До уваги

Реєструйтесь та користуйтесь веб-порталом електронних послуг Пенсійного фонду – сучасним сервісом обслуговування громадян

 Пенсійний фонд України активно впроваджує дистанційні форми обслуговування громадянам. Сьогодні вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду надає можливість всім бажаючим вирішувати різноманітні питання пенсійної тематики без відвідування органів Фонду, а безпосередньо у себе вдома та у зручний час, лише зареєструвавшись в особистому кабінеті користувача.

Процедура реєстрації зрозуміла та нескладна,  всі бажаючі мають пройти її без будь-яких проблем. Для кожної категорії користувачів передбачені свої сервіси та цікаві можливості. Пенсіонери в особистому кабінеті можуть ознайомитись зі своєю пенсійною справою, складовими пенсійних виплат, замовити довідку, записатись на особистий прийом до фахівця, подати звернення, дізнатись про перерахунок пенсії тощо.

Застраховані особи у будь-який час можуть подивитись свій страховий стаж, офіційну заробітну плату, проконтролювати свого роботодавця щодо сплати ним страхових внесків, від чого безпосередньо залежить набуття права на пенсію у майбутньому, замовити та отримати довідки форми «ОК-5», «ОК-7» та сформовані в особистому електронному кабінеті, верифікувати документи  тощо.

Для громадян передпенсійного віку нещодавно запроваджений новий сервіс – призначення пенсію «в один дотик», а саме можливість надати заяву на призначення пенсії та відповідні скан-копії документів в електронному вигляді, безпосередньо в особистому кабінеті користувача. Простий для користування інтерфейс, конкретні підказки користувачеві на кожному кроці проходження процедури захищають майбутнього пенсіонера від всіх помилок, спрощують процес, скорочують терміни призначення пенсії. Інформування про стан опрацювання заяви та результати призначення пенсії дублюються різними комунікаційними каналами: в особистому кабінеті користувача на вебпорталі електронних послуг, SMS-повідомленням на телефон, меседжем на електронну поштову скриньку. При виникненні необхідності уточнень, їх можна зробити також дистанційно. Відвідування сервісного центру Пенсійного фонду відбуватиметься тільки одноразово – з оригіналами документів для отримання пенсійного посвідчення.

З вересня поточного року розпочав роботу в тестовому форматі новий електронний сервіс – мобільний додаток «Пенсійний фонд» для власників  смартфонів та планшетів.  Він забезпечує дистанційний доступ у кабінет користувача вебпорталу безпосередньо з гаджету. Це зручно та перспективно, адже сучасні громадяни передпенсійного віку не тільки добре обізнані у сучасних інтернет-технологіях, але й активно користуються аналогічними мобільними додатками, наприклад банківських установ тощо.

Наразі у мобільному додатку Пенсійного фонду активовані тільки декілька сервісів, які мають найбільший попит серед користувачів, але найближчим часом його функціонал буде розширено.  Проект «Пенсійний фонд України у смартфоні» розроблено з метою реалізації розвитку системи надання послуг «Е-пенсія» та забезпечує максимально зручну та оперативну взаємодію громадян з Фондом.

Потреби роботодавців теж не залишились без уваги пенсійників: на вебпорталі електронних послуг Фонду працює кабінет страхувальника (роботодавця). Відтепер керівники підприємств можуть самостійно отримувати  електронні довідки працівників, що містять інформацію про трудовий та страховий стаж, дані про нараховану заробітну плату, які враховуються для розрахунку всіх соціальних виплат. Формування та подача звернень на отримання необхідних довідок   реалізовано через сервіс «Запит на отримання електронних документів». Довідки формуються автоматично, із застосуванням перевірочних кодів (цифрового та QR) та не потребують підпису фахівців Пенсійного фонду України. Це дуже зручно для керівників підприємств.

Реєстрація у кабінеті користувача або кабінеті страхувальника відбувається за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП), його можна безкоштовно отримати в Акредитованих  центрах сертифікації ключів (АЦСК), роботу з якими підтримує Пенсійний фонд (з переліком можна ознайомитись на вебпорталі). Наприклад, безкоштовно ЕЦП всім громадянам надають органи Державної фіскальної служби, а також своїм клієнтам –         АТ КБ «Приватбанк» та АТ «Держаний ощадний банк України». Окрім того, ЕЦП можна отримати в інших АЦСК, на платній основі. Для пенсіонерів та застрахованих осіб існує ще одна можливість реєстрації в особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг – за допомогою логіну та паролю, який надасть фахівець Фонду у відділі обслуговування громадян (сервісному центрі). В цьому випадку отримувати ЕЦП немає необхідності, але перелік активних сервісів буде обмежено.

Якщо виникли питання щодо використання дистанційних сервісів, фахівці   Фонду у будь-якому відділі обслуговування громадян (сервісному центрі) на території області завжди допоможуть зареєструватися на вебпорталі електронних послуг, нададуть детальні консультації своїм клієнтам у телефонному режимі або безпосередньо на особистому прийомі. Заходьте на вебпортал за адресою:http://portal.pfu.gov.ua  реєструйтесь та користуйтесь!

Головне управління

Пенсійного фонду України

в Запорізькій області

10 коментарів у розділі "До уваги"

 1. Ольга пише:     

  Добрый день, подскажите как передать квитанцию об оплате муниципальной няни, если нет возможности приехать?

  • Moderator пише:     

   Доброго дня! Наразі скрин або скан копію квитанції щодо оплати послуг муніципальної няні Ви маєте можливість надіслати на електронну адресу управління: upszn2301@ukr.net. Обов’язково зберігайте оригінали квитанцій у паперовому вигляді, після закінчення карнантину донесете одразу за декілька місяців. Після отримання скан або скрин копій квітанції управлінням буде здійснено призначення компенсації та передано до подальшої виплати. Бережіть себе та близьких, 36,6 всім оточуючим.

 2. Завадский Александр Владимирович пише:     

  Добрый день.Я переселенец,пенсионер получаю помощь как работающий-442 грн.
  24.04.2020 буду рассчитываться с работы.Хочу оформить помощь как неработающий в 1000 грн.Я понимаю,что нужен скан или фото последней записи трудовой книжки и ее наличие.Вопрос.Какие документы ещё и как мне их предоставить для переоформления помощи?Мой телефон:050-219-26-77.E-mail: sheffbossa6908@gmail.com

  • Moderator пише:     

   Шановний, Олександре Володимировичу!
   Ви вже визначені програмним комплексом як особа, що отримує пенсію, тому на наступному тижні Ви отримаєте збільшений (перерахований) розмір адресної допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам у розмірі – 5436,00 грн.
   З наступного місяця травня 2020 року Ви будете отримувати 1000,00 грн. (щомісяцно).
   Копію трудової книги Ви можете надіслати до управління через Вайбер за номером телефону (067) 815 80 75 (з зазначенням для відділу прийому громадян).
   Залишайтесь вдома та будьте здорові.
   Не забудьте після завершення карантину дізнатися про термін звернення за допомогою на наступні шість місяців. Наразі допомога призначається автоматично на період карантину.
   З повагою, заступник начальника управління Примушко Л.Ю.

 3. Марія пише:     

  За якими телефонами можна звертатися до територіального відділу Олександрівського району з приводу видачі бебі бокса, якого ми не отримали у пологовому будинку?

  • Moderator пише:     

   Доброго дня! Наразі управління чекає на “пакунки малюка”, у 2020 році закінчився період пілотного проекту “пакунок малюка”. Тому Міністерством соціальної політики України було розроблено новий механізм фінансування одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” за рахунок коштів державного бюджету.
   (постанова Кабінету Міністрів України від 3 березня 2020 року № 172 “Деякі питання забезпечення дитини при народженні одноразовою натуральною допомогою „пакунок малюка”), зараз проходять тендерні закупки.
   Якщо Ви не отримали “пакунок малюка” в закладах охорони здоров’я Вам необхідно звернутися до УСЗН з заявою отримувача “пакунка малюка” та довідкою про неотримання “пакунка малюка” в закладі охорони здоров’я, за місцем проживання/перебування новонародженої дитини.
   Для отримання консультації з цього питання Ви можете зателефонувати за номером 0678158075 або 7646979.

 4. Марина пише:     

  Чи можу я подати документи на соц допомогу якщо меншій дитині виповнилося 3 роки

  • Moderator пише:     

   Шановна Марино!
   Ви можете подати на допомогу, але Ви повинні або працювати, або перебувати на обліку в центрі зайнятості.

   З повагою,
   начальник відділу прийому громадян Н.І.Чистякова

 5. Марина пише:     

  подати документи на соц допомогу якщо меншій дитині виповнилося 3 роки

  • Moderator пише:     

   Шановна Марино!
   Ви можете подати на допомогу, але Ви повинні або працювати, або перебувати на обліку в центрі зайнятості.

   З повагою,
   начальник відділу прийому громадян Н.І.Чистякова

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.