  Я розлучена і з місячною дитиною на руках, перебуваю в дикретній відпустці, чи маю я право отримувати допомогу як мати одиначка?

  • Moderator пише:     

   Згідно п.33. Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 року № 1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми» (зі змінами), право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини, виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку (рішенні про усиновлення дитини) відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини.

 6. Наталія пише:     

  Тобто я маю право на допомогу як одинока мати?

  • Moderator пише:     

   Шановна Наталіє!
   Ви матимете статус одинокої матері за умови, якщо Ви народили дитину не в шлюбі та отримали у відділі РАГСУ витяг одинокої матері, або Ви маєте змогу визнати себе одинокою матір’ю за допомогою рішення суду. На допомогу одиноким матерям за умови отримання статусу Ви можете претендувати якщо Ваш середньомісячний дохід за попередні 6 місяців не перевищує 3118 грн. (станом на серпень 2018 року)
   У разі якщо у свідоцтві про народження записаний батько дитини, Ви не маєте статусу одинокої матері, Ви особа, що самостійно виховує дитину. Ви маєте право звернутися до суду щодо призначення аліментів.

 7. Анна пише:     

  Здравствуйте! В этом управлении я могу оформить статус внутрішньо-переміщенної особи, и что для этого нужно?

  • Moderator пише:     

   Доброго дня! Ви можете отримати статус внутрішньо переміщеної в нашому управлінні, якщо мешкаєте в Олександрівському районі м. Запоріжжя. Довідка внутрішньо переміщеної особи видається за фактичним місцем проживання/перебування. При собі необхідно мати паспорт та ідентифікаційний номер, у разі переміщення з дитиною надається свідоцтво про народження (паспорт) та ідентифікаційний номер дитини. Звертатись за адресою:м. Запоріжжя, вул. Олександрівська, 26, каб. 21. Телефон для довідок: 764 40 67.

 8. Анна пише:     

  Здравствуйте! Я устроилась на работу с 01.10.2018 (до этого не работала), мне сказали, что я должна подойти в январе для оформлении субсидии (это понятно). Вопрос: будут ли после пересчитаны ноябрь и декабрь?

  • Moderator пише:     

   Шановна Анно!
   Згідно інформації, яка міститься у Вашому запитанні Ви взагалі не працювали, не перебували на обліку в Центрі зайнятості, не отримували допомогу при народженні та інше. Для призначення субсидії з 01.11.2018 року враховуються доходи за період з 01.04.2018 про 30.09.2018 року, у разі їх відсутності права на отримання житлової субсидії дійсно не має, виняток: наявність довідки ЛКК щодо тривалої хвороби. Тобто за листопад 2018 року не субсидію перераховано не буде.
   Якщо Ви офіційно працевлаштувалися з 01.10.2018 року та отримуєте заробітну плату не менше мінімального розміру та сплачуєте єдиний соціальний внесок в повному обсязі, вже з грудня 2018 року Ви маєте право звернутися за призначенням субсидії. Оскільки Вами буде сплачено внесок за повні 2 місяці перед зверненням (жовтень, листопад 2018), Вам буде враховано в дохід 3 прожиткові мінімуми 1762 грн. * 3 = 5286 грн.

 9. Олеся пише:     

  Добрый вечер!
  Дочь получает пособие на ребенка до 3х лет фиксированная сумма. Еще ей зачисляются две суммы, каждый месяц они разные от 0 до 1т грн. Скажите к кому обратится чтоб узнать от чего зависят эти начисления , что входит в расчет? В телефонном режиме дочери отвечают, что вы начислением не занимаетесь, а кто и по каким параметрам?
  Спасибо.

  • Moderator пише:     

   Доброго Дня!
   Вами зазначено, що Ваша донька отримує державну допомогу при народженні дитини у розмірах: 10 320,00 грн. за перший місяць народження дитини та по 860,00 грн. щомісячно до трьох років. Цей вид допомоги має фіксований розмір, без змін.
   На жаль, Ви не зазначили види іншої допомоги, яку отримує Ваша донька. Якщо, це допомога на дітей одиноким матерям та державна допомога малозабезпечним сім’ям, то їх розмір може змінюватися в залежності від отриманих доходів за попередні шість місяців. Також на розмір вже призначеної на шість місяців допомоги впливає збільшення розміру прожиткового мінімуму.
   Навіть за умови відсутності інших доходів у заявника крім державної допомоги для розрахунку допомоги на дітей одиноким матерям враховуються призначені допомоги при народженні дитини та допомога малозабезпеченим сім ям.
   Для детальніших консультацій можете звертатись за тел. 764-44-92.

 10. Юля пише:     

  Скажіть будьласка якщо я подала документи в 27листопода на дородові і родові чи я полцчу іх в грудні

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Юліє!
   Якщо Ви надали повний пакет документів 27.11.2018 року для призначення допомоги по вагітності та пологам та допомогу при народженні дитини, рішення про призначення приймається протягом 10 днів. Виплата допомоги у цьому разі буде здійснена у другому періоді грудня 2018 року.
   Якщо Ви надали неповний пакет документів, наприклад, необхідно отримати Вашу особову справу, у зв’язку зі зміною місця проживання, призначення відбудеться лише після отримання справи або документів.

 11. Павло пише:     

  У п.10 Постанови КМУ№250/2003р. зазначено, що допомога не призначається особам, що не працювали хоча б 3 місяці перед зверненням. Проте зазначено, що це не стосується безробітних. Чи означає це, що первинне звернення безробітним за такою допомогою не потребує у нього зазначених 3 місяців стажу, а вистачить 2-ох, 1-ого місяця чи 10-ти днів стажу. І звернутися можна через 20 днів після отримання статусу безробітного?

  • Moderator пише:     

   Доброго дня!
   У своєму запитанні Ви посилаєтесь на п. 10 постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 250 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям» щодо наявності статусу для права на призначення зазначеного виду державної допомоги.
   Дійсно для права оформлення допомоги малозабезпеченим сім’ям дійсно достатньо перебувати на обліку в Центрі зайнятості та мати статус безробітного, статус 3-х місяців стосується лише працевлаштування.
   Варто пам’ятати, для позитивного рішення про призначення зазначеної допомоги не можна порушувати законодавство про зайнятість щодо сприяння своєму працевлаштуванню. У разі наявності інформації у довідці від Центрів зайнятості про порушення, у призначенні допомоги буде відмовлено.
   Також важливо перебувати на обліку в Центрі зайнятості весь період отримання допомоги малозабезпеченим сім’ям, інакше після отримання інформації про припинення перебування на обліку, допомогу буде призупинено з наступного місяця.
   Якщо на наступний період призначення допомоги Ви декларуєте відсутність доходів під час перебування на обліку в Центрі зайнятості розмір допомоги може поступово зменшується на 20 і 10 відсотків відповідно (до 50%), у зв’язку з невикористанням сім’єю можливостей знаходження додаткових джерел для існування. Просимо вибачення за затримку відповіді у зв’язку з технічними роботами на сайті.
   З повагою,
   заступник начальника управління Л.Ю. Примушко
   764 44 92

 12. Надія пише:     

  Добрий день.Я одинока матір перебуваю в декретній відпустці отримаю виплати одинокої матері,при народженні 860грн,и дсд малозабезпеченим сімьям.В минулому році 2018 отримала трудову книжку з минулої роботи і компенсацію за відпустку за 2016 рік.Вчора зателефонував працівник соціального захисту і сказав що виплати призупинено на 6 місяців і я повинна повернути кошти які мені виплачували тому що я отримала одну тисячу гривень з минулої роботи але я заробила їх за період 2016року.Яку сумму я повинна повернути і за який термін?

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Надіє!
   Для надання обгрунтованої відповіді на Ваше питання необхідно отримати Ваші персональні дані. Оскільки дана сторінка є відкритою для публічного доступу, пропонуємо Вам звернутися до управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Олександрівському району за адресою: м. Запоріжжя, вул. Олександрівська, б. 26 каб. 4, або за тел. 764-11-63, 764-44-92.

 13. Неля пише:     

  Добрий день. В мене питання:Я Мама 3-х дiтей двоэ дiток вiд першого чоловiка I я з ним розведена, а третья дитина вiд другого чоловiка но я з ним не розписана, но вiн визнав батькiвство, и мени вiдказали в социальной… А я сижу у декретнiй вiдпустцi сказали що треба и другого давати на алименти. Якi довiдки потрiбнi щоб здати на соц. Допомога Коли я розведена и не розписана???

  • Moderator пише:     

   Шановна Нелю!
   Вам неможливо призначити допомогу одинокої матері, так як у Ваших дітей є батьки, державну соціальну допомогу, як малозабезпеченій сім’ї також неможливо призначити, так як потрібно подати на другого чоловіка на аліменти.

 14. Валентина пише:     

  Здравствуйте,какие нужны документы на оформление декретного отпуска?

  • Moderator пише:     

   Шановна Валентино!

   Для призначення допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами Вам потрібно звернутися до Олександрівському УСЗН, каб.№4 з наступним пакетом документів:
   1.Заява;
   2.Довідка(форма 147/о) лікувального закладу встановленого зразка;
   3.Копія трудової книжки(для непрацюючих);
   4.Довідка з центру зайнятості);
   5.Копія паспорту;
   6.Копія коду;
   7.№ рахунку в будь-якому відділенні банку у Олександрівському районі.

   З повагою,
   начальник відділу прийому громадян Н.І.Чистякова
   7641163

 15. Олена пише:     

  Доброго дня, я безробітня в декреті. 11травня отримую справку в жіночій консультації та знімаюсь з центра занятості. Для отримання однооазової допомоги для безробітніх які стояли на обліку в центрі зайнятості в який термін і які документи я повинна принести?в який кабінет?дякую

  • Moderator пише:     

   Шановна Олено!

   Для призначення допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами Вам потрібно звернутися до Олександрівському УСЗН, каб.№4 протягом пів року з наступним пакетом документів:
   1.Заява;
   2.Довідка(форма 147/о) лікувального закладу встановленого зразка;
   3.Копія трудової книжки(для непрацюючих);
   4.Довідка з центру зайнятості);
   5.Копія паспорту;
   6.Копія коду;
   7.№ рахунку в будь-якому відділенні банку у Олександрівському районі.

   З повагою,
   начальник відділу прийому громадян Н.І.Чистякова
   7641163

 16. Таня пише:     

  Чи впливає заробітна плата члена комісії та секретаря комісії на виплату допомоги на мати одиноку

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Тетяно!

   Призначення державної допомоги на дітей одиноким матерям проводиться з врахуванням доходів згідно Методики обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги (далі – Методика).
   Згідно з п. 8 Методики, до сукупного доходу сімей (одержувачів) не включається оплата праці членів виборчої комісії, а також осіб, які залучаються до роботи в комісії, у тому числі в день голосування, дні встановлення підсумків голосування та результатів виборів.
   Тому, заробітна плата члена комісії та секретаря комісії не вплине на виплату зазначеної допомоги.

 17. Olga пише:     

  Нам відмовили у малозабеспеченій допомозі. Пришла черга 6 місяців переоформленя чоловік до переоформленя навчався і закінчив навчання є довідка про степендію за 5 місяців і одразу пішов працюват, алев управління праці сказали, що потрібно 3 місяці відпрацювати, а потім вже звертатися. У нас за попередні є 6 місяців є дохід стетендія за 5 місяців і 1 місяць що чоловік влаштувався на роботу. Але чому відмовили незрозуміло.

  • Moderator пише:     

   Шановна, Ольго!
   Для надання повної та ґрунтовної консультації щодо запитуваного Вами питання необхідно уточнити період між закінчення навчання Вашого чоловіка та датою його працевлаштування.
   Згідно з п. 10 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 250: соціальна допомога не призначається у разі, коли працездатні члени малозабезпеченої сім’ї не працюють, не служать, не вчаться за денною формою навчання у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги (крім осіб, які в установленому порядку визнані безробітними та за інформацією центрів зайнятості не порушують законодавство про зайнятість щодо сприяння своєму працевлаштуванню; осіб, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку; осіб, які
   доглядають за особами з інвалідністю I групи або дітьми з інвалідністю віком до 18 років, за особами з інвалідністю II групи внаслідок психічного розладу, а також за особами, які досягли 80-річного віку; фізичних осіб, які надають соціальні послуги).

   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 18. Олена пише:     

  До кого звертатися, та що саме потрібно, щоб встати на облік та отримати довідку ВПО? Чи потрібно писати заяву та де можна знайти зразок написання?

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Олена.
   На Ваше електронне звернення управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Олександрівському району повідомляє наступне.
   Для взяття на облік та отримання довідки ВПО необхідно звернутись до управління за адресою: вул.Олександрівська 26, каб.21, при собі мати оригінал паспорта та оригінал ідентифікаційного коду.
   Заяву на отримання довідки ВПО писати не потрібно.
   За більш детальною інформацією звертайтесь за телефоном 764 40 67.

 19. Валентина пише:     

  Матері видана довідка про малозабезпечення УПСЗН м.Бахмут, а дитину буде водити у дитячий садок м. Лиман.Чі дійсна ця довідка на території другого району?

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Валентина.
   На Ваше електронне звернення управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Олександрівському району повідомляє наступне.
   Відповідно до п.2.3 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 250 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям», державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям призначається і виплачується у грошовій формі малозабезпеченим сім’ям, які постійно проживають на території України, мають середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї. Призначення і виплата соціальної допомоги здійснюються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання уповноваженого представника малозабезпеченої сім’ї.
   Таким чином, довідка про перебування на обліку як малозабезпечена сім’я видана В УПСЗН м. Бахмут дійсна на всій території України.

 20. Дмитро пише:     

  Добрий день. Підкажіть до кого звертатися щоб оформити пільги для учасника бойових дій, і які потрібні документи.

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Дмитро!
   Щоб отримати пільги для учасників бойових дій, потрібно звернутись до районного Управління соціального захисту населення за зареєстрованим або фактичним місцем проживання. Та надати до відділу персоніфікованого обліку наведений нижче перелік документів та їх копії для включення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги .

   Перелік необхідних документів:
   Копія паспорту (стр. 1 та 2, сторінка с місцем зареєстрованого проживання);
   Копія ідентифікаційного обліку;
   Копія пільгового посвідчення;
   Довідка про зняття з обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб за місцем зареєстрованого проживання від УСЗН (відділ персоніфікованого обліку) у зв’язку з оформленням пільг на ЖКП за місцем фактичного проживання.
   Для учасників бойових дій в АТО необхідно також надати наступні документи:

   Довідка про участь в АТО встановленого зразка.
   Заява про відкриття поточного рахунку в банку для зарахування соціальних виплат.
   При наявності:
   Копія пенсійного посвідчення;
   Копія посвідчення «Ветеран праці»;
   Копія довідки про наявність інвалідності МСЕК;
   Копію довідки про взяття на облік особи, переміщеної з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення з зазначенням адреси фактичного місця проживання.
   Також документи на членів сім’ї, які також будуть користуватися пільгами разом з Вами: – паспорт/свідоцтво про народження, ідентифікаційний номер, пенсійне посвідчення, свідоцтво про шлюб.

   Отримати більш детальну консультацію з цього питання можливо в каб. 19-20 Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Олександрівському району або за телефоном 764-11-08

 21. Світлана пише:     

  Доброго дня. Які документи потрібно надати для оформлення виплати на дитину-інваліда який не досяг 18 років?

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Світлано!
   Згідно діючого законодавства для призначення державної соціальної допомоги дітям з інвалідністю вам необхідно надати:
   1. заяву про призначення усіх видів соціальної допомоги;
   2. паспорт або в разі його відсутності інший документ, що може засвідчувати особу, яка подає заяву;
   3. довідка про реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті);
   4. оригінал та копія свідоцтва про народження дитини з інвалідністю;
   5. довідка з місця навчання із зазначенням перебування (не перебування) на повному державному утриманні (у разі навчання дитини);
   6. копія рішення суду про усиновлення дитини (у разі усиновлення);
   7. довідка про місце проживання дитини з інвалідністю;
   8. довідка про місце проживання законного представника, піклувальника, який подав заяву, чи копія паспорта з відомостями про місце проживання;
   9. медичний висновок про дитину з інвалідністю віком до 18 років (у разі видачі його Вам на руки).

   Для призначення надбавки на догляд за дітьми з інвалідністю (призначається одному з непрацюючих батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які фактично здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, виняток одиноким матерям незалежно від факту роботи):
   1. довідку про спільне проживання з дитиною з інвалідністю підгрупи А, видану уповноваженим органом за місцем проживання;
   2. копія трудової книжки, довідка з центру зайнятості про те, що особа не перебуває на обліку як безробітна, довідка про доходи за останній звітний період (рік), а в разі відсутності трудової книжки – лише зазначені довідки

 22. Галина пише:     

  Доброго дня! Донька має старшу дитину , на яку отримує документи від першого чоловіка (розлучені). і народила дитину без чоловіка (має довідку РАГС). Підкажіть які документи треба подати на статус одинокої матері? Чи можна і які треба подати документи на допомогу малозабезпеченим сім’ям. Проживає з двоюрідною бабцею, у неї прописана з дітьми. Чи враховуватиметься пенція далекої родички.

  • Moderator пише:     

   Шановна Галино!

   Надаємо Вам перелік документів для призначення допомоги на дітей одиноким матерям:
   1.Заява та декларація;
   2.Копія свідоцтва про народження дитини;
   3.Витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян;
   4.Довідка про присвоєння ідентифікаційного коду;
   5.Довідка з місця реєстрації матері з дитиною;
   6.Копія паспорту;
   7.№ рахунку в будь-якому відділенні банку у Олександрівському районі.
   Документи на допомогу малозабезпеченим сім’ям Ваша донька також може подати. Пенсія далекої родички враховуватися не буде.

   З повагою,
   начальник відділу прийому громадян Н.І.Чистякова
   7641163

 23. Анна пише:     

  Добрий день. я перебуваю у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Коли в жовтні буде виплата соціальної допомоги? Які дати виплати щомісяця?

  • Moderator пише:     

   Добрий день, Анно.
   Повідомляємо виплати соціальних допомог за перший період жовтня профінансовоно у повному обсязі 09.10.2019 року.
   Виплата державної соціальної допомоги проводиться щомісяця за поточний місяць, орієнтовно до 15 числа – перший період і з 25 числа до кінця місяця – другий період.

 24. Світлана пише:     

  Доброго дня. Питання таке: я одинока мати, отримую соціальну допомогу. У квітні 2019 місяці приймала участь у виборах президента України як член комісії, мені за цю роботу офіційно виплатили зарплатню (ОДНОРАЗОВО).
  Чи вплине ця виплата на сумму соц. допомоги? Як що так до в якому законодавчому акті це прописано? Якщо ні то в якому законодавчому акті це прописано?

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Світлано!
   Згідно з п.п. 8.9 Методики обчислення сукупного доходу сім ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерством економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України, Державного комітету статистики України, Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму України від 15.11.2001 № 486/202/524/455/3370 (зі змінами), до сукупного доходу сімей (одержувачів) не включається оплата праці членів виборчої комісії, а також осіб, які залучаються до роботи в комісії, у тому числі в день голосування, дні встановлення підсумків голосування та результатів виборів.

   З повагою,
   заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 25. Анна пише:     

  Я одинока мати отримую соціальну допомогу одна дитина до трьох років ,я подала документи в жовтні всі які потрібні . Чи можу я отримати кошти за два місяці?

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Анно!
   За умови надання документів щодо призначення допомоги на дітей одиноким матерям або державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям (на жаль, Ви не зазначили вид допомоги) у жовтні 2019 року Вам буде виплачено допомогу (у разі її призначення) або наприкінці жовтня 2019 року за один місяць, або у листопаді 2019 року за два місяці.

   З повагою,
   заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 26. вікторія пише:     

  Доброго дня я мама трьох дітей чи маю право на отримання соціальної допомоги малозабезпеченим якщо чоловік має довідку з лікарні що він не може працювати ,ч

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Вікторіє!
   Згідно з п. 10 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 250 (зі змінами) (далі – Порядок), соціальна допомога не призначається у разі, коли працездатні члени малозабезпеченої сім’ї не працюють….. протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги (крім осіб, які в установленому порядку визнані безробітними та за інформацією центрів зайнятості не порушують законодавство про зайнятість щодо сприяння своєму працевлаштуванню; осіб, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку; осіб, які доглядають за особами з інвалідністю I групи або дітьми з інвалідністю віком до 18 років, за особами з інвалідністю II групи внаслідок психічного розладу, а також за особами, які досягли 80-річного віку; фізичних осіб, які надають соціальні послуги).
   Згідно діючого законодавства не передбачено врахування довідки з медичного закладу щодо інформації про заборону праці для призначення допомоги на загальних підставах.
   Якщо Ви маєте на увазі медичний висновок, що підтверджує наявність інвалідності у Вашого чоловіка, цим документом може бути передбачено заборону праці, змінюється статус – непрацездатна особа та допомогу може бути призначено на загальних підставах.
   Додатково повідомляємо, що у разі відсутності інвалідності у Вашого чоловіка Ви маєте право звернутися із заявою щодо призначення допомоги через рішення комісії.
   Згідно абзацу 6 п. 10 Порядку, за наявності обставин, передбачених в абзацах другому-шостому цього пункту, державна соціальна допомога може бути призначена органом соціального захисту населення на підставі рішень районних комісій у разі, коли у малозабезпеченій багатодітній сім’ї виховуються троє або більше дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, але не
   довше ніж до досягнення ними 23 років); неможливість отримання будь-яких джерел для існування пов’язана з тривалою хворобою одного та/або кількох членів сім’ї. Рішення про призначення державної соціальної допомоги у таких випадках приймається на підставі обстеження матеріально-побутових умов сім’ї, яка звернулася за призначенням такої допомоги.

   З повагою, заступник начальника
   управління Л.Ю. Примушко

 27. вікторія пише:     

  Буду вдячна за відповідь

  • Moderator пише:     

   Відповідь надано.

 28. Виктория пише:     

  Добрый день! Подскажите, где можно ознакомиться с образцом оформления договора “про здийснення догляду за дитиною до 3х” рокив. Уже трижды пыталась подать заявление, каждый раз какие-то новые исправления и у каждого работника свои новые требования!!!

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Вікторіє!
   Механізм та порядок відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня” регламентовано Постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2019 № 68.
   Згідно з п. 6 Порядку, договір укладається у письмовій формі між отримувачем послуги “муніципальна няня” та муніципальною нянею.
   У договорі має бути визначено, зокрема, назву послуги, її обсяг із зазначенням конкретних заходів, умови та строк її надання, вартість, періодичність оплати, відповідальність сторін.
   На офіційному сайті Міністерства соціальної політики розміщено інформацію, що укладений договір не вимагає нотаріального завірення.
   Згідно до ст. 628 Цивільного кодексу України, зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов’язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
   Згідно до ст. 631, строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права і виконати свої обов’язки відповідно до договору. Договір набирає чинності з моменту його укладення. Закінчення строку договору не звільняє сторони від відповідальності за його порушення, яке мало місце під час дії договору.
   Отже, до укладання договору необхідно підійти відповідально, оскільки його умови є обов’язковими до виконання сторін та передбачають догляд за малолітньою дитиною.
   Єдиного типового договору не передбачено Порядком.
   Додатково повідомляємо, що надати договір до органів соціального захисту з повним пакетом документів необхідно протягом 30 календарних днів з дня його укладання. Ця вимога є обов’язковою! Тобто договір укладений 1 жовтня 2019 року необхідно було надати до 31.10.2019.

   З повагою,
   заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 29. Галина пише:     

  чи впливає на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям факт володіння сім’єю (дружина, чоловік, діти) частинами житлового будинку(квартирами), якщо загальна сума часток перевищує загальну норму на сім’ю.

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Галино!

   Згідно з п. 10 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 250 (зі змінами), соціальна допомога не призначається у разі, коли у власності чи володінні малозабезпеченої сім’ї є друга квартира (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує
   21 кв. метр на одного члена сім’ї та додатково 10,5 кв. метра на
   сім’ю, чи більше одного автомобіля, транспортного засобу
   (механізму).
   Якщо сім’я володіє частками одного житлового будинку, що має одну поштову адресу та загальна площа якого перевищує норму, право на оформлення державної допомоги не втрачається.

   З повагою,
   заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 30. Катерина пише:     

  Доброго дня. Що необхідно для перевірки кількості фактичного проживання осіб у квартирі? Зареєстровано 4 особи (я
  , чоловік, наш син та свекор), а фактично проживає: я, син, чоловік та дідусь чоловіка, який має пільгу за місцем своєї реєстрації. Ні свекор ні дідусь не хочуть надавати ніяких документів, аби ми змогли звернутись за наданням субсидії, так як заробітна плата чоловіка та “дитячі” гроші йдуть на сплату комунальних рахунків.

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Катерино!

   Механізм призначення житлової субсидії чітко регламентовано Положенням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (зі змінами), (далі-Положення).
   Згідно зазначеного положення є можливість призначення субсидії:
   – на всіх зареєстрованих осіб (на загальних підставах);
   – на кількість осіб, що фактично мешкають (за відсутністю реєстрації за адресою даного домогосподарства та наявності договору найми-оренди або перебування на обліку за цією адресою внутрішньо-переміщеної особи) – через рішення комісії на підставі акту обстеження соціальними інспекторами;
   – на кількість осіб, що зареєстровані та фактично мешкають без врахування осіб, які також зареєстровані, проте фактично не мешкають.
   Наприклад, у Вашій квартирі зареєстровано 4 особи, з яких проживає фактично 3 особи та 1 особа, що не зареєстрована. Субсидію може бути призначено на Вас трьох зареєстрованих та виключити свекра, який не мешкає. (Право на призначення надає комісія при управлінні на підставі акту обстеження складеного нашими соціальними інспекторами). Додатково не виключено право заявника (за бажанням) надавати додаткові документи (без конкретики саме які), які підтверджують факт не проживання свекра. АЛЕ!! Акт соціального інспектора дозволяє прийняти рішення комісії про неврахування доходів свекра, але не надає право не зазначати його дані в декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.
   Доходи свекра не будуть враховані, як і доходи його дружини (у разі її наявності), проте інформацію про них необхідно внести до бланку.

   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 31. Алена пише:     

  сдраствуйте у меня двое деток 6 и3 лет ,старший инвалид дества ,и на него же я мать одиночка ,в законом браке муж АТО.уволен по статье доход за полгода у мужа 1500 единаразовая соц помощь,оформили малообеспеченую через полгода подаем обратно говорят что по доходам может не выйти и за еквивалента льгот на АТО.Какой доход учитываетя ?если все доходы только из собеса ?2150 пенсия ребенка 860 на рождение 1200 мать оденочка 1200 малоимущая????

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Альона (Олена)!
   Згідно Методики обчислення сукупного доходу сім’ї всіх видів соціальної допомоги для призначення Вашій родині допомоги малозабезпеченим сім’ям з листопада поточного року будуть враховані доходи сім’ї за період з 01.05.2019 по 31.10.2019 (попередні шість місяців).
   Якщо в зазначеному періоді ще є виплата допомоги при народженні, оскільки Ви зазначили, що молодшій дитини вже 3 роки, вона буде враховуватися. Також буде враховано розмір допомоги на дитину одинокій матері та допомога на дитину, що має інвалідність. Якщо Ваш чоловік за цей період отримував грошове забезпечення військовослужбовців і перебував на строковій службі розмір забезпечення не береться до розрахунку. На жаль Ви не зазначили характер соціальної допомоги чоловіка, у разі якщо це є допомога громадських та благодійних організацій Вона також не враховується. Грошовий еквівалент пільг також враховується, оскільки згідно Методики не враховується лише житлова субсидія.
   Оскільки Ви не зазначили дату звільнення чоловіка, Вам слід пам’ятати, що на загальних підставах допомога може призначатися сім’ї, у разі коли всі працездатні особи мають статус. У Вас це догляд за дитиною з інвалідністю. Питання щодо статусу чоловіка, якщо протягом трьох місяців перед зверненням Він офіційно не працював, не отримував грошове забезпечення військовослужбовців, не навчався на денній формі навчання; наразі не перебуває на обліку в Центрі зайнятості, як застрахована особа; не здійснює офіційний догляд за хворою людиною, що його потребує – призначення допомоги Вашій родині може бути, як виняток, на підставі рішення комісії (оскільки в Вашій родині є дитина з інвалідністю).
   На теперішній час, розмір допомоги малозабезпеченим сім’ям це різниця між сукупним доходом Вашої родини та прожитковим мінімумом сім’ї (затверджується Законом України «Про Державний бюджет України»), тому допомога може бути призначена лише у разі, якщо сукупний дохід Вашої сім’ї за попередні шість місяців не буде перевищувати прожитковий мінімум.

   Прожиткові мінімуми для призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям на 2019 рік, в грн.
   01.01.2019 01.07.2019 01.12.2019
   Працездатна особа 403,41 421,47 441,42
   Дитина до 6-років 1520,31 1588,57 1663,37
   Дитина від 6 до 18 років з інвалідністю 2067,54 2160,36 2262,36
   Всього на Вашу сім’ю 4591,87 4808,57

   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 32. Тамара пише:     

  Добрий день!Я маю двох дітей,сама здійснюю догляд за бабусею старше 80ти річного віку,получаю за це компенсацію.З чоловіком не проживаю. Отримую від нього аліменти,но ми розведені,так як я не подавала на розвід.Чи може мені бути призначена допомога малозабезпеченим сім’ям?
  І які потрібно документи

  • Moderator пише:     

   Шановна Тамаро!

   Надаємо Вам перелік документів для призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям:
   1.Заява за встановленою формою;
   2.Декларація про доходи та майновий стан за встановленою формою(заповнюється на підставі довідок про доходи всіх членів сім’ї за попередні 6 місяців перед зверненням)
   3.Копія свідоцтва про народження дітей;
   4.Довідки про наявність та розміри земельних ділянок(паю);
   5.Довідка про присвоєння ідентифікаційного коду всіх членів сім’ї;
   6.Паспорт уповноваженого представника сім’ї;
   7.№ рахунку в будь-якому відділенні банку у Олександрівському районі.
   Доходи Вашого чоловіка також потрібні, так як Ви з ним знаходитись у шлюбі.

   З повагою,
   начальник відділу прийому громадян Н.І.Чистякова
   7641163

 33. Тамара пише:     

  Додаю,так як опечатка .
  Ми НЕ розведені,він ще законно мій чоловік,але спільного господарства ми не ведемо.

 34. Виктория пише:     

  Добрый вечер. Пытаюсь попасть в персональный кабинет. Ввожу полученный в упсзн логин. При регистрации пишет, что уже такой пользователь зарегистрирован. Если пытаешься войти, пишет, что имя неверно или пароль. Если хочешь сменить пароль, пишет, что для этого пользователя запрещена смена пароля. В упсзн сказали, что программист подтвердит полученный логин. Не понимаю на каком этапе это должно произойти. Что делаю не так? Спасибо.

  • Moderator пише:     

   Доброго дня.
   Прошу вказати логін, який Вам надали в уравлінні, щоб перевірити інформацію про зареєстрованого користувача.
   Можливо Ви зареєструвались з іншим логіном. Якщо Ви реєструвались з логіном “logvinov”, спробуйте виконати вхід у персональний кабінет.
   Реєстрація цього користувача підтверджена.

 35. Наталія пише:     

  Скажіть будь-ласка чи можу я оформити малозабезпеченість якщо раніше я пропрацювала 1рік в одному місці до вересня місяця але в жовтні ще не оформилася на нове місце роботи а оформилася тільки в листопаді тобто получається що в мене жовтень я була ще безробітні.

  • Moderator пише:     

   Шановна Наталіє!

   Надаємо Вам перелік документів для призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям:
   1.Заява за встановленою формою;
   2.Декларація про доходи та майновий стан за встановленою формою(заповнюється на підставі довідок про доходи всіх членів сім’ї за попередні 6 місяців перед зверненням)
   3.Копія свідоцтва про народження дітей;
   4.Довідки про наявність та розміри земельних ділянок(паю);
   5.Довідка про присвоєння ідентифікаційного коду всіх членів сім’ї;
   6.Паспорт уповноваженого представника сім’ї;
   7.№ рахунку в будь-якому відділенні банку у Олександрівському районі.
   Згідно п.10 Постанови №250 від 24.02.2003(зі змінами) “Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям” у призначенні допомоги може бути відмовлено у разі, коли:
   працездатні члени малозабезпеченої сім’ї не працюють, не навчаються на денній формі навчання протягом 3 повних місяців, що передують місяцю звернення за призначенням допомоги. Таким чином Ви можете звернутися до управління не раніше лютого 2020 року.

   З повагою,
   начальник відділу прийому громадян Н.І.Чистякова
   7641163

 36. Іванна пише:     

  Доброго дня. Підскажіть, якщо я отримую дитячі та на одиноку, подала на малозабезпечені коли дитині було 4 місяці, чи отримаю я кошти за ці 4 місяці?

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Івнна.
   На жаль для відповіді на ваше питання потрібно більш детальна інформація за вашими справами.

 37. Юлія пише:     

  Доброго дня, підкажіть будь ласка, як правильно заповнити декларацію про доходи матері одиначки, якщо я знаходжуся у декретній відпустці і отримую дохід тільки у вигляді державної допомоги на дитину. Чи враховуються у доходах за 6 останніх календарних місяців декреті виплати? Дякую.

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Юліє!
   Для призначення державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям Вам необхідно зазначити всі види доходів за попередні шість місяців перед зверненням, в тому числі допомогу при народження дитини, та заробітну плату з організації (у Вашому випадку лікарняний лист).
   Оплата відпустки по вагітності та пологам враховується під час розрахунку допомоги на дітей одиноким матерям.

   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 38. Каріна пише:     

  Скажіть, будь-ласка, я оформлюю документи на допомогу одиноким матерям и мало забеспечиним. На цей час я офіційно працюю,а трудова книжка знаходиться в головному офісі фірми в іншій області. А мені можуть прислати копію трудової в електронному форматі завірений зав. кадрами. Я можу подати копію такого документа або в електронному вигляді?

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Каріно!

   Згідно законодавства для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги на дітей одиноким матерям заявник надає довідку про доходи за встановленою формою за період – шість місяців перед зверненням.
   У разі надання довідки про доходи не має потреби надавати копію трудової книги.
   Довідка про доходи може бути донесена протягом 30 календарних днів з дати надання документів для призначення допомоги.
   Додаток: довідка про доходи.

   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 39. Уляна пише:     

  Доброго вечора скажіть будьласка якщо мій чоловік подав на соціальний догляд але не додали одну довітку що він неотриує ніякої допомоги чи можна її додати пізніше

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Уляно!

   На жаль, Ви не зазначили саме який вид державної допомоги оформлює чоловік. У разі оформлення компенсації фізичній особі, яка надає соціальні послуги, донесення документів можливе протягом 3-х місяців з дня надання документів. Допомога буде призначена з дня надання документів. Інші види допомоги передбачають донесення протягом 30-календарних днів.

   З повагою,
   заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 40. марія пише:     

  Якщо я у шлюбі але з чоловіком не проживаю і у нас є маленька дитина чи можу я подати на соціальну допомогу

  • Moderator пише:     

   Доброго дня! Якщо Ви маєте на увазі державну допомогу малозабезпеченій сім ї, то згідно законодавства враховується статус та доходи офіційного чоловіка в незалежності від факту спільного проживання. Тому якщо Ваш чоловік працює офіційно / навчається на денній формі навчання /перебуває на обліку в Центрі зайнятості / є фізичною особою підприємцем та сплачує внески у нього є статус і право у Вас звернутися для визначення розміру допомоги. Додатково статус повинен бути у Вас, нариклад перебування у відпустці по догляду за дитиноют до трьох років. У разі звернення за допомогою у січні 2020 року будуть враховані доходи за період з 01.07.2019 по 31.12.2019. З повагою заступник начальника управління Л.Ю. Примушко.

 41. Катя пише:     

  Доброго дня.Скажіть будь-ласка.Таяк я є мати одиночка,і на даний момент я військовослужбовець,я не маю права ніякого на допомогу,як мати одиночка,через то що у мене велика зарплата,?

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Катерино!
   На теперішній час законодавством передбачено розрахунок допомоги на дітей одиноким матерям – як різниця між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.
   З 01.01.2020 року прожитковий мінімум на дитину віком до 6 років – 1779,00 грн.; на дитину віком від 6 до 18 років – 2218,00 грн.
   Ваш середньомісячний дохід ділиться на всіх членів сім’ї. Якщо результат ділення є більшим ніж прожитковий мінімум, розмір допомоги на дітей одиноким матерям становить 0,00 грн.
   Наразі, законодавством не передбачено твердий розмір зазначеного виду допомоги, який не залежить від доходу сім’ї.
   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 42. Оксана пише:     

  Доброго дня,якщо я розлучена і аліменти чоловік не виплачує,а сама з грудня перебуваю на обліку в центрі зайнятості,до того ще й на 4 місяці вагітності.Чи можу я оформити малозабезпеченість ?

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, пані Оксано!
   Ви маєте право звернутися за допомогою малозабезпеченим сім’ям вже у січні місяці, оскільки згідно наданої Вами інформації з грудня 2019 року перебуваєте на обліку як застрахована особа в Центрі зайнятості (отже, у Вас є статус).
   Право на одержання допомоги малозабезпеченим сім’ям також визначає кілька факторів:
   – відсутність здійснення (протягом 12 місців перед зверненням) купівлі земельної ділянки, квартири, транспортного засобу тощо.. на суму, що перевищує 10 кратну величину прожиткоовго мінімуму на сім’ю. (при зверненні у січні 2020 року враховується покупка здійснена з 01.01.2019 по 31.12.2019);
   – у володінні сімї не повинно бути другого транспортного засобу або другої квартири/ будинку, за умови, що загальна площа житла перевищує
   21 кв. метр на одного члена сім’ї та додатково 10,5 кв. метра на
   сім’ю.
   Також, важливо памятати, що навіть з додержанням всіх вимог щодо права на зазначену допомогу, її розмір розраховується з доходів сім’ї за попередні шість місяців перед зверненням. Наприклад, продаж авто протягом 6 місяців буде враховано, як отриманий дохід.
   Для більш детального розрахунку розміру допомоги Ви маєте право надати документи до управління в зручний для Вас час з послугою попереднього запису (через сайт нашого управління, вкладка громадянам).
   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 43. Анонімний пише:     

  Які документи потрібні для того щоб получить одноразову допомогу

  • Moderator пише:     

   Доброго дня.
   Ви маєте на увазі матеріальну допомогу?

 44. Татьяна пише:     

  Добрый день, моя семья до марта оформлена как малообеспеченная, в декабре я ушла с центра занятости, в январе восстановили мне статус безработной, получим ли мы пособие малообеспеченной семьи за январь?

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Тетяно!
   Оскільки, Ви знялися в грудні 2019 року з обліку як безробітна особа, то з січня 2020 року Вам буде припинено надання допомоги малозабезпечним сім’ям.
   Згідно Вашої інформації Ви в січні 2020 року повторно стали на облік в центр зайнятості (не з 1 числа), допомога призначається на весь календарний місяць з 1 числа (статус повинен бути на початок місяця). Отже, за допомогою Ви маєте звернутися лише у лютому 2020 року.

   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 45. Аліна пише:     

  Доброго дня, у моєї дитини стоїть діагноз непереносимість лактози результат (С/С), я зараз знаходжусь в декретній відпусці, чи можу я оформити якусь допомогу на дитину.

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Аліно!
   До повноважень управління входить призначення та виплата багатьох видів державної соціальної допомоги. Всі їх можна розділити на два види – твердий розмір (варіюється в залежності від прожиткового мінімуму), на який людина має право з певних обставин – народження дитини, набуття інвалідності та інше, другий допомоги – призначається з врахуванням доходів сім’ї (допомога на дитину одинокій матері, допомога малозабезпеченим сім’ям тощо).
   Для призначення допомоги на дитину, яка має інвалідність – серед пакету документів необхідний медичний висновок про дитину з інвалідністю віком до 18 років, розмір допомоги на дитину до 6 років з 01.01.2020 становить 1638,00 грн. (щомісяця).
   Для призначення допомоги на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність – основним документом є довідка про захворювання дитини, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу у порядку та за формою, встановленими МОЗ. Розмір допомоги 1638,00 грн. (щомісяця).
   На жаль, Ви не зазначили чи маєте статус одинокої матері (визначається органами РАЦС під час оформлення свідоцтва про народження дитини або за рішення суду) для надання детальної консультації щодо призначення допомоги на дітей одиноким матерям. Варто зазначити, що зазначена допомога призначається як різниця між прожитковим мінімумом на дитину відповідного віку (у Вашому випадку – 1779,00 грн.) та середньомісячним сукупним доходом сім’ї. Наприклад, склад сім’ї дві особи – мама та дитина до трьох років, єдиний дохід сім’ї на місяць – 860,00 грн. / 2 особи = 430,00 грн.
   1779,00 – 430,00 = 1349,00 грн. (розмір допомоги на дитину щомісяця), документи необхідно оновлювати кожні 6 місяців.
   Допомога малозабезпеченим сім’ям розраховується в врахуванням всіх членів сім’ї (в тому числі офіційного чоловіка), визначається право на оформлення.
   Якщо Вас зацікавив певний вид соціальної допомоги, зазначте будь-ласка, склад Вашої сім’ї та доходи за попередні шість місяців для надання більш ґрунтовної консультації.
   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 46. Анастасія пише:     

  Доброго дня ! Я мати одиночка , маю дитину до 18 років, а також я отримую допомогу по опіці. Скажіть будь-ласка чи враховується допомога по опіці в допомогу одинокої матері. Оскільки в склад сім”ї на допомогу одинокої мами включаються підопічні діти. У методиці розрахунку доходів конкретно я не знайшла чи включається ця допомога.

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Анастасіє!
   Згідно ст. 2 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» для призначення допомоги на дітей одиноким матерям включається підопічна дитина, проте до сукупного доходу сім’ї не враховується допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування.
   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 47. Анастасія пише:     

  Доброго дня! Я одинока мама ,а також є опікуном над онукою. Скажіть будь-ласка чи враховується в дохід одинокої мами допомога по опіці.

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Анастасіє!
   Згідно ст. 2 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» для призначення допомоги на дітей одиноким матерям включається підопічна дитина, проте до сукупного доходу сім’ї не враховується допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування.
   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 48. Наталия пише:     

  Добрый день, подскажите пожалуйста, когда ждать начисления дородового пособия на ребенка, если документы поданы 13.01.2020г.?
  Спасибо.

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Наталіє!

   07.02.2020 на Ваш рахунок відкритий у банківській установі перераховано допомогу по вагітності та пологам. Додатково повідомляємо, що виплата державної соціальної допомоги проводиться двічі на місяць – 1 та 2 період.
   Для перерахунку коштів на 2 період місяця (з 19 по 25 число поточного місяця) заявка на кошти повинна бути надана до 08 числа поточного місяця.
   1 період передбачає виплату коштів з 5 по 12 число місяця з подачею заявки до 25 числа попереднього місяця.
   Оскільки документи Вами подано 13 числа, то Ви потрапили на виплату 1 періоду лютого 2020 року.
   У подальшому виплата одноразова частина допомоги при народження дитини також буде залежати від дати надання документів, а вже з наступного місяця завжди будете отримувати кошти у першому періоді поточного місяця (програмним комплексом автоматично буде внесено виплату до досягнення дитиною 3-річного віку).
   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 49. Юлия пише:     

  Добрый день! Согласно письма №08-01/185 от 14.01.2020 субсидианта обязали выплатить “надмірно нараховані кошти” (переплаченную сумму субсидии в размере 14242,52грн. Но на данный момент по организации ГТС у нас висит замороженная переплата более 5 тысяч. Подскажите, пожалуйста, форму заявления для перерасчёта суммы долга

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Юліє!
   У разі виникнення переплати надміру перерахованих коштів на теперішній час заявник повертає їх на рахунок Міністерства, відкритий в Державній казначейській службі (за період отримання субсидії у безготівковій грошовій формі) та на рахунок структурного підрозділу з питань соціального захисту (за період отримання субсидії готівкою, починаючи з 01.10.2019).
   Наразі відсутня можливість взаєморозрахунку між управлінням соціального захисту населення та Концерном «Міські теплові мережі».
   У разі виявлення надміру переплачених коштів у такому розмірі, що заявник не може з поважних причин повернути одноразово, Він має право звернутися до управління із заявою на часткове повернення боргу протягом певного періоду. Заява у довільній формі на ім’я начальника УСЗН ЗМР по Олександрівському району Хижняка Е.В.
   Оскільки питання порушене Вами у зверненні не поодиноке, а законодавством не передбачено механізм повернення організацією – надавачем житлово-комунальних послуг залишків коштів на особовому рахунку заявника управлінням здійснено запит до Департаменту соціального захисту населення Запорізької обласної державної адміністрації.
   З усіх питань щодо повернення надміру переплачених коштів можете звернутися за телефоном 093 170 77 70 (сектор соціальних інспекторів )та 764 16 35.

   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 50. людмила пише:     

  скажите пожалуйста могу ли я оформить малои мущую помощь если у меня был депозит. депозит закончился в октябре прошлого года

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Людмило!
   Згідно Методики обчислення сукупного доходу сім’ї всіх видів соціальної допомоги для призначення Вашій родині допомоги малозабезпеченим сім’ям з лютого поточного року будуть враховані доходи сім’ї за період з 01.08.2019 по 31.01.2020 (попередні шість місяців).
   Наявність депозитного рахунку не позбавляє домогосподарство права щодо звернення за призначенням допомоги малозабезпеченим сім’ям. Сам депозит не буде враховано, як дохід особи зі складу сім’ї, проте відсотки згідно умов договору будуть враховані до сукупного доходу.
   Відсотки буде враховано лише з серпня 2019 по жовтень 2019 (місяць завершення дії договору).
   За умови, що середньомісячний сукупний дохід Вашої сім’ї (з врахуванням відсотків) не буде перевищувати прожитковий мінімум для сім’ї, Ви матимете право на призначення державної допомоги малозабезпеченим сім’ям.
   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 51. Анна пише:     

  Здравствуйте! Скажите пожалуйста какие нужны документы на получение выплат по беременности ? Заранее спасибо !

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Ганно!
   Для призначення допомоги по вагітності та пологах Вам необхідно надати до управління оригінал паспорту, оригінал реєстраційного номеру облікової картки платника податків ( ідентифікаційний номер), довідку з жіночої консультації для призначення допомоги та номер рахунку відкритий у банківській установі. Якщо Ви навчаєтесь на денній формі навчання- довідка про відсутність стипендії, якщо перебуваєте на обліку в Центрі зайнятості- довідку згідно якої статті Ви зареєстровані як застрахована особа ( від ЦЗ).
   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 52. Анонімний пише:     

  скажите пожалуста какой розмер прожиточного минимума

  • Moderator пише:     

   Державні соціальні нормативи на 2020 рік

   Прожитковий мінімум в розрахунку на місяць:
   01.01.20 01.07.20 01.12.20
   на одну особу 2027,00 2118,00 2189,00
   для дітей віком до 6 років 1779,00 1859,00 1921,00
   для дітей віком від 6 до 18 років 2218,00 2318,00 2395,00
   для працездатних осіб 2102,00 2197,00 2270,00
   для осіб, які втратили працездатність 1638,00 1712,00 1769,00
   Мінімальна заробітна плата 4723,00 4723,00 4723,00

 53. людмила пише:     

  скажите пожалуста какой розмер прожиточного минимума

  • Moderator пише:     

   Державні соціальні нормативи на 2020 рік

   Прожитковий мінімум в розрахунку на місяць:
   01.01.20 01.07.20 01.12.20
   на одну особу 2027,00 2118,00 2189,00
   для дітей віком до 6 років 1779,00 1859,00 1921,00
   для дітей віком від 6 до 18 років 2218,00 2318,00 2395,00
   для працездатних осіб 2102,00 2197,00 2270,00
   для осіб, які втратили працездатність 1638,00 1712,00 1769,00
   Мінімальна заробітна плата 4723,00 4723,00 4723,00

 54. людмила пише:     

  какой розмер прожиточного минимума

  • Moderator пише:     

   Державні соціальні нормативи на 2020 рік

   Прожитковий мінімум в розрахунку на місяць:
   01.01.20 01.07.20 01.12.20
   на одну особу 2027,00 2118,00 2189,00
   для дітей віком до 6 років 1779,00 1859,00 1921,00
   для дітей віком від 6 до 18 років 2218,00 2318,00 2395,00
   для працездатних осіб 2102,00 2197,00 2270,00
   для осіб, які втратили працездатність 1638,00 1712,00 1769,00
   Мінімальна заробітна плата 4723,00 4723,00 4723,00

 55. Світлана пише:     

  Доброго дня,мене звати Світлана,я знаходжуся в конкретній відпустці,дитині моїй півроку,я переоформлялась на соціальну допомогу мені відмовили.Я мати одиночка проживаю в вийнятому за власний рахунок будинок ,землі немаю ніде не стою обліку та виплат ніяких неотримую.Я хочу знати чому мені відмовили у виплаті ,і скільки я повинна получати як мати одиначка.

  • Moderator пише:     

   Доброго дня, Світлано!
   Згідно п. 34 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 № 1751 (зі змінами), допомога на дітей одиноким матерям, надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.
   Середньомісячний сукупний дохід сім’ї визначається згідно з Методикою обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги на підставі довідки про доходи і декларації про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги.
   Законом України на 2020 рік встановлено наступні прожиткові мінімуми.
   Допомога на дітей одиноким матерям
   01.01.20 01.07.20 01.12.20
   дітям віком до 6 р. 1779,00 1859,00 1921,00
   дітям віком від 6 до 18 р. 2218,00 2318,00 2395,00
   дітям віком від 18 до 23 р. 2102,00 2197,00 2270,00
   Отже, не існує твердого розміру допомоги одиноким матерям, який не залежить від доходу сім’ї. Під час обчислення розміру зазначеного виду допомоги враховуються доходи за попередні шість місяців перед зверненням, зокрема: заробітна плата (лікарняний лист), допомога по вагітності та пологам, допомога при народженні (860,00 грн. щомісячно), допомога малозабезпечним сім’ям і т.д.
   Наприклад, сім’я із двох осіб: мати та дитина до трьох років, отримували допомогу при народженні дитини у розмірі 860,00 грн. та допомогу малозабезпечним сім’ям у розмірі 1000,00 грн.
   Розрахунок: 860,00 + 1000,00 грн. = 1860,00 грн. / 2 (члена сім’ї) =
   930,00 грн. Прожитковий мінімум 1779,00 грн. – 930,00 грн. = 849,00 грн. (розмір допомоги на дітей одиноким матерям). Тобто, якщо у сім’ї відсутній дохід за попередні шість місяців, заявник отримує максимальний розмір – 1779,00 грн., чим вище дохід за попередні шість місяців, тим нижче розмір допомоги на наступний період.
   Для детального розрахунку призначеної Вам допомоги надайте будь -ласка персональні дані: Ваше прізвище, ім’я, по батькові.
   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 56. Елена пише:     

  здравствуйте, я взяла с налоговой справку о доходах за 2019 год, в 4 квартале указано что управлением соц. защиты начислено и выплачено мне 4862,00 грн., хотя я получила в 4 квартале только 1720,00 грн: в октябре 860грн. и ноябре 860грн.
  Можно узнать что это еще за 3142,00 грн. которые я не получала (я Погрібна Олена Володимирівна, проживаю по ул. Александровской,31)

  • Moderator пише:     

   Шановна, Олено Володимирівно!
   Управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Олександрівському району (далі – управління) повідомляє наступне.
   Відділом грошових виплат і компенсацій управління до Державної фіскальної служби за 4 квартал 2019 року надано звіт 1 ДФ, згідно якого за Вашим реєстраційним номером облікової картки платника податків виплачено наступні доходи:
   1 Допомога при народженні дитини
   Нарахування за жовтень 2019 860,00 грн.
   Нарахування за листопад 2019 860,00 грн.
   Всього 1720,00 грн.
   2 Житлова субсидія виплачена в грошовій готівкові формі
   Жовтень 2019 1194,00 грн. Виплачено у листопаді 2019 року
   Листопад 2019 1947,84 грн. Виплачено у грудні 2019 року
   Всього 3141,84 грн. (округлюємо до 1 грн.)

   З повагою, заступник начальника управління Л.Ю. Примушко

 57. Олена пише:     

  Доброго дня!в зв’язку з карантином прийом громадян припинено,підскажіть як передати чек за муніципальну няню?якщо через електронну пошту,то напишіть адресу
  Дякую

  • Moderator пише:     

   Доброго дня! Наразі скрин або скан копію квитанції щодо оплати послуг муніципальної няні Ви маєте можливість надіслати на електронну адресу управління: upszn2301@ukr.net. Обов’язково зберігайте оригінали квитанцій у паперовому вигляді, після закінчення карнантину донесете одразу за декілька місяців. Після отримання скан або скрин копій квітанції управлінням буде здійснено призначення компенсації та передано до подальшої виплати. Бережіть себе та близьких, 36,6 всім оточуючим.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.